Terrace dhe verande

Faqja kryesore » Ndërtimi » tarracë dhe veranda
Ndërtimi No Comments

SHARE
në rrjetet sociale

Facebook Twitter Ok Google Pinterest juaj Vk

Koha ka kaluar, kur e pasurive të vendit është parë si një vend i luftës së vazhdueshme për të korrat. Sot, çdo pronar është duke u përpjekur për të krijuar për gardh tuaj një ishull të vogël parajsë. Një ka vetëm për të parë se cilat janë të bashkangjitur në tarracë dhe portiku në shtëpi, fotot e projektit mund të shihet në galerinë tonë. Zbukurime dhe monumental, me hije dhe plot befasi të lehta ndërtimit me shumëllojshmërinë e saj.

Tarracat dhe oborre në shtëpi, projektet foto dhe harton

Tarracë origjinale me tendë dhe qelqi mure

Ajo që e dallon tarracë nga verande

Konfuzioni i termave ka çuar në faktin se dallimi në mes këtyre dy koncepteve në përfaqësimin e popullit pothuajse është veshur off. Prandaj, para se të flasim për hartimin e shtesave, duke sqaruar pyetje.

Terrace - një vend i madh për t'u çlodhur në faqen e vendit

Terrace - një vend i madh për t'u çlodhur në faqen e vendit

Terrace - është një tarracë të hapur verore, kuvertë montuar në një bazë të ngritura. Ndërtimi mund të jetë ngjitur në një mur të shtëpisë, kryesisht të ardhshëm në verandë, dhe mund të rrethojnë të gjithë ndërtesën. Terrace është bërë zakonisht prej druri, ajo ka një çati dhe anë mbrojtje në formën e një parmak. Në tarracë gjithashtu përfshin kuvertë freestanding pamje nga kopshti, pyll, liqen. Në vend të kulmit mbi kuvertë në mënyrë të vendosur një çadër, mbyllur, awnings ose tendë celular të indeve të dendura.

verande te bollshme me orendi druri

verande te bollshme me orendi druri

Duke pasur parasysh tarraca dhe portikë në projektet e shtëpisë, foto , ju mund të vëreni dallimet në mes këtyre dy extensions. Veranda është një hapësirë e mbyllur unheated. Muret dhe çati janë bërë e materialeve të ndryshme: polycarbonate, qelqi, druri dhe tulla. Veranda është përdorur për njësi ngrënie, kuzhinë verore, kopsht dimrit.

Terrace është një tarracë të hapur verore ngjitur me shtëpinë

Terrace është një tarracë të hapur verore ngjitur me shtëpinë

Në qoftë se dhoma do të përdoret në dimër, kjo e bën hidro dhe termoizolim i mureve, ngrohjes është kryer.

Warning! Në qoftë se zgjerimi nuk është ndezur, trim e brendshme bërë nga materiale rezistente ndaj ujit të cilat nuk fillojnë dhe myk otsyreyut.

veranda komod me mure xhami dhe tavan

veranda komod me mure xhami dhe tavan

Veranda e ndërtuar zakonisht në klimat e ftohtë. Tarracat aq e zakonshme në rajonet jugore, si në korsinë e mesme më të madhe të vitit ata do të jenë të mbuluara me borë.

Faqet artikull:

pristrojka-k-derevyannomu-domu-1mNjë zgjerim në shtëpinë prej druri. Projektet dhe lloje themelore të shtesave. Zgjerimi i materialeve të ndryshme. Sekuenca e punimeve në ndërtimin e shtesave dhe disa këshilla për ndërtimin e tyre.

