Apartamenti ndritshme projektuesi në Nizhny Novgorod, 57 m²

Faqja kryesore » Ndërtimi » apartament të ndritshme të projektimit në Nizhny Novgorod, 57 m²
Ndërtimi No Comments

Apartamenti ndritshme projektuesi në Nizhny Novgorod, 57 m²

Pronarët e këtij apartament - një familje e re e designers. Kjo shpjegon pse e brendshme e saj është aq e bukur dhe të mahnitshme. Dhe çfarë është më e rëndësishme - buxheti i riparimit ishte më modest, dhe shumica e saj, shkoi në çift trashëguar. Për shembull, një i brendshëm i ri përshtaten dollapët dhe mbathje restauruara të përkryer, si dhe një koleksion të coasters nga kohë të ndryshme. Cleverly mundi një kombinim të epokave të ndryshme në një apartament dhe dy perde të ndryshme në një dritare - me fotot moderne dhe të modës së vjetër.

E gjithë kjo përzierje e moshave, ngjyrave dhe stileve shpërndarë mençuri mbi baza të bardhë të ngjeshur, duke shtuar hapësirën dhe apartament të lehta. Por arsyeja kryesore për gjerësisë së saj - layout i ri. Më parë, ka pasur një kuzhinë të vogël dhe tre ose më pak të njëjtën dhomë.  

Para rizhvillimit:

Tani kuzhinë dhe dy dhoma të kombinuara në një dhomë të madhe, e cila shërben si një palë, dhe një kuzhinë, dhe një dhomë gjumi, dhe dhomë ngrënie. Mobilje në të vendosen kryesisht në skajet, duke e bërë atë të duket veçanërisht lirshme. 

Një la kur të hiqni mur ndan këtë studio të madhe në dhomën e dytë, e cila shërben si një zyrë të qetë, duke lejuar një shtëpi të kandidojë. Çifti u largua nga dhoma edhe për më vonë, kur ata do të kenë një fëmijë, kthejnë atë në një çerdhe. Autor i projektit - Anna Kiseleva.

 Foto nga vend  www.4living.ru

Lexo më shumë:   PEAT tualet COMPACT PREMIUM PLUS TURBO kullimit KOMENTE 120L

Lënë një koment