Mbytet bërë me gurë akrilik: 65+ zgjedhje me stil të projektimit për kuzhinë dhe banjo

Faqja kryesore » Repair » Mbytet guri akrilik: 65+ zgjedhje me stil të projektimit për kuzhinë dhe banjo
Repair No Comments

Mbytet bërë me gurë akrilik: 65+ zgjedhje me stil të projektimit për kuzhinë dhe banjo

Kuzhinë lakonik në klasike thekse stil C të gurit

Kuzhinë lakonik në klasike thekse stil C të gurit

Në strehim e sotme është gjithnjë e duke aplikuar guri artificial , jo një përjashtim, dhe pastrimin e këtij materiali. Për të duhet të zgjidhni dhe përdorni produktin për një kohë të gjatë, ju duhet të dini disa nga karakteristikat e tij dhe variacionet. Ajo shkon në guri artificial akrilik, e cila butësi ju lejon të krijoni nga ajo origjinale, produkte jo-standarde.

Përmbajtja:

 • Features 
 • shumëllojshmëri e produkteve
 • Zgjedhja e pastrimit 
 • zgjidhjeve të projektimit për kuzhinë
 • Si të kujdeseni për guri akrilik?

washbasins gur në brendësi të një banjë luksoze në stilin neoklasik

washbasins gur në brendësi të një banjë luksoze në stilin neoklasik

Features

pronat e tyre, ky material është më shumë si plastike, në vend se guri . Në strukturën e saj - minerale dhe akrilik përbërësve, si dhe pigment.

E rëndësishme! Materiali nuk toleron ujë shumë të nxehtë, por në një të tillë lavaman është e pamundur që të derdh ujë të nxehtë. Megjithatë, ajo ka higjienike të lartë dhe merr temperaturën e atmosferës.

Pavarësisht nga fakti se materiali sintetik është rezistent ndaj shumë kimikateve, kontakti i saj afat-gjatë me media agresive nuk është e lejuar. Në qoftë se lëngjet e tilla aksidentalisht goditi sipërfaqen e gurit, t'i lash me ujë dhe larë me një zgjidhje sapun. Nëse ju nuk bëni, guri mund të jetë dëmtuar.

fusion strikte

fusion strikte të hapësirës kuzhinës

Këshillë! Pavarësisht ngurtësinë e materialit, ai mund të dilte së bashku, ose plas në qoftë se ajo është goditur rëndë me diçka të mprehtë apo të rëndë.

Gjatë operacionit të zgjatur mund të merrni gërvishtem, ata janë veçanërisht të shihen qartë në hije të errët. Për të shmangur këto probleme, ju keni nevojë për të larë të produktit, duke përdorur një pastrues jo-gërryes.

style komod vendit

Komod vend-style

1 5

shumëllojshmëri e produkteve

Duke tyre formave të pastrimit mund të kryhet në formën e:

 1. Katrore.
 2. Oval.
 3. Circle.
Lexo më shumë:   Kuzhina Dizajn Black Classic

Në këtë rast, zgjedhja është konsumatori.

zgjidhje elegant

zgjidhje Stylish për stilin skandinave

Sipas metodës së instalimit në produkte të kuzhinës janë të ndara në këto lloje:

pikëpamje përshkrim
Mortice Në këtë rast, nuk ka lojë me birila skaj. Instalimi kryhet në një nivel me të lartë tryezë.
lart Ky model është futur në prerë-në hapjen worktop dhe bumpers mbështetet në të.
modeli monolit mishërim tillë është modeluar bashkë me tabletop. Ata janë quajtur edhe të integruar.
Me shell bottom kllapa Lavaman montuar në krye tryezë nga fund.

Moderne dhe romantike, në të njëjtën kohë brendshme e kuzhinës në stilin e Mesdheut

Moderne dhe romantike, në të njëjtën kohë brendshme e kuzhinës në stilin e Mesdheut

1 5

Nëse ne flasim për banjo, këtu ka edhe mënyra të ndryshme të rritje të mbytet akrilik:

pikëpamje përshkrim
i konsolit Lavaman bashkangjitur në mur dhe bëri asnjë sekret i komunikimit. Në këtë rast, ajo kërkon një çështje tjetër estetike kromi dhe kullimin tub.
ndërtuar në Lavaman integruar në countertop. Modele të tilla janë bërë në një shumëllojshmëri të formave dhe ngjyrave.
Lavaman në piedestal Ky opsion është i përshtatshëm kur ju doni të fshehur komunikimin.

Për humor me diell çdo mëngjes

Comfort në banjo për një humor me diell çdo mëngjes

Këto washbasins - një simbiozë e madhe e funksionit dhe estetikë për banjo tuaj

Këto washbasins - një simbiozë e madhe e funksionit dhe estetikë për banjo tuaj

1 5

Zgjedhja e pastrimit

Konsideratat kryesore kur zgjedh një larë makinën - kjo është madhësia e dhomës dhe karakteristika të projektimit e mobiljeve. Një faktor i rëndësishëm është ngjyra dhe intensiteti i përdorimit. Metoda e instalimit duhet të dinë paraprakisht, si ajo gjithashtu ndikon në zgjedhje.

