Gray IKEA kuzhinë: modele të njohura dhe opsione të projektimit për rregullimin e brendshëm

Shtëpi » Repair » kuzhine Gray IKEA: modele të njohura dhe të projektimit opsione për rregullimin e brendshëm
Repair No Comments

Gray IKEA kuzhinë: modele të njohura dhe opsione të projektimit për rregullimin e brendshëm

funksionalizmit skandinave në brendësi të objekteve të kuzhinës

funksionalizmit skandinave në brendësi të objekteve të kuzhinës

IKEA rrjet të tregtimit të produkteve konsiderohet konvencionale të arritshme dhe të cilësisë, duke përfshirë mobilje dhe kuzhinë grupe . Këto të fundit janë të dallohen nga maturi dhe dizajn modern, finesë e linjës, dhe për këtë arsye i aftë të përkryer në një brendshme moderne. Për të mësuar se si të përdorin mobilje suedeze konsiderojnë kuzhinës tuaj me veten pa ndihmën e një projektuesi mysafir - do të kuptojnë të gjithë tok në!

përmbajtje

 • Disa fjalë rreth prodhuesi
 • ngjyra gri
 • Specifika e markës kuzhinë
 • Avantazhet dhe Disavantazhet
 • Futja e Punëve të Brendshme

mobilje konciz dhe praktike në ngjyrat pastel

mobilje konciz dhe praktike në ngjyrat pastel

Disa fjalë rreth prodhuesi

markë IKEA ka qenë i njohur që nga viti 1943 dhe sot e kësaj dite nuk humb popullaritetin. I nisur në Suedi dhe aktualisht është prodhuesi kryesor i kuzhina në segmentin e buxhetit të tregut . Në këto Headsets janë bashkuar së bashku:

 • Në dispozicion për konsumatorët.
 • Besueshmëria.
 • Funksionaliteti.
 • Një qasje e integruar.

1 5

E rëndësishme! Ndër karakteristikat kryesore të dyqaneve nën markë e njohur nuk është vetëm mundësi për të blerë tuaj të preferuar kabinete ose countertop , por muri , pajisje kuzhine, kati i mbulon , e cila është të duken harmonike me këto artikuj dhomë situata.

sipërfaqe e lëmuar me shkëlqim vizualisht do të zgjeruar zonën e kuzhinës

sipërfaqe e lëmuar me shkëlqim vizualisht do të zgjeruar zonën e kuzhinës

Në këtë moment, varg i kuzhinës gri Ikea nuk është aq i madh, por në qoftë se ju doni të marr një hije për fasadë, atëherë ende do të ndodhë.

ngjyra gri

Ajo është e përfaqësuar nga ngjyra e sistemeve modular "Knokskhult" - të gatshme kuzhinë me countertops , mbathje , lavaman dhe mikser trokitni lehtë mbi . Ajo dërguar vendosur unassembled, por pako përfshin çdo gjë të nevojshme për asamblenë. Ka konfigurimit të ndryshme, respektivisht, me kapacitet të ndryshme dhe numri i montuar dhe kabineteve kat . Gjithashtu me vlerë një vështrim më të afërt në vijën «Sektion» dhe «Bodbyn» .

1 5

Ndër cilësitë e rëndësishme të konsumit:

 1. Mundësia e rregullim lartësi e këmbët nga prania, e cila mund të forcojë apo të heq kapakun.
 2. Pjesa e përparme e kabineteve dhe mbathje janë të mbuluara me Melamine qëndrueshme. Ky material siguron lehtësinë e kujdesit, rezistenca ndaj gërvishtjet. Për shkak të kësaj ajo do të duken si të reja për një kohë të gjatë dhe për të kënaqur pronarin.
 3. Lehtë për të mbledhur dhe për të rregulluar derën për shkak të mundësisë për të rregulluar lartësinë e lak, thellësi, gjerësi.
 4. Hapja e kabinete mund të jetë edhe djathtë dhe të majtë.
 5. Të gjitha mbathje shfaqë një motor të qetë running .

suite kompakt i mobiljeve për banesës - studio

set kompakt mobilje për apartamente në studio

E rëndësishme! Dyqan ofron një suita te pajisura plotësisht me kunj , tifoz heqës , trajton . Kur të blesh një kit përbëhet nga kabinete, lavaman dhe rakord, çdo gjë tjetër duhet të blihen veç e veç.

