Kolltuk-qese me duart e tij: Hap pas hapi instruksionet për krijimin dhe 40 ideve universale

Faqja kryesore » Repair » Kolltuk-qese me duart e tij: Hap pas hapi instruksionet për krijimin dhe 40 ideve universale
Repair No Comments

Kolltuk-qese me duart e tij: Hap pas hapi instruksionet për krijimin dhe 40 ideve universale

Red karrige-sac në dhomën e ndenjes eklektik

Red karrige-sac në dhomën e ndenjes eklektik

Kur karrige -meshki filloi dridhje në ekranet e televizioneve në studiot e ndryshme programet televizive, banorët menduar - është me të vërtetë një dizajn i tillë është me të vërtetë i përshtatshëm për të ulur? Së shpejti të gjithë të interesuar shihet në nivelin e komoditetin e karrige, por ka pasur pyetje të tjera - ku për të blerë dhe se si të përshtaten mobiljebrendësi . Për më shumë mbi këtë dhe krijimin e karrigeve të qese me duart e veta do të diskutohet më tej.

Përmbajtja:

 • Kolltuk-qese me duart tuaja: avantazhet e mobiljeve frameless
 • qese qep vend veten
 • Sekuenca e veprimeve

Kolltuk-qese me duart e tij në çerdhe

Kolltuk-qese me duart e tij në çerdhe

Kolltuk-qese në një brendshme moderne

Kolltuk-qese në një brendshme moderne

Kolltuk-qese formë trekëndëshi në kuzhinë në papafingo

Kolltuk-qese formë trekëndëshi në kuzhinë në papafingo

Rocking-qese në një mbulesë prej lëkure

Rocking-qese në një mbulesë prej lëkure

Kolltuk-qese me duart tuaja: avantazhet e mobiljeve frameless

rehati pabesueshme . A filler falas rrjedhin lejon karrige për të marrë formën e trupit tuaj, pa marrë parasysh çfarë pozicioni je. Kjo në mënyrë të konsiderueshme zvogëlon ngarkesën në shpinë dhe përmirëson efikasitetin e relaksimit. Karrige siguron izolimin, duke e mbajtur të ngrohjes në trupin tuaj, e cila është jo më pak e rëndësishme për probleme prapa.

Siguria absolute . Kolltuk-qese nuk ka qoshet të mprehta apo tehe, elemente të forta apo pajisje të vogla, kështu që është i përshtatshëm edhe për dhomat e fëmijëve . Përveç mobilje frameless për fëmijët është bërë nga pëlhura ekologjikisht miqësore.

Soft kolltuk-qese në dhomën e fëmijëve

Soft kolltuk-qese në dhomën e fëmijëve

Kolltuk-qese të përshtatshme edhe për dhomë teen

Kolltuk-qese të përshtatshme edhe për dhomë teen

përdorshmërisë gjerë . Pastrimi në dhomë nuk do të jetë e vështirë, sepse pesha të lehta lejon karrige për të lëvizur atë edhe një fëmijë. Lehtë për të pastruar nga ndotja dhe karrige shumë, vetëm të larë mbulesë lëvizshëm.

qese kolltuk mishërim është i përshtatshëm për pothuajse çdo dekor

qese kolltuk mishërim është i përshtatshëm për pothuajse çdo dekor

Neutraliteti stilistik . Duhet zgjedhur për t'u ngjyrosur dhe llojin e materialit të mbuluar, është e mundur për të mbështetur hartimin e çdo brendshme. Për fëmijët prodhuar kolltuqe simpatik si kafshë të vogla, emoticons, topa, ngjyra , me aplikime të ndryshme. Dhomë do të duken të madh teen sigurimit-qese bërë nga xhins, zbukuruar me printime. Në brendshme moderne zakonisht përdorin vend të thjeshtë frameless korrespondon me bazë skemën ngjyra e dhomës. Style Retro ose stil skandinave mund të plotësohet me një velour ose lesh karrige.

Lexo më shumë:   panele Fronti për shtëpinë e jashtme e finishit: varieteteve dhe 80 zgjidhje praktike për një jashtme me stil

Këshillë Me riparime make, ose thjesht të urdhërojë një posheyte ri rast, dhe projektuesi karrige nuk do të prishin harmoninë e dhomës.

Kolltuk-qese me duart e tij në dritën e tij të zyrës

Kolltuk-qese me duart e tij në dritën e tij të zyrës

Kolltuk-qese ngjyrë të bardhë në një brendshme moderne

Kolltuk-qese ngjyrë të bardhë në një brendshme moderne

qese qep vend veten

Fillimisht, do të përgatisë materialet dhe mjetet.