Nëse dhoma është i vogël, të blej një produkte variant qoshe . Nëse ka një gjerë karakteristika kuzhinë do të jetë shumë më e madhe. Ju mund të merrni opsionin me gota të shumta, marr çdo thellësi. Por nuk e marrin produkt shumë të thellë ose të gjerë mund të jetë një problem me zgjedhjen e vinç.

stil të thjeshtë

Rafinuar dhe sublime fshatar style

Këshillë! Me përdorimin e shpeshtë e mundësi për të zgjedhur volumin që duhet të ketë një krah, i cili është i përshtatshëm për të vënë pan ose ushqime të gatuar. Nëse në shtëpi gatuaj shpesh, ju mund të zgjidhni larjen e madhësisë së vogël.

Rregullimi i suksesshëm i pastrimit

Vend të përshtatshëm dhe lavaman funksionale të thellë

Lexo më shumë:   ndriçim luksoze: 65+ modelet e llambat italiane dhe chandeliers në të brendshme

1 5

zgjidhjeve të projektimit për kuzhinë

Corian ju lejon të krijoni versione të ndryshme të produkteve që qëndrojnë jashtë për origjinalitetin dhe stilin e tyre.

 1. Ju mund të zgjidhni një produkt në një ngjyrë me një countertop ose pune platformë . Kjo pikë është e rëndësishme për të dashuruar e vetë-shprehje.
 2. Për tifozët e zgjidhjeve origjinale paraqet një larmi të madhe zgjedhjesh pazakonta ngjyra dhe forma. Megjithatë, tifozët e brendshme të qetë mund të zgjidhni dhe të performancës klasike.
 3. Një tjetër metodë design - zgjedhja e pastrimit në ngjyrë Pajisjet shtëpiake dhe kontrast me ngjyra worktop. Ai është i përshtatshëm për retro-style dhe neoclassicism .

Pavarësisht kostos relativisht të lartë të produkteve, ata janë të njohura me konsumatorët. Ata mund të zgjedhin një tjetër ARREDIM kuzhinë dhe çdo shije të pronarit.

style Soulful klasik

style Soulful klasik

Luksoze në tonet çokollatë

Luksoze në tonet çokollatë

Si të kujdeseni për guri akrilik?

Në qoftë se ju të sigurojë kujdesin e duhur për lavaman akrilik, ju mund të zgjasë në mënyrë të konsiderueshme jetën e saj.

Këshillë! Për shkak të strukturës së dendur të gurit akrilik nuk thithin papastërtitë dhe yndyrat, ato mund të jenë lehtësisht të larë off me sapun dhe ujë. Në një sipërfaqe të tillë nuk shumohen mikroorganizmave dhe kërpudhave.

motive detare

motive detare

Industria prodhon një të veçantë dhe shtëpiake kimikate për sipërfaqet e tilla. Kjo është e sigurt dhe më e butë pastron pa lënë gërvishtjet dhe njollat. Ideal zgjidhje zakonshëm sapun, e cila nuk ka lënë një film në sipërfaqe.

E rëndësishme! Nëse ju kujdeseni për produktin rregullisht, ajo mund të formohet njollat kokëfortë nga vera, kafe, vaj dhe kështu me radhë. Hiq ato me vlerë një të lëngshme të veçantë, xhel ose pluhur për vegla guri. Aplikoni pluhur pastrimi për enë duhet të jetë një masë e fundit.

Idealisht gjithmonë të rëndësishme

Idealisht gjithmonë të rëndësishme

I bastisjes gëlqere përdorur mjete të posaçme që janë të përshtatshme për pastrimin e gurit akrilik. Ato duhet të zbatohen për disa minuta në sipërfaqe, pastaj pije me ujë. Në mungesë të këtyre mjeteve mund të aplikuar një solucion të 2,5 etil {9ac242f99ba1c955172e3292a1a1cf644cba65a97d6701e75d32fb222129ca0d}. Është e rëndësishme për të mbajtur kjo do të thotë një kohë të shkurtër: një çift i minuta është e mjaftueshme, përndryshe shtresa e sipërme mund të përgjigjet në zgjidhje. fshij mirë me një sfungjer të butë dhe pije me ujë.

Lexo më shumë:   Fusion Mediterranean Arkitekturë një vilë moderne

 

1 4

Forma origjinale

Forma origjinale e larjes

Për të kryer dezinfektimin, mund të përdoren substanca klor-përmbajnë. Ata nuk janë në gjendje të dëmtojë dhe të larë larg pa një gjurmë. Lutemi kini parasysh se pastrimi i gurit akrilik nuk është e nevojshme për të dezinfektoj, sepse ata nuk race bakteret.

Këshillë! Pas pastrimit dhe larjes produkti është e dëshiruar të fshijë të thatë. Nëse kjo nuk është bërë, pikat e thata mund të lërë shenjat që janë të dukshme në një sfond të errët .

banjo e bukur

zgjidhje efektive për banjo

Këshillë! Nëse e keni blerë produktin nga guri akrilik, me vlerë për të blerë produkte të veçanta kimike për kujdesin materiale dhe përdorimin e tyre për të zgjatur periudhën e operimit.

Mbytet bërë prej guri artificiale, sigurisht duket elegant dhe të shtrenjta. forma të ndryshme dhe variacione ngjyrash i bëjnë ato shumë popullor. Megjithatë, kur zgjedhin artikuj të tillë shtëpiake vlerë duke i kushtuar vëmendje të nuanca të përmendura në artikull dhe të ndjekin rekomandimet. Në këtë rast ju do të merrni atë që ju do të shërbejë për një kohë të gjatë.

Lënë një koment