Si të përdorni kavanoza qelqi në të brendshme? 15 ide.

Faqja kryesore » Repair » Si të përdorni kavanoza qelqi në të brendshme? 15 ide.
Repair No Comments

Si të përdorni kavanoza qelqi në të brendshme?  15 ide.

Domate, tranguj, reçeli, mjalta, pjeshkë shitur në kavanoza qelqi, dhe çfarë duhet të bëjmë pas përdorimit të produktit me bankën?

Bankat vijnë në madhësi të ndryshme, forma dhe ato mund të përdoren në dizajn të brendshëm në shumë mënyra. A nuk nxitojnë për të hedhur një kavanoz qelqi në plehra, kjo është një kërkesë dhe jo një. Në faqen tonë ne e përshkruajmë ide yellowhome.ru të ndryshme se si të përdorin kavanoza qelqi në të brendshme.

Faza përgatitës.

Para se të përdorni jar qelqi në dekor, dhe kapaku i saj duhet të lahen me detergjent për larjen e enëve, dhe pastaj fshij me kujdes të thatë me një peshqir.

Është e mundur për të shtyrë një kanaçe disa në një raft ose në një kuti, dhe pastaj për të përkthyer idetë kreative në realitet.

Syzet.

Përdorimi thjeshte e bankave konvencionale - është përdorur si gota. Për një pije xhiruar foto, foto wedding xhiruar, në një piknik, Barbecue.

bankat

Bankat për të furnizuar pije

Zakonisht kebabs blejnë gota e disponueshme, të tilla si ato janë, dhe të lira, por ato janë blerë çdo kohë. Bankat palosur, larë dhe mund të përdoret në mënyrë të përsëritur. Vetëm pak gjëra në jetë mund dhe duhet të kurseni të holla.

Ëmbëlsirat.

Shumë kafene, qendrat tregtare, ju mund të shihni këtë ide kur Sweets: marshmallows, Amatoretë, çokollatë, fruta të thata, cookies janë ruajtur në kavanoza të mëdha me një kapak.

bankat

Magazinimi i ëmbëlsirat në kavanoza me një kapak

Në shtëpitë periferike idenë për të ruajtur ëmbëlsirat, too arsyeshme. Bankat e mëdha me ëmbëlsirat mund të vihet në qendër të tabelës.

Shandanët.

Për të përdorur shandanët janë kavanoz më të mirë të ushqimit të fëmijës, ata kanë një formë të vogël dhe qafën ngushtuar.

Bankat mund të dekoroj me ngjyra, rhinestones zam mbi ta, napkins (teknikë decoupage) apo pëlhurë të bukur prerë, letër, gazetë, dantella, copa të prera Magazine, lule artificiale, lidhin fije, të përfundojë spango dhe një shandan gati. Ne futur një qiri, të djegur dhe të shijoni bukurinë!

bankat

Shandanët nga kavanoza e ushqimit të fëmijës

Shandanët janë përdorur në hartimin e romantike, Tryeza e Vitit të Ri në një kafene, restorant apo në shtëpi. Shandanët mund të përdoret për të krijuar fotografi të bukur për temat me shkrim.

bankat

shandanët Krishtlindjeve nga kanaçe

Në kohën e qiri Vitit të Ri mund të jetë i zbukuruar me myshk, kone, degë bredhi, snowflakes dhe asterisks.

korniza foto.

Merrni një foto ose një foto të bukur, një kthesë të vogël skajet dhe të vënë në një kavanoz dhe të mbuluar me kapak. Photobanks ne organizojmë në dhomë, var ose dekoroj vitrinë e tyre.

bankat

Frame nga bankat

Lexo më shumë:   Top 10 më të mirë leckë me avull: shqyrtimin e modeleve dhe komente të konsumatorëve

Ju mund të bëni një pak më ndryshe. Shtypura ose të prerë një foto për një madhësi të vogël, futur në qese zip, zam mbi tela të mbuluar. Në fund pour rërë. Mbyllni kapakun dhe të bëjë kujtime të mëdha të festës, duke udhëtuar.

bankat

Kujtimet e udhëtimit në banka

Foto e qelqit nuk humb ngjyrën, ajo është e mbrojtur nga pluhuri. Nuk ka nevojë të prishin murin e banesës dhe gozhdohem.

Vazo për lule.

Hidh në kavanoza dhe lule paste ujë. Dekoroj ngrënie e tyre apo tavolinë kafeje në shtëpinë e një njeriu vazo podokonnik.Obychno 1-2 dhe ditëlindjen japë një shumë të luleve.

Prandaj, 3-oni bankat kanë ardhur gjithmonë në shpëtim. Ky kapacitet shtesë për ruajtjen e lule dhe bouquets.

bankat

Bright vazo lule nga kavanoz

Flavor.

