SI TË BËJE nga ballkoni Gjumi Foto

Faqja kryesore » Puna Outdoor " SI TË BËJE nga ballkoni Gjumi Foto
rrugë punë No Comments


Gjumi në ballkon

Gjumi në ballkon

Shumë banorë të qyteteve moderne janë ankuar për mungesën e hapësirës në apartament. Për të zgjeruar hapësirën e jetesës, jo domosdoshmërisht prishjen e mureve, ose për të kombinuar dy apartamente në një. Mjaft hapësirë ​​në dispozicion në mënyrë korrekte. Një shembull i një zgjidhje të tillë racionale - përdorimi i ballkon në dhomën e ndenjjes. Në këtë artikull ju do të mësojnë se si për të kthyer në ballkon tuaj në dhomë gjumi komod.

Avantazhet dhe Disavantazhet

Një zgjidhje e tillë dizajn ka avantazhet dhe disavantazhet e veta. Përparësitë përfshijnë faktin se kjo dhomë menjëherë të zgjidhur problemin tuaj kryesor - mungesa e hapësirës. Nëse ju kanë zgjeruar familjen apo fëmijët më të vjetër, ajo ka një ballkon në një sipërfaqe shtesë fjetur ju patjetër do të jetë e dobishme.

Ky opsion është e mirë për ata që kanë nevojë për një dhomë gjumi për një kohë të shkurtër - të vënë për të jetuar me të afërmit apo miqtë, për shembull. Kjo dhomë mund pastaj me lehtësi të konvertohet në një dhomë të gjallë ose një vend për të pushuar. Një tjetër plus i këtij rizhvillimit - një dhomë gjumi në ballkon, pavarësisht nga hartimin e saj, ajo do të duket origjinale dhe e pazakontë.

Përveç kësaj, ballkonet janë zakonisht dritare të mëdha dhe shumë të lehta, dhe për këtë arsye, edhe në mot të zymtë të gjitha rrezet e diellit do të rritet për banorët e kësaj dhome të vogël.

Ju lutem gjumi në ballkon dhe dashamirët e minimalism. Në një hapësirë ​​të vogël, ju do të jetë në gjendje për të instaluar gjithçka që ju nevojitet dhe pastaj ju mund të heq qafe me të gjitha detajet tepërta. Dhe rendi në një hapësirë ​​të tillë të vogël shumë më të lehtë.

Por ka një ballkon kompakt gjumi dhe disavantazhet. Para së gjithash, ne nuk duhet të harrojmë se ballkon - ajo është zakonisht i ndarë nga zona apartament. Nuk ka as dritë, as ngrohje qendrore, kështu që instalimi i të gjitha nevojat e jetës do të duhet të kujdeset kur të ri-planifikimit, duke bërë çdo gjë "nga e para."

Përveç kësaj, për këtë ju duhet një leje të veçantë që ju nuk mund të japin. Dhe koha që do të duhet të shpenzojnë. Një tjetër negative - edhe në qoftë se ballkon juaj është xham, ajo është ende atje do të jetë një nivel të mjaftueshëm të izolimit të tingullit. Prandaj, është e nevojshme për të izoluar gjumit normal.

7 photos

Është e qartë se një hapësirë ​​të vogël - është një plus nuk është për të gjithë. Shumë vetëm për të marrë të frustruar për shkak të faktit se gjumi i ri kthehet një të vogla. Në disa raste, është e mundur për të vendosur vetëm një shtrat dhe disa raftet jashtme.

Megjithatë, ekziston edhe një faktor psikologjik - disa njerëz të pakëndshme në një mjedis të tillë.

përgatitja e projektit

Në qoftë se, pasi të peshojnë të gjitha të mirat dhe të këqijat, ju ende vendosur të bëjë shtëpizë e tij dhoma gjumi, është e nevojshme për të para-njohur me të gjitha nuancat e procedurës.

Më e vështirë Procesi - marrjen e të gjitha lejeve të nevojshme. Në mënyrë që të postoni një hapësirë jo-banesore në dhomën e gjumit, ju duhet të kontaktoni BTI lokale. Kjo duhet të bëhet tashmë me projektin bosh, të cilat do të shkruhen të gjitha procedurat që keni ndërmend të bëni.

Mos harroni se sipas rregullave në ballkonin e pajisjeve gjumi është i lejueshëm vetëm nëse ajo është më e madhe se dy metra në gjatësi.

