Mjeshtëri nga materiale natyrore me duart e tyre (90 + Fotot e punët e kryera): Dekor origjinale për shtëpi dhe artizanale opsione për kopsht dhe shkolla

Faqja kryesore » Repair » Mjeshtëri nga materiale natyrore me duart e tyre (90 + fotografi të punimeve të përfunduara): Dekor origjinale për shtëpi dhe artizanale opsione për kopsht dhe shkolla
Repair No Comments

Mjeshtëri nga materiale natyrore me duart e tyre (90 + Fotot e punët e kryera): Dekor origjinale për shtëpi dhe artizanale opsione për kopsht dhe shkolla

vazo lulesh Pumpkin bëhet vatër e pazakontë dekoratë

Për të dhënë një apartament ose rehati në shtëpi, është e dëshirueshme që të marrin në konsideratë dekorimin e hapësirës në detajin më të vogël, për shembull, të krijojë  vepra artizanale nga materiale natyrore me duart e tyre. Detaje të tilla do të bëjë edhe më të bukur, por fillimisht "bosh" dhomë të gjallë më i thjeshtë, të ngrohtë dhe të rehatshëm. Mjeshtëri të bukura nga materialet natyrore veçanërisht e domosdoshme për të brendshme eko-stil , por edhe në çdo ide të tjera të projektimit do të jetë një vend për dekorata bërë me dorë. Si gjëra të tilla interesante do të jetë shumë i dobishëm për prindërit fëmijët e nevojës për të treguar off e të cilëve për të punimeve familjare në kopësht ose në shkollë. E pra, ne jemi të durueshëm dhe të fillojnë të prodhimit!

Përmbajtja:

 • dru
 • pebbles
 • Fruta dhe fara
 • Gjethe dhe lule
 • predha
 • pendë
 • Klasat Master në prodhim

Përbërja familja e pebbles detit

element interesant dekorative e fasule kafe

Më shpesh, zejtarisë bërë nga materiale natyrore në verë dhe në vjeshtë , pasi kjo është praktikisht nën këmbët tuaja, ju mund të gjeni një shumë gjëra të dobishme. Megjithatë, disa materiale janë në dispozicion në çdo kohë të vitit, kështu që nuk ka dimër të ftohtë apo pranverën e hershme nuk duhet të bëhet pengesë për të krijimtarisë.

1 5
Mjeshtëri me duart e tyre nga një pemë (video dhe fotoidei)

vepra artizanale druri gjithmonë do të gjejnë vendin që i takon në të brendshme, dhe ato mund të jenë mjaft të ndryshme në formë, pasi pema është përdorur në variacione të ndryshme:

 • Twigs dhe degët - mënyra më e përballueshme për të krijuar zejtarisë. Prej tyre ju mund të kryejnë figura të kafshëve, yjet, zemrat, dhe në përgjithësi çdo formë e që shumë magjeps fëmijët. twigs thatë dhe shkopinj mund të jetë zbukuruar kornizë ose një pasqyrë dhe të nxjerrë një panel, duke i mbushur siluetë të caktuar. Interesante pots lule për të marra në stilin ekologjik të shkopinjve të ndërlidhur.

mbajtësit qiri Krishtlindjeve bërë nga degët

Përbërja natyrore brendshme refresh

 • Shkurtuar një pemë dhe "kërpin" gjithashtu paraqesin një fushë të gjerë për kreativitet. Nga këto, ju mund të bëni më shumë gjëra, të tilla si watches, kuti bizhuteri apo qëndron për lapsa. Një punë e tillë kërkon duart njeriut dhe aftësitë për të punuar me mjete, por gratë mund të përdorni të prerë pashë kur krijimin e dekoratave. degët e vogla SPILA mund të lidhura me njëri-tjetrin, duke krijuar zanate të ndryshme. Pezullimi Cute merret nëse i lidhur me bazë të madhe të perimetrit të sharrë të vogël të ulur në litarë. Në të njëjtën mënyrë duhet të nxjerrë një të vjetër llambadar ose llambadar.
Lexo më shumë:   Projektimi Gamsei Cocktail Bar: shishe varur nga tavani

clock Tabela në stilin ekologjik

Rafte Pezullimi me rafte druri

 • Leh dhe leh - një materialet më të ndërlikuara në krijimin kryeveprat. Ndryshme shporta dhe kuti bërë nga thupër leh - ajo është gjithmonë një vepër e artit, por për të mësuar se si të bëjnë ata është shumë e vështirë. Në leh e pemëve mund të krijojë piktura miniaturë, duke plotësuar "modelin" e detajeve lëvore duhura.