Kuzhinë Model vendosur në një stil klasik

Kuzhinë Model vendosur në një stil klasik

Çmimi Kufje varet nga madhësia e tij: dollapët mëdha, kështu që është më e shtrenjtë. vijë në të njëjtin stil ekzekutuar: nuk ka nevojë për t'u shqetësuar se kabineti i ri do të duket i huaj.

Këshillë! Ajo që është interesante, elementet individuale në këtë varg modulare janë paraqitur për shitje - si dysheme dhe mur. Kjo bën të mundur për të plotësuar hapësirën me të reja sistemet e ruajtjes .

1 5

Specifika e markës kuzhinë

Kufje në kuzhinë ka shumë karakteristika. Në mesin e atyre që kanë identifikuar konsumatorët, mund të përcaktohet si vijon:

 1. Fasadat e bërë nga teknologji frameless. Ajo përdor një bord fibra të lartë-forcë. Në mënyrë të foluri të përbashkët ajo është quajtur pjesë gjobë ose MDF .
 2. Dyert fiksim bëhet me anë të valvulave të veçanta dhe priza - siguron besueshmërinë dhe forcën strukturore.
 3. Në krye të MDF mbuluar me rimeso ose Melamine, e cila siguron mbrojtje të besueshme e fasadës së dëmit të lidhur me kohën.
 4. Ka një shumëllojshmëri të pasur të fasteners dhe sistemeve për mbathje. Ata janë bërë ekskluzivisht për markë mobilje. Nëpërmjet përdorimit të sistemeve të veçanta të hapjes dhe mbylljes kjo ndodh lehtë në një lëvizje të vetme.
 5. këmbët guximshëm plastike që mund të përballojë peshën e deri në një gjysmë ton.

Estetikë dhe funksionalitetin - detyra kryesore e prodhuesit

Estetikë dhe funksionalitetin - detyra kryesore e prodhuesit

E rëndësishme! Një tjetër funksion kuzhina - dimensione standarde dhe thellësinë që thjeshton instalimin në kuzhina të vogla e shtëpive.

mobilje elegant dhe të rehatshme për kuzhinë të vogël-mesme

mobilje elegant dhe të rehatshme për kuzhinë të vogël-mesme

Avantazhet dhe Disavantazhet

Në kuzhinat gri dhe çdo prodhim tjetër IKEA ka një numër të anëve pozitive dhe negative.

