Dhoma gjumi CORNER me katër dritare FOTO

Faqja kryesore » Ndërtimi » Dhoma gjumi CORNER me katër dritare FOTO
Ndërtimi No Comments

Shpesh ka dhoma me dy dritare në mure të ndryshme, ajo ka pluset dhe minuset e saj. Dy dritare mund të jetë në dhomën e gjumit, si për të kryer një dizajn interesant në atë dhomë?

Përmbajtja:

 • Features
 • spektër ngjyra
 • Si për të vendosur shtrat
 • Zgjedhja e stilit
 • ndriçim
 • ide interesante

Features

Para se të mendojmë për idetë e projektimit dhe të fillojnë për të riparuar, është e nevojshme për t'u marrë me veçoritë e dy dritareve në dhomë gjumi, cilat janë avantazhet dhe disavantazhet.

 • Dhomë është gjithmonë një shumë të lehta, veçanërisht në qoftë se dritaret me pamje anën e diell. Megjithatë, rrezet diellore ndërhyjnë me gjumë dhe pushim të shëndetshëm. Për të zgjidhur këtë problem mund të vendoset në mënyrë strategjike krevat, perde të veçantë ose blinds, spray në dritare, dritare të ngjyrosura.
 • Zakonisht, çdo dritare është bateria, sepse vendosja e planifikuar me shumë kujdes e mobiljeve, tuba janë shpesh në rrugë. Bateritë dhe kjo nuk është e vështirë për të fshehur tub me materiale të veçanta.
 • Me një sasi të madhe të dritës në dhomë është edhe rriten lule të freskëta, që do të thotë se dritaret mund të vihet pots lule. Lule të freskëta pastrojë ajrin, dhe kjo është e rëndësishme për gjumë.
 • zgjedhur me kujdes ngjyrat për dritën gjumi. Ajo mund të rregullojë mbushje e dritës.
 • Tulle, perde japin rehati të veçantë për çdo dhomë, asnjë përjashtim do të jetë dhe një dhomë gjumi.
 • Dritaret zakonisht humbasë zhurmën, dhe në qoftë se dy prej tyre, ajo është dyfish me vlerë të menduarit rreth izolimit të tingullit (dritare të veçanta për disa kamera, një profil me një shumësinë e shtresave).
 • Dritaret e mëdha foto në katin e lejojnë të gëzojnë natyrën ose sunrises, sunsets, vetëm nëse ata nuk janë të vendosura në frontin e shtëpive të fqinjëve.
Lexo më shumë:   drita blu në Akuariumi për ujërave të ëmbla


spektër ngjyra

Gjithkush ka shijet e ndryshme, e njëjta vlen edhe për zgjedhjen e ngjyrave. Dikush si ngjyra të ngrohta, ndërsa të tjerë preferojnë të ftohtë. Nuk është e nevojshme këtu për të mbështetet vetëm në mënyrë apo shije e projektuesi, edhe pse mendimi i ekspertit, gjithashtu, duhet të merren parasysh. Interesante dhe të freskëta dhoma gjumi vështrim në të zezë dhe të bardhë ngjyra, por të errët nuk duhet të oversaturate dhomë.


duket e mirë varg bezhë-kafe me ngjyrime të arta.Ngjyra e bardhë të zgjeruar hapësirën, të bëjë dhomë papeshë. Në një dhomë të tillë të këndshme për t'u çlodhur pas punës një ditë e vështirë, dhe për të përzënë larg të gjitha mendimet e panevojshme larg. ide interesante do të kundërta blotches vogla të ngjyrë të ndryshme, të tilla si një pikturë ose një afresk, dhe vello.Duhet t'i përmbahen rregullave të caktuara kur zgjedhjen e ngjyrave:

 • ata nuk duhet të jetë më shumë se tre;
 • pillows ton dhe bedspreads janë të kombinuara edhe me perde dhe drapes;
 • kundërta ngjyra bëjnë zonimi i hapësirës;
 • në dhomën e gjumit nuk është e dëshirueshme që të përdorin ngjyra të ndritshme të ngopura, sidomos me qiqra, shirita të cilat ryabyat sytë.