Me një aromë që ne të mbushur dhomë erë ndryshe. Për shembull, të marrë një kavanoz, derdh kafe dhe të vënë në një dyqan çaj dhe kafe. dashuruar kafe tërhequr nga ky parfum, dhe ata do të hyjnë në pavijon të provoni kafe, si dhe përvetësuar atë.

bankat

kanaçe kafe mbushur dhomën me aroma e magjike

Ju mund të plotësoni deri kripë vaske, shtoni ujë dhe disa pika vaj portokalli dhe të vënë në një dhomë tualet.
Kabineti do të jetë odors të veçanta për të sprapsin moles.

bankat

Flavor Banka e kripërave dhe vaj esencial

Në bibliotekat, muzetë mund të përdorni shije që nuk ka aromën e librave të vjetër dhe mobilje.
Nxehtësia intensive që rezulton në një trup shqisat shije. një aromë të tillë e kanaçe duhet të vendoset në zyrën që personi kishte forcën dhe aftësinë për të punuar dhe për të kryer detyrat e përcaktuara nga udhëheqja.

Bank-organizator.

Kjo është metoda më e zakonshme e përdorimit të bankave. Në tryezë ne vend studentit disa kanaçe i gjatë dhe futur lapsa, crayons, shënuesit, stilolapsa, brushat.

bankat

lapsa Storage në banka

Krijues dyqan punëtori buttons, elastics, hala, thread në bankat e larta. Mbi kapak, ju mund të zam shkumë gome, të mbuluara me një leckë për të futur Tailor, këmbët konvencionale dhe hala.

bankat

Kavanoza për ruajtjen detajet qepje

Çdo njeri ka zonën e tij në shtëpi. Kavanoza mund të ruajë sende të vogla dhe pajisje të tilla si thonjtë. Hidh thonjtë në kanaçe, dhe mund të është ngjit me një numër etiketë (diametër), ose thjesht shkruani shifrën me një shënues.

bankat

Organizator për gozhdat e kanaçe

kavanoza mbuluar mund të mbërthyer në raft, dhe pastaj kthesë jar me detaje të vogla.
Në dollap në bankat e larta mund të ruajë drithëra dhe makarona. Përmes qelqit transparente është gjithmonë e dukshme kur keni nevojë për të blerë një paketë të re.

bankat

Organizator për ruajtjen drithëra

Kuzhinë në bankat e vogla mund të ruajë erëza. Të mos harrojmë, shkruani emrin në bankë: piper i zi, piper i kuq me patate, karafil, koriandër, shafran, xhenxhefil, erëza për peshk.

Lexo më shumë:   më i ulët në gardhe

Në pazar qendra kanë pavionet, të cilat ofrojnë shërbime të flokëve: tresses endur, të bërë curls, trarëve. Në bankat transparente mund të ruajë studs, kunjat, rhinestones, stickers perevodilki (tatuazh të përkohshme).

bankat

Kavanoza të hairpins dhe elastics

Artikujt dyqan pëlhurë të vogla mund të ruhen në bankat: buttons, rhinestones, rruaza dhe rruaza qelqi.

Lighting.

Bankat mund të përdoret si ndriçimit: llambat, garlands, dritë natën. Me ndihmën e tyre shumë njerëz të bërë nga gjurmët në zonat periferike dhe në mbrëmje nga porta në shtëpi, kavanoza tilla dritë rrugën.
Mund të varur në një pemë apo bankave hark. Rreth qafës së kanaçe ankorimin tela është pezulluar. Brenda tabletë është futur qiri dhe ndez.

bankat

Shembull i llambë dhe qiri kavanoza

Paketimi për një dhuratë.

Blej vitamina, pilula, candies vogla, çamçakëz, arra, Marshmallow, kafe, çaj, cookies pasuri dhe derdh në një kavanoz. Lidhin një hark prej fjongo saten dhe dhuratë gati!

Këto dhurata të buxhetit ju mund të bëni për pushime, kur është e nevojshme të përgëzoj numrin e madh të njerëzve, dhe buxhetin për dhurata të vogla. Për shembull, për festat e fundvitit: Shkurt 23, 8 marsit, Ditës së Mësuesit ", ditën e mjekut, ditën e fëmijës, ditën e familjes dhe Vitit të Ri.

bankat

dhurata e Krishtlindjeve në banka

Përveç ushqimit të vënë në bankë mund të jetë çdo gjë: një përkrenare, manikyrin e thonjve, sapun, parfum në një shishkë të vogël.

Florarium.