Tarracat dhe oborre në shtëpi, projektet foto

Shesh lojërash Summer mund të ndërtohet dhe të dhe të bashkangjitur. Built-në objektet e ofruara nga një tjetër fazën e projektimit vilë, hartimin më të qëndrueshme të ndërtesës dhe janë në të njëjtin themel me të. Strukturat bashkangjitur lidhur me shtëpinë ekzistuese dhe vënë në një bazë të veçantë.

sallon bashkangjitur, e cila është e vendosur në një themel të veçantë

sallon bashkangjitur, e cila është e vendosur në një themel të veçantë

dizajni veranda

tarracat moderne dhe oborre të shtëpive, projekte foto janë paraqitur në faqen duken shumë të presentable. Veranda nuk është më një holl me raft pallto për rrobat e punës, apo një depo për furnizimet shtëpiake. Pamje nga shtojcë duhet të kënaqur syrin. Mos e vendosni pranë gardhit verandë e një fqinji, si dhe me një pamje të zonës teknike (plehrash grumbull, tanke, puse). Është më mirë nëse objektet e vazhdueshme e vëzhgimit do të jetë në shtretër lule, pemë, shesh lojërash për fëmijë.

3D-projekti i shtëpisë moderne private me një tarracë

3D-projekti i shtëpisë moderne private me një tarracë

Materiale për ndërtim

Veranda ndërtuar nga materiale të ndryshme. extensions druri duken origjinale, nëse zbukuruar me panele gdhendur dhe canopies.

Lexo më shumë:   Autocad krijimin e objekteve prokurë

Një tarracë të vogël verore me një brendshme origjinale

Një tarracë të vogël verore me një brendshme origjinale

Brick Patio vendosur në një themel të fortë. Dizajni përdorur një tullë të ngjyrave të ndryshme, të cilat lëshojnë Gables, bazament apo qoshet.

Brick Patio - kjo është një vend i madh për t'u çlodhur

Brick Patio - kjo është një vend i madh për t'u çlodhur

Monumental duket zgjerimin e guri natyror. poluarki Dërguar mund të jenë me xham apo afër gotë ngjyra njolla.

guri natyror është përdorur shpesh për të dekoruar atriumin

guri natyror është përdorur shpesh për të dekoruar atriumin

Strukturat përhapura tejdukshëm. veranda kornizë të bërë nga tulla apo trarëve të trasha me mbështetjen xhami ishte solid. Hapjeve janë vendosur lustrim të dyfishtë ose treshe.

Këshillë! Në vend të qelqit mund të përdoren fletë polycarbonate - ata janë të lehta, më të fortë dhe më e lirë.

Projektimit dhe dimensionet

Shfaqja e lokaleve duhet të përputhet me llojin më të zakonshme të shtëpisë. Besohet se zgjerimi duhet të bëhen të njëjtin material si ndërtesën kryesore. Por ky rregull nuk është diçka fakultative. Ju mund të shihni shumë shembuj të lokaleve të verës e tekstil me fije qelqi dhe druri kombinon edhe me fasadën e vilë guri. Dimensionet veranda varet nga qëllimin e saj dhe mesatarja e 3 m në gjerësi dhe 6 metra në gjatësi.

Dizajn origjinal i tarracë verore me lule dhe dekorime

Dizajn origjinal i tarracë verore me lule dhe dekorime

projektim tarraca

Shumë zhvilluesve të mendojnë se planet e tarraca dhe oborre në shtëpi (projekte photo shih më poshtë) duhet të jenë standarde. Bëni një shtrirje drejtkëndëshe, natyrisht, më të lehtë. Por ajo është e vlefshme që të përpiqen për thjeshtësi të tillë kur ndërtimin kuvertën ose gjysmë-rrethore lakuar pak më e komplikuar. Summer Playground dy ose tre-histori në shtëpi mund të ketë nivele të shumëfishta lidhur nga shkallët. Kjo është e përshtatshme kur shkon shoqërie multi-moshë.

Verande me dritare rrëshqitje ju lejon të kthehet në një shtrirje në tarracë verore

Verande me dritare rrëshqitje ju lejon të kthehet në një shtrirje në tarracë verore

Kontrolluar ne daten!  Veranda është një nga faktorët mbajtur ngrohtë në shtëpi sepse dera e ndërtesës kryesore nuk është e hapur për rrugë dhe ambiente të mbyllura.