Shih fotot për dhoma gjumi perde artikujve të reja këtu - https://build.4-u.info/sovremennye-shtory/sovremennye-shtory-v-spalnju-2018/

Si për të vendosur shtrat

Në dhomën me dy dritare, një krevat është e vendosur zakonisht në atë mur, ku drita pak për rrezet e diellit nuk do të ndërhyjë në mëngjes për të fjetur. Në të njëjtën kohë, ju nuk mund të vënë në shtrat në sajë dera.

Pse ju të mësoni nga ky artikull: Çfarë mund dhe nuk mund të vënë në shtrat në dhomën e gjumit?

Për të mbrojtur veten nga energjia e dëmshme, pranë shtratit një subjekt që mbi të, të tilla si një lule të gjallë. Disa lule janë të dobishme për njeriun të pastruar ajrin, por të tjerët mund të shkaktojnë alergji ose pagjumësi.


Gjithkush e di se Këshilli nuk ka një shtrat në pasqyrë përpara, e njëjta vlen edhe në tavan pasqyruar, wardrobes. Sleep nën një llambadar masiv apo diçka tjetër nuk është e vlefshme varur, ajo ushtron presion mbi energjinë e njeriut, përveç pasigurt.

Lexo më shumë:   tarracë dhe verande


Mbi ballë krevati duhet të ketë asnjë hapësirë ​​bosh, por edhe në afërsi të krevat mur nuk është vendosur. Ajo është e padëshirueshme për të vënë në shtrat në një kënd, por në qoftë se hapësira nuk është e mjaftueshme, atëherë ky opsion është e vlefshme. Sirtar dhe pull-out sofas, shtretër do të ndihmojë për të ruajtur hapësirën në një dhomë gjumi e vogël me dy dritare.


Nuk është e këshillueshme për të vënë pranë shtratit janë sende që mund të thyer, aksidentalisht goditur - vazo, aquariums, etj, por tabela përshtatshëm afër me një llambë do të bëhet një asistent i besueshëm.


Zgjedhja e stilit

Style theksuar individualitetin, të bëjë dhomë të veçantë, përveç çdo opsion dizajn përfshin një sërë kombinuar miri me njëri-ngjyra të tjera, textures dhe forma.

Stili klasik i më të popullarizuara për shkak se ajo përfshin përdorimin e një tradicionale gjitha në të njëjtën kohë dallohen nga elementet e luksit.


Minimalism përfshin përdorimin e një minimum prej artikujve të brendshme dhe mobilje, dhe në një ngjyrë të vetme, zakonisht e bardhë. Ky stil lejon ju të përjetojnë lirinë dhe hapësirë, veçanërisht në një dhomë gjumi të madhe me dy dritare.


Art Nouveau - në këtë stil nuk ka vija të drejta, ata janë të qetë. Stili u bë popullor në vitin 1890, ajo është përdorur sot. Sot, për dhoma gjumi në një stil modern duke përdorur një shumëllojshmëri të ndriçim, piktura, llaç - të gjitha të pazakontë dhe të re.Fusion - si tjetër për të thirrur këtë dizajn "kombinim nuk mund të kombinohen", që është, në dhomën e gjumit, ju mund të vënë çdo gjë që ju pëlqen, pavarësisht stilit dhe modës. Ky dizajn zakonisht duket e ndritshme, edhe agresiv, sepse jo të përshtatshme për çdo dhomë gjumi.


Në shtëpi me druri dekorimin e brendshëm interesante duket gjumi në stilin e vendit.


Popullor sot dhe stileve të tilla si papafingo, të teknologjisë së lartë , të cilat janë disi të ngjashme me njëri-tjetrin, por që dizajni gjumi është projektuar për amator.


ndriçim

Kur bën një dhomë gjumi me dy dritare mos harroni në lidhje me dritë artificiale, ajo nuk është vetëm e domosdoshme, por edhe një element të projektimit. Montuara në tavanet, niches, kabinete, të vendosura në tavolina afër. Ndriçim zgjedhur siç duhet krijon një atmosferë të veçantë. dritë ndrydhur në mbrëmje do të ju ndihmojë të relaksoheni dhe të ndjehen të rehati.

Lexo më shumë:   fjalor në beton beton dhe përforcuar


ide interesante

Nëse hapësira të mjaftueshme në dhomën e gjumit, dhe dritaret janë të vendosura në muret e ngjitur, atëherë ata mund të përdorin një kornizë të veçantë qoshe.