1 6

Artikujt e bërë nga materiale natyrore: gurë dhe pebbles

E gurë të ngjyrave të ndryshme dhe forma të bëjë vepra artizanale të shkëlqyera. Ju mund të bëni një rrogoz të rehatshme, të qëndrojë nën nxehtë, panele dekorative ose statujës origjinale.

Këshillë! Më të popullarizuara në mesin e gurëve gëzon një guralec, pasi ka zona të rrafshta, kështu ajo është shumë e lehtë për të bashkëngjitni për substrate me ngjitës.

Dekorative pots "lule"

Mozaiku në stilin oriental në shkëmbinj

Edhe gurë të zakonshëm me ngjyrë të duken shumë të ndritshme dhe argëtim, por në qoftë se ju keni për të krijuar një këngë, që ju të merrni një pjesë të veçantë të mobiljeve. Disa designers përdorin një dizajn guralecë për sipërfaqe të sheshtë vertikale dhe horizontale në, për shembull, një pjesë e mureve, zjarrit dhe sills dritare.

panele dekorative e gurë

Shtëpi i bërë grepa për peshqir me materiale natyrore

Temat Mjeshtëri nga materialet natyrore për verën: fruta dhe fara

Me mësimet e punës në shkollën fillore të gjithë e mbani mend fëmijët vepra artizanale nga materialet natyrore, të cilat përdoren për kone, acorns, predha e arra, fara, fasule kafe , dhe kështu me radhë. D. bashku me fëmijët e të gjitha këtyre materialeve të njohur mund të krijojë një të mirë pajisje dekorative në shtëpi. Më shpesh sesa jo nga frutat dhe farat bëjnë shifrat miniaturë apo tre-dimensionale foto. Nëse ju bashkangjitni një shumëllojshmëri të frutave në "buqetë" e twigs thatë, mund të zëvendësojë në mënyrë adekuate pemën e Krishtlindjeve.

Panele rrethojnë në kuzhinë

lodër e Krishtlindjeve e fasule kafeje dhe cohë e ashpër

Këshillë! Çdo material natyror mbledhura (pebbles, kone ose shkopinj druri) është tharë para krijimit mrekullon shtëpi. Në qoftë se sendet janë të lagësht, zanate periudhës së shërbimit të reduktuar në masë të madhe.

1 3


Fall vepra artizanale me duart e tyre: gjethe dhe lule

gjethet rënë të ngjyrave të ndryshme, lule të thata të bëjë të mundur për të krijuar ndritura bouquets, kompozime dhe kurora dekorative. Këto vepra artizanale vjeshtë nga materiale natyrore nuk kombinohen mirë me vazo konvencionale dhe kontenierë me origjinal: shalqi lëkurë, shell ose shell kokosit sfera. Për të dekoroj një tryezë festive , ju vetëm mund të plotësuar përbërjen e tillë vjeshtë me qirinj, frutat e pjekur dhe perime. Gjethet dhe myshk janë përdorur për të krijuar aplikacione, dhe nganjëherë kjo rezulton bukuri të tillë që ajo nuk është mëkat për të zëvendësuar foton e artistit modern.

Pond e lë në stilin japonez

Stepping marrjes punëtori i panje lë vazo

1 5
Mjeshtëri në temën e detit: në rrjedhën janë seashells

Një tjetër material të veçantë për të krijuar vepra artizanale me duart e tyre janë seashells. kopje të vetme janë në veten e tyre janë me interes të veçantë në aspektin e ornament, dhe kështu që produktet e tyre nuk do të lërë askënd indiferent. Nëse jeni me fat të mjaftueshme për të mbledhur një koleksion të predhave në det, nuk i lënë ato në qese, dhe të aplikojnë për një foto ose pezullimin në një stil detar .

qiri origjinale në një stil detare

kurorë dekorative bërë nga predha

klasë Master: Topiary bërë nga predha

1 3


Mjeshtëri me duart e tyre: Feathers

Pupla janë përdorur zakonisht si komponentë në objekte të tjera: dekoroj bishtin, flokët apo pemën e tyre mbathje. Por ato mund të përdoren veç e veç, nëse lidhja në të vogla "tufa" dhe vënë në një enë transparente. Kjo "zog" në dekor të brendshëm sjell emocione të freskëta.