 • Pëlhurë për kopertinën e brendshme. Japin përparësi me kosto të ulët pëlhurë të qëndrueshme të bardhë - ngjyra të tjera mund të tregojë përmes mbuluar e jashtme.
 • Pëlhurë për jashtme mbuluar .
 • 2 zippers.
 • Mbushës - plastik në granula. Ta themi thjesht, kjo balls shkumë, të cilat janë shitur në dyqan hardware.

Filler për çanta bathë

Filler për çanta bathë

Mbushur me rruaza shkumë është shumë e lehtë dhe praktike

Mbushur me rruaza shkumë është shumë e lehtë dhe praktike

 • makinë qepëse.
 • letër grafik për model.
 • Pencil, crayon, sundimtar, kunjat.

Karrige ne kemi është dardhë, e mesme për një të rritur. Kur pëlhurë gjerësi 1.5 metra në mill e brendshme është e nevojshme segmentin e 3.5 m, në pjesën e jashtme - 3.6 metra. Lightning Length - 40 cm dhe 60 cm respektivisht. Filler do të duhet një të katërtën e një metër kub.

Një të vogël vend-qese formë trekëndore

Një të vogël vend-qese formë trekëndore

Kolltuk-qese me duart e tyre - kjo është një opsion i lirë dhe i përshtatshëm për çdo brendshme moderne

Kolltuk-qese me duart e tyre - kjo është një opsion i lirë dhe i përshtatshëm për çdo brendshme moderne

Marrja e një model në përputhje me një model, pas dimensione. wedges Dardhë do të jetë 6 gjashtëkëndësh vogël - është lartësia e karrige, dhe në fund duhet të ketë një formë ovale. Dy fragment fund tregohet në modelin, ju do të duhet për të kopjuar. Oval ndarë në 4 pjesë, në mënyrë për të kursyer materiale kur prerja.

Një opsion qese modelet bathë

Një opsion qese modelet bathë

Ne transferuar modelin mbi pëlhurë për të mbuluar të brendshëm, duke përdorur këmbët dhe shkumës. Duke lënë një ndihmë damar prej 1 cm, prerë nga të gjitha detajet. operacione të ngjashme janë kryer me një lloj të dytë të indeve.

Sekuenca e veprimeve

 1. Baste të gjitha pjesët e bazës ovale të mbuluar brendshme, dhe pastaj stitched nga seams dhe hekur hekur e tyre.
 2. wedges Interconnectable piriforme stitched nga qepur dhe zbutjen kompensim në njërën anë. Pastaj ekzekutuar makinë syth në anën e përparme, koprrac ndihmat centimetër (kjo është bërë për të aftesise lidhëse).
 3. Vënë anët ekstreme të wedges formojnë qese vetë. Marrja e seams gjatësi prej 40 cm në krye dhe në fund, dhe pjesa e mbetur 40 cm zinxhir sewn.
 4. Tack, dhe pastaj qep në krye të gjashtëkëndësh "dardhë". Ne bëjmë të njëjtën gjë me fund.
 5. Në mënyrë të ngjashme qep mbuluar jashtme dhe zinxhir majtë i humbur, një futur në rastin tjetër.
 6. Ne mbushur shkumë vend dhe fastens me zinxhir në kopertinën.
Lexo më shumë:   kuzhinë ruse në një apartament të qytetit

Brendshme në stilin skandinave me qese bathë në formë të dardhës

Brendshme në stilin skandinave me qese bathë në formë të dardhës

Kolltuk-qese me duart e tyre formë katrore

Kolltuk-qese me duart e tyre formë katrore

Kolltuk qese formë trekëndëshi në një mbulesë thurur

Kolltuk qese formë trekëndëshi në një mbulesë thurur

Rocking-qese është i përshtatshëm për këtë dhe për mjedisin

Rocking-qese është i përshtatshëm për këtë dhe për mjedisin

Rocking-qese mbuluar në një gëzof

Rocking-qese mbuluar në një gëzof

 

E rëndësishme! Nëse në të parë për të mbushur brendshme fishekëve mbuluar polistirol poroz, pastaj ta tërheqë në rastin e tij e dytë do të jetë më e vështirë, por e mundshme.

Ruajtjen e një shumë të holla dhe marrjen e aftësive të dobishme, ju merrni një element të rehatshme dhe me stil të brendshëm për tuaj në shtëpi .

Lënë një koment