Është interesante të shohim dritaret çati, por nuk kanë krevat direkt nën to për shkak të ngjyrës ditës. Por admirojnë yjet në qilim me një pjesë të madhe lënduar grumbull askush.


ndriçim modest i LEDs mund të veprojë si një dritë nate, e cila nuk mund të jenë fikur gjatë natës.


Më parë, të dy dritaret e dhomës nuk ishin shumë të njohura, por ajo ishte kohët e largëta sovjetike, kur idetë dhe materialet për dekorimin e brendshëm nuk është e mjaftueshme. Sot, dy dritare në dhomën e gjumit ofrojnë mundësi shtesë për hartimin e dhomës në një stil të pazakontë dhe të bukur.

dhoma gjumi dizajn të brendshëm me dy dritare - INTERIOREXPLORER.RU

 • 1 i 3

Në foto:

gjumi Photo me krevat katër poster dhe një krevat portativ. Autorët e projektit: Maria Cristina dhe Elmanova Stavskaya. Photographer: Andrew Avdeenko.

autor
Elmanova Maria

lexoni më shumë

fsheh

Dhoma gjumi për vajzat - e brendshme është një apartament i madh, i projektuar nga designers Maria dhe Christina Elmanova Stavskaya. Si banesë, fëmijët qëndrueshme në frymën e klasik: pëlhura të pasur, detaje elegante, mobilje klasike. Megjithatë, designers dhomë janë dhënë më dhe pamje të pabesueshëm - detajet dekorative kthyer atë në një dhomë gjumi princeshë. Këtu drejtimin e delikate rozë dhe pastel ngjyra tregojnë. ngjyra të ngrohta dhe dritë e brendshme është e mbushur me ngushëllim dhe ajrin e dhomës.

5 truket që janë me vlerë duke përsëritur:

fruda dekorative. leckë draped elegante tejdukshëm varet në ballë krevati. Është vetëm dekor - në kontrast me kulm e sotme, nuk është menduar që të përdorin perde për qëllimin e synuar. Iluzionin e tre-dimensionale të mbështetur një mbulesave gjerë tavan, duke formuar një gjysmë-rrethore "ngrohtë". Zvogëlimin edges dhe dore luksoze strukturë pleated bashkangjitur festive "Palace" pamjen. Përveç kësaj, kulm përshtaten mirë në dritare të tekstilit projektimit. E vendosur në hapësirën midis dy dritare, ajo mbledh në një njësi të vetme të gjithë një përbërje qepen.
Perberja e perde. Dizajni Textile i dritareve dhe ndarja mes tyre është një zgjidhje e vetme përbërje. perde dantella në dritare të përsërisë formën e kulm dhe drapes duken si pasojë e saj. Perdja e dytë në çdo dritare - i errët, që mbulon hapjen e botës nëse është e nevojshme. E gjithë Përbërja është ndërtuar simetrike relative në qendër - në kulm. Në fakt, dizajni tekstile - kryesore "mashtrim" të dhomës. Kjo është për shkak të dhoma gjumi i saj me një dhomë grazhd duket si një princeshë zanash.
panele shirita. Kolegjet në vija rozë dhe ngjyrë bezhë - një element tradicional i stilit klasik. Dekoruar muret me mbulesave të bardhë dhe skaj të gjerë - too. Ky dekor i jep dhomë ceremoniale, një look antike. Përveç kësaj, cornices baseboard fshehur mbushur me të gjitha - këto objekte nuk duhet të heq në çerdhe pabesueshëm.
tekstile luksoze. Elegant saten kuvertë me flokë, perde si model, lesh faux në katin e - detaje të cilat kanë një dhomë gjumi me një krevat fëmijësh duket luksoze. Mbuluar me një shtrat të argjendtë kadife mbështet Association pallat.
mobilje klasike. Pak princess vënë mobilje të përshtatshme. orendi të bardhë klasik me piktura delikate - çfarë ju duhet. Mirror në një kornizë rrethore me tavolinë podzerkalnym - gjithashtu duhet të ketë accessory.