Tre-dimensionale të projektimit një zonë të hapur në natyrë ngjitur me shtëpinë

Tre-dimensionale të projektimit një zonë të hapur në natyrë ngjitur me shtëpinë

tarraca kombinuara

Zona e shpesh të kombinuar me pergolas dhe gazebos, duke kombinuar pasazhe të ndryshme të tyre, shtigjet, hapa. Jo kuvertë verës lidhja e pazakontë me një pishinë.

Hartimi i një tarracë verore me një pishinë të hapur

Hartimi i një tarracë verore me një pishinë të hapur

rezervuar artificial mund të jetë inflatable, të bëra nga vaska e vjetra, një pishinë të vërtetë e plotë not - në varësi të mundësive financiare të pronarit. Në tarracë shpesh organizojmë një zonë Barbecue, një platformë druri në mënyrë të sigurtë të izoluar nga efektet e temperaturave të larta.

pellgje artificiale janë përdorur shpesh për tarraca ujdisje

pellgje artificiale janë përdorur shpesh për tarraca ujdisje

tarracë shkëputur

Nëse dizajni i shtëpisë nuk lejon që ajo të bashkëngjitni në tarracë, ajo mund të jetë i instaluar veçmas. Ajo ka avantazhet e tij - ju mund të relaksoheni në jetën private në kopsht të qetë në vend të largët. Ose, në të kundërtën, ekziston një mundësi për të luajtur dhe të bëjnë zhurmë pa frikë shqetësojnë familjen. Nëse pala e planifikuar me Barbecue, tarracë me Barbecue, i vendosur në thellësi komplot, për të shpëtuar shtëpinë nga odors ngulët.

Tarracë të rehatshme me hapa prej druri

Tarracë të rehatshme me hapa prej druri

extension fundmi popullor me rrëshqitje mure që lejojnë të kthehet në verandë në tarracë. Këto mure janë bërë nga seksionet që lidhen me varet metalike (të ashtuquajtura fizarmonikë). Çdo seksion përbëhet nga një panel prej druri dhe në majë të ulët xham. Nëse është e nevojshme, ata janë zhvendosur në një ose dy anët, krejtësisht hapur shqyrtimin.

Projekti është një tarracë e gjërë në shtëpinë e kornizë druri

Projekti është një tarracë e gjërë në shtëpinë e kornizë druri

Në përfundim. Tarracat dhe oborre të shtëpive, foto nga të cilat ju mund të shihni projektet jo vetëm që të luajë një rol dekorativ. Kjo objekteve të plotë me funksionalitetin e mirë që mund të rritur zonën përdorshme e strehimit. Ata mund të organizojnë një zyrë, një vend për të pushuar, playroom për fëmijë. Dhe shumë shpejt kjo rezulton se nëse oborre dhe tarraca të pajisur mirë, të gjithë familjes ngrohtë shpenzon atje.

Lexo më shumë:   Sa duhet TIMBER 200x200 Në shtëpi Calculator

Veranda dhe tarracat (video)

Veranda TERRACE Kiev

Në dhjetor, dera u hap Veranda në lumë. Dhe një gjysmë mijë - nuk është kufiri për listën verës. Ne flasim rreth ku ajo është e ruajtur dhe ajo është e rekomanduar për të zgjedhur si një shoqërim për një gotë

Në dhjetor, dera u hap Veranda në lumë. Dhe një gjysmë mijë - nuk është kufiri për listën verës. Ne flasim rreth ku ajo është e ruajtur dhe ajo është e rekomanduar për të zgjedhur si një shoqërim për një gotë

Verande - një kompleks tre-histori në ujë. Restoranti është unik për vendin dhe pikëpamjet e Dnieper, e cila u hap nga kudo në dhomën e saj. bodrum vere për raste të veçanta.

kuzhinë

Restorant Kuzhina në multi-faceted. Chef Sergey Bashy u përpoq për të akomoduar të mirë të përvojës së tyre. Në menu, ne kemi vënë së bashku traditat e Ukrainës, klasike evropiane, italisht, spanjisht, japonisht dhe shumë cuisines të tjera. Në fillim janë rreth 13 gatuan. Për çdo fiksuar një proces të caktuar.