Përparësitë mangësi
cilësi të lartë të përdorura në prodhimin e materialeve. Të gjithë ata janë të certifikuara dhe për të përmbushur standardet e prodhimin e mobiljeve. Stili i kuzhinës - minimalism. Jo të gjithë është si. Edhe me funksionalitetin dhe qëndrueshmëri të disa konsumatorëve ende refuzojnë për të blerë një kufje të tillë.
Qëndrueshmëri e hardware për shkak dizajnit hartuar superbly. Në mënyrë tipike, njohja, e cila nuk është edhe në pëlqim të të gjithëve. Në një farë mase është e mundur për të korrigjuar të gjitha këto në kurriz të një numri të madh të aksesorëve. Megjithatë, për të krijuar një brendshme të vërtetë unik me një kuzhinë IKEA me siguri nuk do të funksionojë, pasi ato janë të gjitha standarde.
Të gjitha sendet korrespondojnë me dimensionet dhe vrima të dizajnuara për ta, kështu që kuvendi nuk do të jetë një problem. madhësi standarde - kjo është, nga njëra anë, avantazh, por nga ana tjetër - një problem për kuzhina jo-standarde, të arsyeshme nuk do të punojë për një dhomë të veçantë.
vendos Stylish projektimit lejon ata të përshtaten në mënyrë të përkryer me pajisje. Buzë e cila përfundon ngjit mjaft e hollë, ajo duket më e natyrshme, por më pak të qëndrueshme, problemet mund të lindin pas kontakt me ujin.
Mobilje është standarde, e cila thjeshton zgjedhjen e moduleve për kuzhinë të veçantë të përfunduar atë për të përshtaten me nevojat tuaja. Në mur kabinete ka fasteners të veçanta. Sepse mobilje është fikse, kështu që të flasin, përgjithmonë. Nga njëra anë, ai është i përshtatshëm, ju nuk duhet të shqetësohen se kabineti do të bjerë apo do të lëvizë. Nga ana tjetër, ajo eliminon mundësinë për rirregullimin e mobiljeve në kuzhinë.
Faqja e internetit e prodhuesit kanë aftësinë për të krijuar mobilje e tyre, duke marrë në konsideratë zgjidhjeve të projektimit markë. Ajo mund të jetë e mbushur në mënyrë që të jenë të rehatshme, në vend se të zgjidhni një grup standarde. Përdoruesit që ka ankesa për cilësinë e materialeve dhe në përgjithësi kuzhinave, pasi jetëgjatësia e tyre nuk është e njëjtë si të deklaruar nga prodhuesi, veçanërisht për produktet e klasë ekonomike.
Lehtë për të mbledhur dhe për të instaluar. Dhe në qoftë se nuk keni kohë, ka një shërbim ndërtuar-up nga specialistët. kontakt shumë i ngushtë me mur, pa ndonjë mangësi.

1 5

mostra të reja të mobilje kuzhine janë ideja e dualizmit suedeze: shtrënguese në dizajn me praktike maksimale

mostra të reja të mobilje kuzhine janë ideja e dualizmit suedeze: shtrënguese në dizajn me praktike maksimale

Futja e Punëve të Brendshme

Megjithë të metat e kuzhina IKEA, por shumë prej tyre zgjedhin për veten e tyre, dhe jo miscalculates, sepse do të thotë se cilësia e mobiljeve nga prodhues të tjerë të ultra të lartë - është e pamundur. Në mënyrë që saktësisht juaj kuzhinë të bëhet e përshtatshme dhe i përshtatshëm, ajo duhet të jetë e drejtë për të vënë atë në të brendshme.

Zgjidhja optimale për zonën qoshe nën hapësirën e kuzhinës

Zgjidhja optimale për zonën qoshe nën hapësirën e kuzhinës

Ndër opsionet:

 1. Corner - zgjidhje e shkëlqyer për ambientet e vogla, si ajo merr një minimum të hapësirës.
 2. Line - ky opsion është më e zakonshme, siç është kyç lehtë vendndodhja. Për shkak të lehtësinë e gatimit në kuzhinë në të njëjtën kohë mund të jenë dy njerëz. I përshtatshëm për kuzhina ngushta zgjatur.
 3. Paralele - në këtë rast zona të punës do të jenë të vendosura në të gjithë nga njëri-tjetri. Kjo mund të instalohet vetëm në një dhomë mjaft të madhe, ju do të duhet të marrë parasysh se në mes të "vijave" duhet të jetë një distancë prej të paktën 1-1,5 m.

1 5

përfundim

IKEA Kuzhina në hije e gri - kjo është mjaft e një zgjidhje origjinale për rregullimin e hapësirës për ushqim gatim. Fasadat e kufje do të jetë në gjendje të përballojë një shumë, por ende me mobilje duhet të trajtohet me kujdes.

Lexo më shumë:   Pa software për dizajnimin e shtëpive: të gjithë software e zgjedhjes së për të krijuar intricacies e modeleve arkitektonike

Lënë një koment