Projekti WATCH tërësisht

Të gjithë projekti në faqen e konkursit "dizajnin më të mirë të banesës" në vend pinwin.ru. Link në faqen e projektit: http://www.pinwin.ru/konkurs.php?kact=2&knid=36&rbid=5747

Projekte të tjera në dhomat e fëmijëve interiorexplorer.ru

Dhoma e fëmijës së projektit të realizuar nga projektuesi Anna Moshkova dhoma e fëmijës të një projekti e dizajnit të brendshëm 8dis studio dhomë fëmijës i një projekti të realizuar nga projektuesi Stanislav Orekhov

DESIGN dhomë qoshe me dy dritare (16 foto) OPTIONS ...

Brendshme dhomë të projektimit që jetojnë me dy dritare

Brendshme dhomë të projektimit që jetojnë me dy dritare

Kur bën një jetë duhet të merren plotësisht parasysh funksionalitetin e dhomës. Në të e gjithë familja të mblidhen në mbrëmje, të pushojnë, bisedoj, të marrë mysafirët. Kjo është dhoma më e madhe e një apartament në të cilën të jetë një shumë të lehta dhe të ajrit. Sipas llojit të jetesës janë gjykuar në shije dhe pasuria pronarët. Kur krijimin e një dizajn që është e rëndësishme për të marrë parasysh të gjitha, duke përfshirë edhe efektin e cila është për të krijuar një brendshme të përbashkët të vendosura këtu dy dritare.

Features

Pra, ju jeni duke shkuar për të krijuar një origjinale zgjidhjeve të projektimit apartamente Dhoma kryesore. Në këtë kuptim, dritarja do të përcaktojë në masë të madhe qëllimet dhe veprimet tuaja. Mos jetë i gabuar me zonën rregullimin e dhomë gjallë, të gjetur avantazhet dhe dobësitë e dy dritareve.

Avantazhet janë si më poshtë:

 • Drita tepërt lejon lëshoj imagjinatën në një zonë të mirë-lit dhe të mos kenë frikë, se paraqitja e një subjekti të errët mund të vijnë në errësirë.
 • Edhe një dhomë të vogël që jetojnë me dy dritare vizualisht zgjerimin. Dhe në qoftë se për të përdorur teknika të tilla të projektimit të tilla si pasqyra, sipërfaqe me shkëlqim, dhomë do të jetë shumë i madh.
 • Dritaret padashur formuar zonë të gjallë. Detyra juaj - për të gjetur një dekoratë të denjë të dhomës.
 • Pamje të bukura gjithmonë mund të përdoret si një përbërje të projektimit të përbashkët chip, i cili do të jetë i planifikuar për sallën.


Mangësitë në dhomë që jetojnë me dy dritare, gjithashtu, janë:

 • Modest zonë dhomë kryesor me dy dritare kufizon aftësinë për të instaluar muret dhe mobilje të tjera pjesa më e madhe.
 • Në rastin kur pamje nga dritaret gaboj ose ata të shkojnë në murin e shtëpisë të ardhshëm do të duhet të kuptoj se si për të varet hapje, jo aq sa për të "thirrur poshtë" sytë e fqinjëve kurioz.
 • Nëse dritare të mëdha në dimër ajo mund të shkaktojë humbjen e nxehtësisë në dhomën e ndenjjes. Pra, nuk është shpesh një nevojë për bateri shtesë ngrohje.
 • Kur bën një hapje të madhe dritare të ketë materiale të përshtatur, shkurtuar ato me shumë kujdes dhe vymeryat perde.

opsionet interesante


Në mënyrë tipike, të dy dritaret në dhomë gjallë janë të vendosura në të njëjtin mur. Në këtë rast, vendimi do të varet nga ajo që distanca është në mes të dritareve. Për shembull, në qoftë se të paktën një metër atje, ne mund të sigurtë të të shkruaj në TV, dhe jo domosdoshmërisht në tryezë - për të theksuar ekran spaciousness montuar në mur.

Ata që janë të tilla një opsion mund të duket joorigjinal, designers janë të këshilluar për të dhënë hapësirën midis dritareve nga pikat më artistike - zjarrit, vazo me lule, një pemë në një tenxhere ose një pamje spektakolare në mur. Ato duken të mëdha, për shkak se zona në mes të dritareve në çdo rast, duket si theks në dhomë.