Përgatitja e fermerëve lokalë përdorin produkte me përjashtim të lojës, e cila është sjellë nga Hungaria dhe përbërësit pica nga Italia. Në zemër të konceptit - i thjeshtë, i qartë, ushqime të shijshme. Menuja Kuzhinier udhëhiqet nga parimi i "asgjë nuk e mohon." Chip Kuzhina - Russian sobë. Brenda temperatura mbështetje të përhershme duke përdorur dru zjarri.

Restoranti hapi fabrikën e vet djathë. Ne u përpoq të burrata ndryshme djathë, Buffalo dhe strachatella (498 USD). Shërbeu me pesto dhe vaj ulliri. Ne pëlqente djathë strachatella sajë të shije të pasur dhe aroma e qumështit.

Oferta e parë të veshit mbretërore me kancer (215 USD). supë e pasur me perime dhe dashamirësit e kancerit të ziera për t'u çlodhur në natyrë. Shërbeu në një tavë mini.

Si një kuzhinier kryesor kursit të rekomandojë "paleta të flavors Verande» përzierje pule me Choi AKP, pilaf me lëng pule me lloj djathi, pure Gjiza dhe panxhar Demiglas salcë (320 USD). Duhet gatuar blends pilaf me lëng pule dhe me mish pule. salcë Panxhar jep gjellë një shije të ëmbël. Të përshtatshme si një drekë të përzemërt apo një darkë të ulët kalori.

Institucioni mish të përgatitur në disa mënyra: josper, djeg, furrë dhe metoda të vazhdueshëm fermentimit. Ne kemi vendosur për të provoni biftek ribeye nga viçi organike SHBA (250 USD / 100 g). Ai ishte lëng pjekje të mesme të rralla me një shije të pasur dhe aroma. Ajo që është e rëndësishme - pa vija dhe kalitur moderuar.

Unë do të doja të përmend një shumëllojshmëri të desserts. Menuja përmban shumë sende, duke përfshirë të gjitha klasike e preferuar: Tiramisu ose Napoleonit, si dhe receta nga kuzhinier të udhëtimit, për shembull, ëmbëlsirë katalanisht. Delight akullore dhe akullore me lëng frutash shtëpi. Chef rekomandim çeliku Totoni me krem ​​karamel dhe salcë çokollatë (155 USD). Aroma e mallrave pjekur fllad nuk do të lërë askënd indiferent. Rrush shtoni aciditetit dhe aroma e çokollatë është e theksuar.

Është mirë të dihet: restoranti ka asnjë ofertë banket. Lehtë ju mund të urdhërojë të gjitha sendet nga menuja kryesore. Përveç kësaj, kuzhinier do të ofrojë enët speciale në kërkesë.

Rreth vera

Veranda në lumë - restorant verë. fakti për t'u habitur që në një pikë të mbledhura 1.500 kopje të verërave nga e gjithë bota. Shefi Sommelier Alexey Alekseenko krijuar një hartë të veçantë, që përfshin përvojën e udhëtimit. Rezultati - dy dhoma verë: verë e kuqe, të bardhë dhe u rrit me një frigorifer në katin e dytë. Planet për të zgjeruar kartë për 5 mijë kopje.

Lexo më shumë:   Autocad krijimin e objekteve prokurë

Ne ishim këshilluar për verë ekzotike nga jugu i Italisë «La Serra». e kuqe e thatë me amëz kokrra shije dhe ngopur.

bar

Lista bar është pozicionet e tanishme dhe të preferuar e autorit formacion klasik. Pije të bazuara në shije të pasur dhe paraqitjen origjinale.

Paradise dashnorët e mi të ëmbël. Dritë përzierje shi, me shënime lules në bazë të romëve në një shkop të vanilje, hidhur boronicë, gëlqere të freskëta dhe grejpfrut me pure kokosit dhe shurup bajame. Perfect për mbrëmje e hershme.