Ballkon në të cilën keni ndërmend për të rregulluar dhoma gjumi, të jetë i sigurt për të xham . Lustrim është mirë të përdorni lustrim të dyfishtë. Kjo do t'ju lejojë të mos ngrijë edhe në dimër, sidomos në qoftë se ju gjithashtu Izolojnë dhomë. Për të ruajtur hapësirën, dritarja duhet të jetë ose rrëshqitje ose tjetër me krahë të hapura për jashtë. Muret anësore janë lënë më të mirë shurdhër.

Features ngrohja varen tërësisht nga ajo që ju shkruani ballkon. Ju duhet jo vetëm të izolojnë muret dhe dritaret, por edhe fjalën në tavan. Deri më sot, ka shumë materiale për izolim termik të dhomës. Më e zakonshme e këtyre janë lloje të ndryshme të shkumë, lesh mineral dhe izolimin petë.

7 photos

Që nga ballkon është zakonisht nuk ka ngrohje standarde, instalimi i pajisjeve të ngrohjes ju do të duhet të kujdeset për vete. Për ngrohje duhet të përdoren ose radiator convector. Por mos harroni se ata duhet të jetë aq i sigurt sa të jetë e mundur. Duke përdorur një host në ballkonin e ngrohës është i ndaluar!

Një përparësi shtesë në dhomë gjumi do të jenë të izoluar kat. Ajo është instaluar më shpesh nën tjegull. Ky kombinim është konsideruar më të mirë për ballkon. Një opsion i thjeshtë - kati Infrared film. Është krejt e mundur për të vënë nën petëzuar.

Si për të bërë shtratin

Kur planifikoni një dhomë gjumi, është e rëndësishme jo vetëm për të pajisur atë në mënyrë të drejtë, por edhe në çështje të stilit. Nuk është një ballkon me qasje në dhomë të gjallë, dhoma gjumi. Në të cilën dhoma fqinje, varet nga stilin e dhomat e gjumit të reja.

Është e dëshirueshme që dhoma është bërë në stilin e njëjtë me një hapësirë ​​ballkon. Pastaj, e brendshme do të jetë më organike dhe tërheqëse.

gjumi juaj në ballkon fillon me përkufizimin e idesë së përgjithshme, e cila të vendosur tonin për të gjithë brendshme. Për vizualisht zgjerimin e hapësirës, ajo është e mirë për të përdorur ngjyra të ndritshme për mure, dysheme dhe tavan. Kjo dhomë, dhe madje edhe në kombinim me dritare të mëdha të bëjë dhomën tuaj më të gjerë dhe të bukur.

Për ju në mëngjes nuk zgjohem rrezet vazhdueshme e diellit, dhe natën nuk ndërhyjnë me dritat e gjumit dhe llambat rrugë, qëndron për të marr blinds apo perde. Zgjedhja e perde ose blinds varet nëse dhoma juaj do të jetë i zbukuruar në ndonjë stil. Për shembull, në pjesën e brendshme në një papafingo stil modern, ose më mirë të përshtaten blinds lakonike. Dhe në një dhomë gjumi e vogël në stilin e Provence do të duken të mira perde të lehta me motive floreale ose bimore.

Në përgjithësi, perde si muret duhet të jenë të lehta - kjo është një mënyrë e madhe për të zgjeruar hapësirën tuaj dhe shtoni të brendshëm të butësi.

I ardhshëm, Faza po aq e rëndësishme - zgjedhja e mobiljeve. Që hapësirë që ju keni shumë pak, çdo detaj i brendshëm duhet të jetë jo vetëm elegant, por edhe funksionale. Nuk ka tavolina shtesë apo kabinete në një ballkon të vogël nuk do të përshtaten.

Elementi më i rëndësishëm i çdo zonë të fjetur - shtrat. Ju mund të instaloni një shtrat të vetëm, një divan apo edhe një shtrat për të ruajtur hapësirën. Nëse e dëshiruar, ju mund të bëni edhe një krevat në dispozicion sipas kërkesës. Në këtë rast, është pikërisht përshtaten madhësisë së parametrat e ballkon tuaj. Nëse keni atë mjaft e gjerë, ju mund të përpiqet për të instaluar atë, dhe një krevat dopio. Vetëm të jenë të përgatitur për faktin se ajo merr pothuajse të gjithë hapësirën.

Gjithashtu, ju vetëm mund të vënë në dysheme ose në një kornizë të veçantë prej druri të një dyshek konvencionale pranverë. Në dhomën në stilin Arti i Ri ky vendim do të duket elegant dhe modern.

kabinete klasike dhe tavolina në një hapësirë ​​të tillë të vogël nuk ka gjasa për të përshtaten. Prandaj është më mirë të marr raftet varur dhe kabinete qoshe. Ata nuk zënë shumë hapësirë ​​dhe mund të vendosen direkt në mur mbi shtrat.