Paramendoni se dritare konvencionale, jo në dysheme. Atëherë ato fjalë për fjalë luten për karrige. Përballë murit është për të vënë divan dhe tavolinë kafeje - një marrëveshje klasike të orendi tradicionale dhomen e ndjenjes.


Designers, megjithatë, ajo është këshilluar për të eksperimentuar dhe besoj se kjo është absolutisht e rehatshme përbërje do të jenë dy sofas përballë njëri-tjetrit përgjatë mureve në dhomë me dy dritare.

Rregullimin e dritareve në muret e ndryshme do të thotë se këto mure janë të zëna tashmë , dhe me fluturim mobilje i teket do të duhet të përmbajë. Ekspertët sugjerojnë pronarët të përqëndrohet në qoshe ku muret janë mbyllur me dritare. Qoshe divan apo një gjoks të mbathje qoshe do ta mbush këtë vend me efekt të madh. Dashamirët e mobilje tradicionale në këndin "kryesore" më shumë gjasa për të apeluar në një TV. Në pjesën tjetër - skema e zakonshme se si të sigurojë një dhomë: mur i gjatë - divan, anë - karrige, në qendër - tryezë.

Por, tifozët do të gëzojnë risi në cep të një akuariumi të madh, një pemë e bukur në një vaskë apo burim, dhe me bukuri të tillë dritë si të mirë, e cila natyrshëm rrjedh nga dritaret e ndryshme gjatë gjithë ditës, pasi këto dritare janë të vendosura në muret e ndryshme.


Footage dhe ngjyra


Në shtëpitë e standardit të jetesës në mënyrë tipike kanë një sipërfaqe prej 25 katrore. m. Kjo është një yardage i vogël, kështu që ngjyra të ndritshme janë përdorur për të parandaluar errësuar tepruar. Nuk do të jetë e përshtatshme indeve të mushkërive, e ajrit, me të shtypura të shpërndara. Asgjë nuk duhet të mbingarkoj hapësirë, i cili është tashmë i ulët.

Mobilje të marrë një minimum. Nuk është e logjikshme të shtrydh në një 25 metra katror të kabineteve të rënda. Set kufje tuaj për të pushuar - karrige, sofas, tryezë e ulët. Për muret do të jetë e saktë përfundojë njëngjyrësh. Jo fryrje në kuptimin ngjyra dhe dritaret.

Në një dhomë të vogël, ekspertët rekomandojnë për të ndryshuar perde dhe blinds mbi blinds dritare.

Dhe në qoftë se ju vendosni për të mbështetur në dhomë gjallë stil skandinave, dritarja nuk duhet të ul receptorin e telefonit në të gjitha. Ata mbeten të hapura. Këtu decorators ofrojnë të instaloni sofas përballen dritaret. Në këtë vend do të jetë mirë për t'u çlodhur, ëndrrën, duke kërkuar në rrugë.

Një tjetër gjë - një dhomë të madhe që jetojnë prej 30 ose më shumë sheshe. Në një zonë të ngjashme mund të sigurtë përdorni të pasur, të përfundojë të ndritshme ton si burgundy, kafe, dhe tavan - një version të zezë dhe të bardhë të tone. Një spektër i ngjashëm holluar dritë natyrore dhe ajër në një filmim të madhe.


Dhoma e lirë është e përshtatshme për të ndarë në zona të formuar, për shembull, një zonë relaksim dhe një zonë ngrënie. Duke pasur një furnizim të metra katror, puna "dhomë ngrënie" zonë mund të jetë në podium. Kati në "dhomën e ngrënies", për të përfunduar në kontrast me parket, ndërsa në zonën e ftuar e shtruar me një qilim.

Shumë pronarë të jetesës zgjuar në shtëpi relished rrëshqitje ndarëse transparente. Ata janë të lehtë dhe zbavitëse, ju mund zone sallën. Nëse është e nevojshme, ata gjithmonë mund të hiqet.

Në dhomë të gjallë të madhe që ju mund të përballojë për të "pushojnë" kur zgjedh ngjyrën e perdeve. Ato duhet të jenë në harmoni me dekoratë dhomë dhe mund të jetë e ndritshme, të rënda, kadife, saten. Pas të gjitha, vendi i pushtuar nga perde, "do të luajë" ndriçimit Master pamjet lirë.


