Si për të rregulluar një dhomë në mënyrë që të ishte në të gjitha

Faqja kryesore » Tips » Si për të rregulluar një dhomë në mënyrë që të ishte në të gjitha
Këshilla No Comments

Si për të rregulluar një dhomë në mënyrë që të ishte në të gjitha

Sot ne do të ju tregojnë dhomë e një Moskës banesave komunale, ku ka pothuajse çdo gjë që ju nevojitet për jetën. Përveç, sigurisht, një kuzhinë dhe një banjo. Shumë nga idetë që ju mund të përdorni në shtëpitë e tyre

Në Moskë, në Bulevardin e Krishtlindjeve për më shumë se tre vjet hequr strehimit arkitektët e rinj, të diplomuarit e Institutit të Moskës arkitektonike (Marchi). Në 100 metra katrorë djemtë kanë krijuar një apartament jo-standarde, e cila nuk është edhe vetëm u kthye në një grup film të filmave vendas dhe të huaj.

Në këtë katër arkitekt gjallë komunale, çdo dhomë - një botë të veçantë. Nga rruga, edhe një përshkrim i banjove të tyre do të jetë një histori interesante, por shikoj sot, në një nga dhomat e gjumit, ku ju lehtë mund të zhytet në ëndrrat e detit dhe të valëve lapping në shkëmbinj. Pse është e lehtë? Po, sepse deti në këto 12 metra katrorë - jo vetëm kudo, por direkt në tavan.

Anton Semenov, arkitekt

Ajo krijon projekte për apartamente, por më shpesh - për kafene dhe bare. Ai ishte autor i të brendshme të muzeut të makinave slot sovjetike në Shën Petersburg. ëndrra e saj është që të ndërtojë një kullë uji për strehim ose një hangar të vjetër. Ai konsideron se vetë ndërtimi krijon idenë e marrëveshjes së brendshme.

Pronari i kësaj dhome - nje arkitekt gëzuar Anton Semenov, vazhduesi i një dinastie të arkitektëve. Ai është një artist i pavarur, i cili në çdo moment mund të shkojnë diku për të punuar në një projekt të ri, gjëja kryesore që ai ishte interesante.

Në 12 metra katrorë Anton përshtaten divan e tij në dhomë, një pasqyrë të plotë të gjatë, një tavolinë kompjuter me karrige, shtretër dhe madje edhe një det ... Dhe tani në rregull.

Zyra në ngjyrat: e verdhë, gri, e bardhë, ngjyrë bezhë.  Zyra në stilin e minimalism, artit pop.

shtoni te koleksioni

Sea mbi kokën tuaj dhe një krevat nën tavan

Lexo më shumë:   Interior, në të cilën do të ishte e dëshirueshme për të përmbushur vjeçar Ri

Pasi Anton vendosur për të ruajtur dhomën e tij të vogël të dullness dhe mërzinë. Dhe një ditë të ftohtë nëntor vendosi të bëjë riparime këtu. Që nga pamjet nuk është veçanërisht i kënaqur me të ardhshme organizoni dhomë në mënyrë që kjo hapësirë ​​e vogël ishin gjithçka që ju nevojitet dhe më shumë nuk është një vend për realizimin e ideve të reja.

Të heqin dorë nga shtrati i madh Anton nuk duan të, kështu që vendosi atë të drejtë në tavan. Dizajni i bën vetë duke blerë materialet e nevojshme në dyqan zakonshme hardware. Që pozicionuar asgjë tavan tjetër nuk ishte planifikuar, krevat mund të ishte bërë ndonjë - në fund doli 160 x 200 centimetra. vendndodhjen e saj të ri - në tavan. E pra, pothuajse. Ajo tani është e vendosur direkt mbi hyrjen - wake up, ju mund të gëzojnë lindjen e diellit dhe le sunbeams.