Lexo më shumë:   SA vënë pllaka

Faza e fundit e regjistrimit të objekteve të reja do të jetë dekor. Organizoni bukur krevat batanije, raftet dhe dekoroj me Librat e preferuar, korniza me fotografi, piktura, lule në pots dhe sende të tjera. Dyshemeja mund të shtohet për të ngrohtë qilim ngjyrë që jo vetëm do të dekoroj dhomën tuaj, por edhe për të bërë më shumë hapësirë të rehatshme. Kjo është e gjitha këto gjëra të vogla bërë banesën individual në të vërtetë, dhe për këtë arsye ato duhet të përdoren "ynë", madje edhe në një hapësirë të tillë të vogël.

Siç mund ta shikoni, në apartamente moderne dhomë të re mund të jetë krijuar nga asgjëja. Replanning ballkon parë papërdorur, ngrohja atë dhe një të vogël ballë ashensor do të ju lejojnë për të krijuar një hapësirë ​​komod duke fjetur për një fëmijë apo një i rritur. Përdorni mençuri çdo metër katror të shtëpive të tyre, tregojnë imagjinatën dhe zona juaj të rehatshme të jetesës do të çuditen fare të njohur.

Mund të organizoni dhomë gjumi në ballkon: Pro dhe kundër - ROOMBLE ...

organizata hapësirë A është e mundur për të organizuar në ballkonin e gjumit: Pro dhe kundër 2018-10-09T14: 00: 00 + 00: 00 2018-10-09T12: 48: 27 + 00: 00 A është e mundur për të organizuar në ballkonin e gjumit: Pro dhe kundër Dhoma gjumi në ballkon - e madhe për romantiket. Megjithatë, krijimi i një hapësire të tillë është shpesh në dyshim edhe në mesin e të dashuruar e pazakontë. Ju jeni i sigurt për të kuptuar nëse keni nevojë për një dhomë gjumi në ballkon, në qoftë se ju do të lexoni artikullin tonë A është e mundur për të organizuar në ballkonin e gjumit: Pro dhe kundër

Организация пространства

A është e mundur për të organizuar në ballkonin e gjumit: Pro dhe kundër

Home / Tips & Ide / hapësira Organizata / A është e mundur për të organizuar në ballkonin e gjumit: Pro dhe kundër

Tue, 9 tetor 2018 11:00:00 +0300 Dhoma gjumi në ballkon - e madhe për romantiket. Megjithatë, krijimi i një hapësire të tillë është shpesh në dyshim edhe në mesin e të dashuruar e pazakontë. Ju jeni i sigurt për të kuptuar nëse keni nevojë për një dhomë gjumi në ballkon, në qoftë se ju do të lexoni artikullin tonë

Summer - një kohë e mrekullueshme të vitit kur të gjithë bëhet pak më shumë. Më dielli, më shumë pushim, emocionet më pozitive. E gjithë kjo, nga rruga, mund të merret duke krijuar një dhomë gjumi në ballkon apo në ballkon. Megjithatë, në këtë mishërim, ai ka pro dhe kundra. Çfarë? Le të hetuar.

Së pari: një hapësirë ​​të veçantë

Ballkon lejon edhe në një apartament të qytetit për të krijuar një hapësirë ​​me një atmosferë të veçantë të vilës. Nëse krevat është e vendosur në ballkon, ju do të jetë në rrezet e diellit vazhdimisht në dispozicion dhe freskinë e verës, që do të thotë që çdo mëngjes është e mirë. Romance nuk zhduket në muajt e dimrit, kur ju mund të gëzojnë bora bie.

Mendimi ynë:

- Të jetë i sigurt për të vini re tiparet e hapësirës. mobilje ballkon duhet të jetë i veshur me susta rezistente ndaj venitje në diell. Mos e vendosni shtrat në mënyrë që ajo është vazhdimisht në rënie rrezet e diellit - është më mirë të ketë pasur mundësi curtained ballkon.

Së dyti për: plus një dhomë të gjallë

Në qoftë se banesa juaj nuk është shumë dhoma të gjallë, duke krijuar një dhomë gjumi në ballkon do të fitojë metra shtesë. Në këtë rast, në qoftë se dhoma gjumi "lëvizje" në ballkon, hapësira që ishte e rezervuar më parë për gjumë, mund të fitojnë qëllim tjetër - për të bërë një dhomë të gjallë apo çerdhe.