Quite një qasje tjetër - ". Hrushovi" kur ju bëni një jetë në një të vogël ose të ngushtë Zgjidhni një stil të qetë modeste - minimalist, modern. Nuk ka gjëra të panevojshme, nuk ka detaje ngarkuar. Në fakt, duke jetuar në "Hrushovi" mund të jetë i kufizuar në një zonë të shtrojë - një divan, dhe zona e dytë do të jetë një vend për trajnim, punë - këtu është tabela.


hapje


Dy dritare në dhomën kryesore të një apartament duke pretenduar se kërkesat e tyre për hartimin e tyre. Stili klasik i dhomës sugjeron se dritarja duhet të jetë e njëjtë. Nëse madhësia aktuale e dritareve është i ndryshëm, ujdisje simetri të zbatojnë të gjitha më e nevojshme. Shmangia nga kjo rregull zbatohen përveç në qasjet moderniste.

Koncepti i identitetit në vendin e parë vlen për fragmente të tekstileve, tyl. Fabrics, përdorimi për të përfunduar e hapjeve duhet të përputhen me ngjyra dhe cilësi me jastekë në dhomë gjallë, tapiceri, batanije, bedspreads, peshqire. E gjithë kjo duhet të jetë një ansambël uniforme të projektimit në të cilin hapje dritare, si të thuash "mbytur", dhe jo i mrekullueshëm, edhe pse trupat e huaja.

Të arritur harmoninë është i njëjti varg të ngjyrave perde dhe jastëkë. Nëse dikush pëlqen intimiteti, dhomë të gjallë hapësirë ​​privacy, ose në qoftë se dhomën ngjitur me dhomën e gjumit, perde përveç, mund të jetë ngritur në korniza dhe shutters.

Papritur por ekspresive hapja opsione dizajn dritare në madhësi të saj jo-standarde mund të jenë zgjidhje të tilla si, për shembull, dekoroj hapjen nën divan.

Nëse keni vendosur një objektiv për të mos memec, por më tepër për të theksuar dritaret, këto zgjidhje mund të përdoret për këtë qëllim:

 • Vendosja në windowsills ndritshme, lule bie në sy në tenxhere.
 • Përdorin perde me 3-D printime.
 • Luaj në indet ekspresive dhe edhe të kryejnë pëlhura, gjatesite e ndryshme.


Efekti i pazakontë i jep hapjeve dhomë të gjallë franceze. Këto dritare janë lëvizur përveç nga wardrobes tipit dhe efekti janë "hyrje" në shtëpi kopsht, kopsht lulesh, Sky, lëndinë.

Në disa projekte, shtëpitë me dhomë të vogël të gjallë lidhur "shtesë" në zonën - një dritare gji. Në këtë rast, designers janë këshilluar në dritaren kryesore dhe të përdorni pamjet për rekreacion, dhe një dritare gji ekzekutuar edhe funksion dhomë mini-ngrënie. Përshtatshëm "shtojcë" e dhomës kryesore nuk është e vështirë në do të kthehet në një parti koktej apo një bar, në mënyrë që të mos "pakëson" darkë me të ftuar të bukur në nivelin e kuzhinës.


mobilje


Një dhomë shumë e rëndësishme pikë marrëveshje që jetojnë me dy dritare të bëhet mobilje.

Në këtë drejtim, është e rëndësishme për të nxjerrë në pah nuanca e mëposhtme:

 • Blerja e mobiljeve, të vazhdojë nga ansambli i përgjithshëm arkitektonike meqë dhoma. Është e nevojshme për të arritur efektin, kur mobilje nuk është në kundërshtim me, dhe korrespondon me idenë e dhomës.
 • Furniture nuk duhet të pengoj kalimin dhe qasje në dritare.
 • mishërim i shkolluar është e njëjtë proporcioni në mes të objekteve horizontale dhe vertikale.
 • Mos e mbingarkoni modest dhomë të gjallë raste pretendime dhe i ngathët; përdorimin më të mirë transformatorët mobilje. Mos sjellë rehati në kabinet tepërt viktimës.

Në formimin e grupeve të integruara të objekteve mund të udhëhiqet nga trendin e stilit anglez. Ai është për të theksuar simetri qendrore. Relativisht ndarje, e cila është e zbukuruar me, për shembull, një fireplace dhe një pasqyrë luksoze, hapësira në të dyja anët duke u lajmëruar pothuajse simetrike dhe të ulët-kyç subjektet: vetë-colored sofas, tavolina, karrige.