1 5
Mjeshtëri nga materiale natyrore me duart e tyre: klasa mjeshtër në prodhim

Bëni vepra artizanale nga materiale natyrore është mjaft e thjeshtë, pasi kjo të fillojnë të mësojnë në shkollë. Nëse ju provoni, ju mund të krijoni një vepër arti. Konsideroni detajet e prodhimin e disa gjërave të bukura të vogla.

panele ngjyra

Panelet interesante mund të jetë bërë nga një shumëllojshmëri e materialeve natyrore. Për të përshtaten dhe të lë thatë dhe kashtë, lëvore dhe arra, dhe lule të thata. vetë historia mund të jetë absolutisht çdo gjë. Paneli është krijuar si më poshtë:

 1. Së pari të hartojë një kornizë që mund të jetë forma origjinale e driftwood ose një sprigs pak ndërlidhur. Kolegjet mund të jetë rrethore, në këtë rast, kornizë mund të veprojë hardhi.
 2. Ajo shërben si bazë për një cohë e ashpër panel ose letër të thjeshtë. Në disa raste, ju mund të bëni një rrjetë bërë nga kashtë, qëllimisht duke lënë hapësira bosh në foto.
 3. Nga gjethet, lulet dhe materiale të tjera natyrore në dispozicion, ju mund të krijoni një përbërje, dhe në rastin e një baze bërë nga kashtë një zgjidhje interesante do të jenë elemente gërshetim në një rrjetë teli ekzistuese.
 4. Hapi i fundit - krijimin e fasteners (litar ose tel), me të cilën panelet mund të varur në një mur.

Stili Beach në krijimin e një afresk mur

pots lule e eggshell

Miniaturë pots janë marrë nga shell vezë, megjithatë, kjo punë kërkon kujdes të madh për shkak të brishtësisë së materialit:

 1. Së pari, ju duhet të thyejnë me kujdes një vezë të papërpunuara dhe derdh të gjithë përmbajtjen në një tas. Skajet mund të gdhend saktësisht, por ju mund të lënë të predhës.
 2. Tjetra, ne zgjidhim problemin e qëndrueshmërisë në të ardhmen e vazo. Për këtë qëllim, çdo qëndrim të përshtatshëm për vezë ose paketimin e tyre. Nëse ju nuk planifikojnë të përdorin pajisje të tjera, ju mund të përdorni balta, e cila është e mbështjellë në një bisht që lidhur pjesën e poshtme të ardhmen vazo.
 3. Pas vendosjes enë, ju mund të populloj qiramarrësit e saj. Ajo mund të jetë një vazo, dhe ku lule të vogla të egra do të jetë në ujë dhe një tenxhere ku ju mund të bimëve e bimëve, Moss apo të vogla succulents .

1 3


Këshillë! Përveç pots lule jashtë shell të bëjë candleholders mëdha. Çdo artikuj nga shell do të jetë e përshtatshme, gjatë festës së Pashkëve.

Shandan nga trungu

Të përgatisësh një shandan prej një kërpit të vogël apo të pa prerë, është e nevojshme për të kryer një seri hapash të thjeshtë:

 1. Ndonjë pjesë prej druri duhet të para-trajtuar me impregnim, për të hequr qafe ata të shfaqjes së kalb dhe dëmtuesve.
 2. Më tej, qendra e trungut ose kudo thelbin (në varësi të ideve) duhet të jenë të shpuar vrima mjaftueshëm të gjerë dhe të cekët, në të cilën i përshtatet një qiri standarde të sheshtë. Nëse aftësi për të punuar me një stërvitje nuk është, ju mund të përdorni një thikë të zakonshëm, por puna do të marrë më të gjatë.
 3. Pas kësaj, ajo është e nevojshme për të trajtuar edges dhe prerë artikuj letër zmerile.
 4. Për dekorimin, ju mund të pikturoj produktin apo lënë atë në formën e saj natyrale, por seksionet lacquered. edge produkteve mund të lidhin cohë e ashpër Mbështill ose litar jute.

Pazakontë shandan nga një regjistër, i bërë me duart e veta

Beautiful përbërja e Krishtlindjeve

Gjithashtu duket interesante qiri për një qirinj pak konfiguruar në mënyrë të ngjashme me pengese gjatë. Nëse ju mendoni se malin e tij në një mur apo një mbështetëse të qëndrueshme, ju shpesh mund të gëzojnë veten një mbrëmje romantike.

Një stërvitje hundë të veçantë do të lehtë të përgatisë vrima për qirinj

Nëse ju doni për të krijuar diçka krejtësisht të veçantë, diçka që askush tjetër nuk ka, dhe nuk le imagjinatën tuaj. Ndonjëherë objektet më të njohura mund të shfaqen në një mënyrë të tillë të pazakontë që ju të pyes veten se si kjo të gjithë mund të vijnë për dikë në kokë.

Punuar me dorë "Cottage"

Formulimi i ri i qirinj dhe myshk

Kurorë e bukur do të shtojë brendshme freski

Kolegjet e succulents, të bëra me duart e veta

Lënë një koment