Sky i Sakura ngjyrë blu panatyrshme për shkak të gjerësisë së blu xhind Magellan dhe liker Blue Curacao. shije të pasur shton Yuzu salcë dhe elderberry shurup dhe ëmbëlsirat - hidhur kumbull. Surpriza të ushqyer. Si dekorim përdorur patate të skuqura fruta pasion. Si experimenters. 

Perfect Manhattan forcuar më parë. Në bazë të Bourbon, vermut thatë dhe e ëmbël ka një shije të veçantë dhe aroma thekson prunes. Ne rekomandojmë që të takohen pas punës një ditë e vështirë.

Gama Çmimi - 150 deri 200 USD.

i brendshëm

Ndërtesa futuristic bërë prej qelqi dhe druri, e cila blends harmonike në peizazhin e plotëson atë. Getting brenda, të ftuarit pamje panoramike të Dnipro, Ura Paton. Restaurant nga bota e jashtme janë të ndara kati-me-tavan dritare. Në sajë të kësaj hapësire zgjidhje është e mbushur me dritë natyrore dhe për të krijuar iluzionin e një tarracë të hapur. Dizajni përdor tre materiale themelore: druri, bakri dhe qelqi. Paleta ngjyra është mbajtur hije pastel: ngjyrë bezhë, gri, kafe, jeshile dhe blu. 

Dhoma vizualisht në katet e parë dhe të dytë janë të ndarë në tri zona. Në nivelin e parë nuk është një vend për të dy kompanitë e mëdha dhe për ata që duan të kalojnë kohë në një qoshe të izoluar. Si dekoratave përdorura orchids të gjalla, të cilat të përkryer të plotësojë idenë e përgjithshme të projektimit.

Trego kuzhinë harmonike të përshtaten në brendësi, dhe ishte një vazhdim nga temat kryesore.

Në fazën në mbrëmje me muzikë live.

Salla në katin e dytë është gjithashtu në dispozicion për mysafirët. Në kohë normale, e ndarë në tre të veçantë për shkak të ndarëse qelqi. Të zgjedh hapësirë, në një banket ndarëse ngjarje janë të zhvendosur dhe zgjeruar dhomë. Këtu, e brendshme ka një përdorim më të vogël të ngjyrave dhe dekor. Vendi i përshtatshëm për takime të biznesit apo darka nëse ju nuk duan të jenë të ndërpritet. 

Përveç kësaj, për raste të veçanta në çdo kat ka dhoma të mbyllura për 30-50 njerëz, ku mysafirët mund të kalojnë një festë ose një takim.

Mos harroni këtu në lidhje me fëmijën. Në playroom katin e dytë. I gjerë me sofas ndritshme, piktura dhe shumë lodra, ajo do të të duan fëmijë. Për më tepër, në fundjavë ka punuar infermiere dhe animator. Ata kanë në plan për të punuar në dhomë çdo ditë.

Në tarracë katin e tretë të hapur me një fazë dhe një bar.

rezultat

Restoranti është me vlerë që do të vijnë për të shijuar pamje, dhe në mbrëmje një gotë verë nga mbledhja sommelier e të afërmve apo të vetëm. Një vend të hollë, ku ju ndiheni në një me natyrën, kur ajo është aq e rëndësishme për të pushuar nga qyteti zhurmshme.

Adresa dhe kontaktoni Restaurant Veranda në lumin në katalogun tonë.

Nëse dëshironi të lexoni artikujt tonë para se të paraqiten në faqen e internetit, shkarkoni aplikacionin Cityfrog
për iOS
apo Android

Përbashkët me miqtë tuaj

Lajme të Ndërlidhura

Pizza në institucione Kiev: shijshme si ne Itali31 janar, institucionet 2018Pitstsa në Kiev: të shijshme si ne Italivend i ri: Urban Bee Garden CafeJanuary 30, 2018Novoe vendi: Urban Bee Garden CafeSi ajo ishte: FuckUp Nights Resto Kyiv Vol.  XIV29 janar ajo ishte 2018Kak: FuckUp Nights Resto Kyiv Vol. XIV

Lënë një koment