French njëjtin drejtim - është shtrirjes përgjatë murit zgjatur gdhendur mobilje romantike. Karrige me këmbët elegante rrethojnë tavolina me bouquets, filxhanë kafeje, libra në lidhjet shtrenjta. parket luks thekson qilim të butë. A bit si në një dhomë, dhe në pamje fazë. Por kjo është një anëtar i idesë artistike.

Më afër derës mund të vendoset kodër, një meze të lehtë të vogël ose pasqyrë antike në një kornizë të veçantë.


zgjidhje origjinale


Si në dhomë që jetojnë me dy dritare pothuajse me siguri duket një boshllëk në mur mes tyre, shkenca e brendshme e sheh këtë vend si theks shumë. Ekspertët ofrojnë në kapacitetin e tij si një skulpturë apo panele të lehta. Një llambë shumë e dobishme duket vëllimin e metalit. Ai është i gatshëm të shërbejë si një element të artit dhe me një cilësi të shpuar jep një dritë, duke theksuar elegancën e teknologjisë së lartë.

Duke pasur parasysh se dhoma është i përmbytur vazhdimisht me dritë përmes dy dritare, ju mund të luajë në efektin e shënimeve të errët dhe të ndritshme fryrë në dekorimin e mureve, tavan dhe dysheme. Gjetjet Magnificent dashuroj do të jetë në mure, zbukuruar nga një gur apo një pemë.

Në fushën e një dhomë gjërë e jetesës nuk arrihet rehati në tonet blu ose blu. Ajo është shumë "i ftohtë". Ata janë shumë të bukur sy tonet e ngrohta të mureve - Orange, burgundy, okër dhe bukuroshe. Jepini vetes kënaqësinë e të parit në dhomë me tavane të lartë mund të jetë, pajisjen e projektimit varet me yje. Efekti është i një qiell vere, magjinë pabesueshme të ngjyrave.


Vëmendje e veçantë i është pronarët që jetojnë dhomë me dy dritare do t'i kushtohet llambadar.

Në mënyrë efektive do të luajë një rol dhe tavan spot dritat e saj. Ajo është perceptuar si një ortek i dritës nga tavani. Për dhomë me një zonë të madhe është një mundësi e madhe për të dhënë atë gëzim. Nëse doni një ndriçim komod të zonave të caktuara, është e nevojshme për të punuar në mënyrë të detajuar në llambat kat dhe sconces. Ata do të jenë elemente thelbësore në hartimin e pjesëve të buta.

Unique dhe në një version Evropian duket i qetë, kur dritaret janë të vendosura në mure paralele. Ky dizajn është "dritën e dhomës me anë të" zakonisht të njohura në projektimin e shtëpive moderne të vendit. I realizuar për katin e dytë, ku lofts simuluar hapësirë. Zona Caktimi është: a kinema në shtëpi, një galeri e fotografive ose fotografi, një bar i madh.

Pëlqejnë shumë designers prodhuar dritaret qoshe. Nëse hapja shtrihet në dysheme, ajo rezulton murin panoramike me xham, e cila e bën të gjallë e shijshme. Kjo është shpesh e njëjtë të projektimit dhe dera xhami për të dalë në ballkon. Vjen efekti i hapësirës ajrore të veçantë, me sy "hovering" në dhomë kopsht.

Planifikimi i tillë i mobiljeve vendosur "prapa" në dritare, ose ndriçimit të vazhdueshëm "të verbër" campers. TV është dhënë në një cep të errët. Për të shtuar theks ndriçuar akuarium apo ujëvarë në zonën e hijes për të balancuar vizualisht skylights diellore.

Dhe më shumë, dhe madje edhe shumë modest që jetojnë dhomë me dy dritare paraqesin qëllimin për designers në rolin e të cilat mund të vijnë pronarët e shtëpisë vetë. Edhe pse kjo zonë çështje është mjaft e vështirë për të bërë këtë, duke marrë parasysh çdo nuancë e një projekti është marrë gjithnjë e më shumë entuziastë.

Në hartimin e perde mbi dy dritare me një skelë, shihni videon e mëposhtme.Lënë një koment