Dekorimi i shtëpive të gurit dhe tullave

Faqja kryesore » Villa » dekorimin e shtëpive të gurit dhe tullave
Cottage No Comments

Mbarimi fasadë me tulla është zgjidhja më popullore ka për qindra vjet, sidomos në mesin shtëpi private. Duke u përballur me tulla është në dispozicion në ngjyra të shumta dhe modelet, shumë prej të cilave nuk janë inferiore ndaj vetitë estetike të gurit, ndërsa hedhjen tulla për të kryer shumë më i përshtatshëm dhe të lehtë. Në këtë artikull, ne ju sugjerojmë të shikoni në opsione të ndryshme për të përfunduar fasada e një shtëpie private me tulla, si dhe alternativa moderne të marrë në shqyrtim: panelin e para, guri artificial dhe tjegull me një tullë.

Mbarimi fasada e një shtëpie private me tulla dhe guri artificiale

Duke u përballur me tulla: karakteristika, mundësitë dhe fasada masoneri Foto

Duke u përballur me tulla e bërë nga balta, duke përdorur teknika të ndryshme (pjekje, extruding, hiper) që të rrisë cilësinë e tij dhe pronat estetike. Një kërkesë e veçantë për fasadat sot përdor tulla zhir që janë bërë nga balta e veçantë, e ndjekur nga calcining. Ajo nuk ndryshket dhe nuk shkërmoqet, mund të përballojë erëra të ashpra, shi, acar, zjarr dhe ngjarje të tjera, si dhe rezistencë të mirë ndaj myk dhe kërpudhat.

Mbarimi fasadë me tulla - foto të shtëpive

Gjithashtu lexoni: lattices në Windows - 30 nga idetë më të mira për të mbrojtur shtëpitë

Pengesë kryesore të kualitetit të lartë dhe të tullave të qëndrueshme është çmimi i saj i lartë. Prandaj, kur forca nuk është roli kritik luajtur (të tilla si kur instalimi cap), për të ulur koston e fasadës trim përdorur tulla uritur me vrima . Ajo karakterizohet nga pesha më e vogël dhe veti të mira izoluese termike, duke e bërë atë një zgjedhje e shkëlqyer për veshja dhe izolimin e fasadës. zgjedhje të madhe të formën e saj dhe madhësisë lejon për medalje të përshtatshëm qoshet, dritaret dhe pjesë të tjera të kompleksit të ndërtesës.

Duke u përballur me tulla - Foto e variante të ndryshme dhe madhësive Duke u përballur me fasadë me tulla - përfundon shtëpitë

Ajo nuk mund të thuhet në lidhje me pronat estetike e masoneri. Ju mund të zgjidhni dhe të kombinuar hije të ndryshme të bukura të tullave në fasadën e saj, si dhe të përdorin një metodë të pazakontë hedhjen. Në vijim foto ju tregon vetëm disa opsione për dekorimin e shtëpive me të cilat përballet fasadë me tulla.

Lexo më shumë:   shtëpitë prej druri NJËSITË

Duke u përballur me fasadë me tulla: tregojnë përfundon dhe masoneri Duke u përballur me fasadë me tulla - options interesante murature Duke u përballur me fasadë të shtëpive me tulla - një fund të bukur për fotografinë Lexoni gjithashtu: Zgjidhni një ngjyrë të bukur për pikturë fasadëfasadat murature - opsionet e ndryshme për fotot dhe diagramet Duke u përballur me fasadë me tulla - kombinime me ngjyra photo Ujdisje një tullë fasada private shtëpi përballet Beautiful murature - të përballet me tulla në fasadën e shtëpisë

Mbarimi fasadave guri nën një tullë

Guri artificial imiton një shumëllojshmëri të materialeve, dhe kjo është shumë si të përdorin në dekorimin e fasadave dhe të brendshme të pronat e mëposhtme:

 1. Një peshë relativisht i vogël (i cili krijon më pak stres në ndërtesë);
 2. Çmim të ulët në krahasim me guri natyror dhe tulla;
 3. qëndrueshmëri të kënaqshme dhe rezistenca e acar për shkak të porosity të ulët.

prodhues të ndryshëm të përdorur materiale dhe teknika të ndryshme në prodhimin e gurit artificiale nën një tullë, përfshirë resins poliestër, çimento, balta, rërë dhe kështu me radhë. D. Përveç kësaj, ju mund të gjeni në treg si guri artificial nën një tullë ose tulla rimeso. mimics Origjina formën e tullave konvencionale dhe të bërë pirg në një mënyrë të ngjashme.

Mbarimi fasadave guri nën një tullë - mundësitë dhe modelet e

Hedhjen e gurit artificiale nën një tullë

I jap një lustër është shumë më e hollë dhe më shumë si një pllakë me një anë të butë për rritje të lehtë në fasadën. Për shkak të lehtësi dhe cheapness ajo mund të përdoret në çdo mur pa nevojë për forcimin e mëtejshëm.dekoratë jashtme nën një gur artificiale me tulla

Dekoruar muret me rimeso tullave

Një disavantazh fasadave gur nën një tullë në një sensibilitet më të lartë të dëmtimit të materialit në krahasim me të cilat përballet tulla. Por në qoftë se ju zgjidhni të mos veneers, dhe simulimi të plotë, ajo do të zgjasë shumë më gjatë.