Living dhomë, salla në ngjyrat: gri, gri të lehta, bezhë.  Living dhomë, sallë në stilin e minimalism, eklektizëm.

shtoni te koleksioniZyra në ngjyra: bruz, gri, gri të lehta, të bardhë.  Zyra në stilin e minimalism, stil skandinave.

shtoni te koleksioni

ide praktike: ju ruani hapësirë ​​të përbashkët të dhomës dhe mbron të ngrohjes. Pas të gjitha, ajrit të ngrohtë ngrihet, që do të thotë se në ditët e dimrit të fjetur në një shtrat është shumë më e rehatshme, dhe romantike.

Kur u ngrit pyetja nëse do të rilyej tavan, përgjigja ishte e qartë - po. White ka shqetësuar gjatë, dhe dukej shumë banal. Unë të kërkuar për të pikturuar blu tavan. Por më e bukur, ngjyrë të butë blu ngjyra, ngjyra e të ashtuquajturit re, sipas Anton, shumë të zbehtë, dhe ai donte diçka të ndritshme dhe të pazakontë.

Turquoise dukej vetëm se. tavan Turquoise vizualisht zgjeruar hapësirën, duke e bërë dhomë më shumë volum. Në dhomë gjumi ka pasur një thellësi të caktuar dhe iluzionin e më shumë hapësirë. Nga rruga, tani në modë bruz - si në rroba, dhe në të brendshme.

Lexo më shumë:   Ku për të ecur në Moskë në vjeshtë: Punonjësit Grohe ndarë përvojën e tyre

Zyra në ngjyrat: e zezë, gri, gri të lehta, blu dhe jeshile.  Zyra në stilin e minimalism, artit pop, eklektizëm.

shtoni te koleksioni

Mobilje dhe stilisti

Anton bëri një krevat me miqtë, kjo është në të brendshme ishte e vetmja gjë e bëra nga njeriu. Tavolinë, karrige dhe një divan blerë në IKEA . shkallë ngjitur çuar në shtrat, shkoi për të Anton trashëguar nga njëri-tjetri. korniza gdhendur dritare - nga një shtëpi në fermë e vjetër dhe një pllakë me emrin e rrugës u gjet në oborr.

Ajo varur në cep të shtëpisë derën tjetër, dhe pasi ajo u nda nga copë të vogël. Megjithatë, nga një rastësi të lumtur, në vend të hedhjes se ishte miq të Anton, e cila fitoi atë të gjetur e tij. Ndër arkitektët përgjithësisht të pranuara për të ndarë idetë dhe këshillojë zgjidhje arkitektonike. Anton jam i sigurt se nuk janë të pazakonta në çdo gjë, vetëm duhet të shikoni më shumë në anët, në çdo gjë në njoftim diçka të tyren, individi.

Në këtë apartament është shpesh duke shkuar në një shumë njerëz nuk janë të mërzitur dhe të vetmuar. Dhe kohët e fundit ish-banesë komunale në Krishtlindje është gjithnjë e duke u bërë një platformë për të vendosur e filmave. Ka pasur filmuar episode për disa kaseta: "Në sport, vetëm një vajzë" (premiera e këtij viti), "Dyatlov Pass", "Rreth Futbollit" dhe të tjerët. Duket se hartimi i këtyre dhomave është rastësi tërhequr kaq drejtorët - për shkak se banesa dhe e vërteta duket të jetë "kinematografisë" dhe mjaft e pazakontë.

Një lloj i ri i Anton dhoma gjumi janë plotësisht të kënaqur, ajo është e bukur dhe të rehatshme, ajo e di se jeta ndryshim të lehtë, Gjëja kryesore - mos kini frikë. njerëzit krijues - ata janë, ata muzë knocks pa një orar.

Zyra në ngjyra: bruz, gri, e bardhë, ngjyrë bezhë.  Zyra në stilin e minimalism, artit pop.

shtoni te koleksioni

Lënë një koment