Florarium - një marrëveshje me lule në xhami. Zakonisht përdoret bimë të vogla: kaktus, succulents, fëmijët violets, pemë të holla, aloe, lakër e portokalli ose limoni.

bankat

florariumy dekorative nga kanaçe vogla

Në fund është hedhur kullimit, toka, mbjellë bimë dhe florarium gati. Përbërja mund të jetë i zbukuruar me figura të vogla. Kjo shpesh përdoret figurines të kafshëve, si dhe për të vënë gurë dekorative ose rruaza qelqi mermeret, objekte të vogla e të mesme: shtëpi, ura, makina, predha, zbukuruar në një flutur apo kërpudha.

bankat

ulje Florariuma në një kavanoz

Gardh në kopsht.

Merrni ngjyra të ndritshme: rozë, të verdhë, blu. Pak bojë rozë është derdhur në kavanoz, pastaj derdhur përsëri në enë. Ne kemi vënë në tryezë dhe duke pritur për të, kur dries bojë. Ne bëjmë një bankat shumëngjyrëshe dhe të futet me kokë poshtë në tokë rreth lule.

bankat

Kufiri i kanaçe me ngjyrë për kopsht

Paint kavanoza me ngjyra të ndritshme - kjo është një ide e madhe për një kopsht, shtretër lule, zonën lokale.

Kapaciteti për takëm.

A ngjitës midis 3 dhe 4 bankave takëm. Bankat nuk duhet të jetë shumë e vogël apo e madhe. Madhësia mesatare, madhësia takëm.

Lexo më shumë:   një lartësi-rregullueshme karrige për një student: rehati mbi të gjitha dhe modelet më të mira 80 +

Ne organizojmë të gjitha takëm e sipas llojit: lugë, pirunë, thika, apo përzierje të gjitha së bashku.

bankat

Magazinimi i takëm në banka

Zakonisht në kafene dhe restorante janë tashmë takëm, por kjo nuk është higjienike. Kur bën një tavolinë në bankë, ju mund të futni takëm me pëlhurë leckë dhe të sjellë në tryezë, kur mysafirët urdhërojë ushqim.

bankat

bankat dekor për të furnizuar takëm

Canvas.

Kush tha se vetëm të pikturuar në letër apo kanavacë? Ju mund të tërheqë kafshë, lule, pemë, manaferrat, madje fotot në bankë.

Shitjet kanë konturet e bojës për pikturë në xhami. sythe të tilla kanë një hundëz hollë me të cilat është e mundur për të nxjerrë linjat e bukura.

bankat

Salcë kavanoza me bojë-qark

Zgjedhja vizatimin e internetit të tilla si një flutur apo një prerje nga ngjyrosje për fëmijë. Vendosur pjesa e brendshme në kasetë. Merrni rrethojnë zi kontur dhe pjesë pastaj pikturuar konturet ndritshme.

Nëse ju nuk mund të tërheqë, ju mund të vazhdojë si më poshtë. bojë të bardhë mbi kavanoz në një 2-shtresa. Prerë nga napkins model të bukur, ngjitës duke përdorur PVA ngjitës. Kjo teknikë është quajtur decoupage. kanaçe hapura të bojës ose shtoni ato në palettes. Merrni një furçë gjobë, rënie e horizontit në bojë dhe të nxjerrë jashtë kufijtë e vizatimit dhe tërheq disa elemente, të tilla si lule stamens.

bankat

Decoupage mbi bankat

jar Beautiful mund të paraqitet si një dhuratë për një të dashur apo e përdorin atë për të ruajtur diçka: çaj, kafe, ëmbëlsirat.

Teplička.

Kur lulet rriten, ata kanë nevojë për dritë dhe ngrohtësi. Banka për ta kthyer mbi dhe të mbuluar. Tani kjo Teplicka mini do të ruajë të mbijë nga draftet.

bankat

Bankat mbrojtur nga lakër të ftohtë

rezervuari i ujit.

Në mot të nxehtë, uji është derdhur në bankat, dhe ne organizojmë për një apartament apo zyrë. Kjo metodë pak e rrit lagështinë. Ashtu si kjo nuk është vetëm një person, por edhe ngjyra.

Në dimër, është e nevojshme për ta bërë këtë, gjithashtu, për shkak të faktit se për shkak të pajisjeve të ngrohjes në ajër të dhomës është shumë e thatë.
Në vilë e tyre verore, ju mund të organizoni bankat e mëdha në këtë zonë, ata do të rekrutohen nga ujin e shiut dhe pastaj ky ujë, ju mund të ujitur lulet në kopsht.

bankat

Rezervuari i ujit i bankave

Bankat në të brendshme mund të shërbejnë në mënyra të ndryshme: mbajtëse qirinjsh, kornizë foto, por në vend të kornizës përdorur një kavanoz konvencionale. Organizer, vazo, gota - një ide e madhe shumë!

Krijo veprat e veta krijuese tuaj, lidhjet Share në rrjetet sociale, vizitoni yellowhome.ru faqen tonë të internetit për ide!

Photo Gallery - bankat në të brendshme


video

 

 

 

Lënë një koment