Këtu janë disa fotografi të shtëpive me fasadë gur përballen me një tullë.

Duke u përballur me fasadë me tulla guri artificialeDuke u përballur me tulla bërë prej guri artificiale - fasadë foto Lexoni gjithashtu: shtëpi private në stilin e hi-tech - 25 Fotografitë mahnitësefasada dekoratë tulla dhe gurë - një foto e një shtëpie private Duke u përballur me fasadën e një shtëpi guri me një tullë Duke u përballur me gur artificiale e një shtëpie private në bazë të një tullë fasada murature prej guri

Ujdisje panele fasada shtëpi nën një tullë (8 photos)

panel fasadë nën tulla mund të bëhen prej plastike ose çimento. Në varësi të kësaj, ata kanë një më të vogël apo më të madhe në peshë, kosto, qëndrueshmëri dhe lehtësinë e instalimit. Megjithatë, çdo panel nën tulla do të jetë shumë më i përshtatshëm për të punuar shumë se materiale të tjera për fasadat. Me përdorimin e tyre ju në kohë të zvogëlojë kohën dhe koston e rreshtim e shtëpisë së tij private. Vetëm shikoni në synimet e tyre për të kuptuar atë.


Mbarimi panele fasada nën një tullë - instalimit photo

Përveç kësaj, panelet përfunduar nën një fasadë me tulla tërheq një veçori të gjerë dekorative. panel fasada mund të ketë një shumëllojshmëri të ngjyrave, textures dhe harton, të tilla si efekt oksidimi, antike , dhe kështu me radhë. D.

Lexo më shumë:   Riveters SI FUNKSIONON

Përfundon panele fasada nën një tullë Duke u përballur me fasadë me tulla - panele foto për të përfunduar

5 fotot më shumë e shtëpive private me panele të bukura tulla veshja për:

Mbarimi panele fasada në një shtëpi me tulla - Foto Duke u përballur me panele nën tulla shtëpi një-katësheLexoni gjithashtu: Duke u përballur me fasadë prej guri - 30 ide me fotoFasada e një shtëpi private me veshje me dërrasa të bukur nën tulla dekoratë jashtme nën një tullë me ndihmën e paneleve Dizajni i fasadën e një shtëpie private - photo përfunduar panele nën kipich

Asfaltim pllaka nën tulla për fasadë veshja

Asfaltim tjegull si zhir, ajo është bërë nga balta veçantë kalcinimit në temperatura të larta. Si rezultat, ajo ka një forcë për t'u patur zili dhe qëndrueshmëri që e bëjnë atë një nga materialet më të besueshme për dekorimin e jashtme të shtëpive.

Si ju do të shihni në 7 fotot e fundit në këtë artikull, ajo është ...

 1. Në dispozicion në ngjyra të ndryshme dhe textures:

Asfaltim pllaka nën tulla - përfundon

2. A mund të jetë ngritur direkt në mur, izolimin, ose varet fasada ventiluar:

Instalimi i pllakave qeramike në çimento Pllaka klinker dhe izolim për fasadat Photo varet fasadë me pllaka qeramike

3. Perfectly simulon shtrimin e tullave në fasadat e shtëpive:

Mbarimi pllakave qeramike fasada nën tulla Mbarimi pllaka fasadash type Brick - Foto e një shtëpie private Një shumë të vetme-katëshe shtëpi private zbukuruar me pllaka qeramike

Lexoni gjithashtu: shtëpi moderne prej druri - llojet e fasadave dhe fotot

Siç mund ta shikoni, zgjedhja e materialeve për të përfunduar fasada me tulla është e madhe dhe e larmishme. Zgjidhni atë që i përshtatet më mirë buxhetin tuaj dhe objektivat, bazuar në kriteret e mëposhtme:

 1. Kërkesat për forcë dhe qëndrueshmëri të rreshtim;
 2. Material Pesha (ndikon në nevojën për të forcuar fasadën dhe kompleksitetin e punimeve);
 3. vetitë ekologjike dhe izolues;
 4. Lehtësinë e instalimit dhe riparimit në rast të dëmtimit;
 5. Estetike dhe karakteristika dekorative.

Mbarimi fasadë me tulla: llojet e materialeve dhe shtëpive murature + photos 34 Përditësuar: 5 prill 2017 Author: Margarita Glushko

Ashtu si ai? Share:

 • Kliko këtu për të ndarë përmbajtjen në Facebook. (Hapet në një dritare të re)
 • Kliko për të ndarë në Twitter (Hapet në një dritare të re)
 • Kliko për të ndarë për në Google+ (Hapet në një dritare të re)
 • Kliko për të ndarë një post në Pinterest (Hapet në një dritare të re)

Fasada: suva, tulla apo gur? RIPARIMET shkollë ...

tulla të kuqe + guri artificiale ...

Lënë një koment