Mendimi ynë:

- Bed - pjesa më e rëndësishme e mobiljeve në dhomë gjumi. Ka disa opsione për një vend për të fjetur. Nëse keni mundësi, ia vlen për të librit një krevat madhësinë e ballkon. Ose ju mund të zgjedhë për një model në ajër - një krevat është e lehtë për të fshehur dhe kështu për të shpëtuar disa metra. Uji ose dyshek me ajër është i përshtatshëm në rastin, në qoftë se një dhomë gjumi në ballkonin e një fenomen i përkohshëm për ju.

Së treti për: bazat

Më shpesh, një ballkon - kjo është mjaft e një hapësirë ​​kompakte. Këtu ku të bredh, që do të thotë se në një dhomë gjumi e vogël ju mund të instaloni vetëm mobilje dhe shtëpi nevojshme orendi. Këtu, ju thjesht nuk do të jetë në gjendje për të krijuar një rrëmujë.

Tatiana Serov, "Dritaret në shtëpi":

- Krijimi i një dhomë të veçantë në ballkon, të jetë i sigurt për të filluar me inxhinier Gager, do të qëndrojë nëse tavan dhe railings ballkon ngarkesa ekzistuese të lartë, domethënë, dritare, shtresa izoluese, hidro dhe me avull izolimin dhe e mbarimit final. Pasi të keni konfirmuar me ballkon aftësitë e ekspertëve konvertimit në një hapësirë ​​të veçantë të jetesës, ju duhet të zgjidhni me kujdes lustrim.

Nëse themi se kjo është një dhomë gjumi, izolimin izolim zhurme dhe temperature duhet të jetë në lartësinë maksimale. Më e mirë në këtë rast nuk është një opsion lustrim dritare Rehau Intelio - Ky profil gjashtë dhoma e 86 mm, kjo është më "e qetë" dhe të ngrohtë dritare. Sam lustrim për të zgjedhur jo më pak kujdes, sepse 80% të ngrohjes në dhomë është pikërisht përmes xhamit të dritares. Gjerësia duhet të jetë të paktën 40 mm, dhe xhami - një të veçantë, të ulët-emissivity. Në këtë paneli nëpërmjet nanoteknologjisë vuajtur sy hollë dhe shtresë të padukshme e joneve argjendi të cilat nuk do të kalojë asnjë ftohtë ose ngrohje. Me këto dritare, ju do të kurseni në mënyrë të konsiderueshme në ngrohjes dhe ajrit të kondicionuar objekteve.

vdomokna.ru

Së pari kundër: vështirësi me komunikim

Nëse keni krijuar një dhomë gjumi në ballkon, ju do të duhet të izolojnë muret dhe dysheme. Ju gjithashtu duhet ndriçim, dhe për këtë arsye do të duhet për të bërë instalime elektrike. Ndonjëherë hapësirë ​​është e nevojshme dhe soundproofing. E gjithë kjo punë merr kohë. Mos harroni se instalimi i komunikimit është e mundur vetëm nëse ju merrni leje për të bërë organizata të caktuara. Përndryshe, ju shkruani një gjobë, dhe do të kërkojë të kthejë pamjen e vjetër e dhomës.

Anastasia Topoev, arkitekt:

- Në kushtet imët të banesave të qytetit, unë mendoj se çdo gjë është e mundur, madje edhe në ballkon dhomë gjumi. Sigurisht, është e rëndësishme të mos për të thyer rregullat dhe rregulloret. Por të jetë i sinqertë, për të zbatuar dhomë gjumi të plotë në ballkon - kjo është diçka që unë personalisht vjen në mendje në të paktën. Kjo është për shkak të faktit se, si rregull, për një gjumë të plotë një person ka nevojë për heshtje dhe errësirë. Kur materialeve izoluese janë përdorur që nuk lejojnë të prerë plotësisht jashtë zhurmën e rrugës, dhe prania e dritareve bën dhomë shumë të ndritshme për të fjetur. Nëse ju ende u bë e nevojshme për të krijuar një dhomë gjumi, këshillojë organizimin e strukturës së bashkëngjitur ballkon përdoret jo vetëm izolimin, por edhe material për izolim të shëndoshë. Si dhe perde të errësojë dritaret dhe nuk transmetojë blinds lehta me efektin e prerë zhurmës.

facebook.com/anastasia.topoeva

Së dyti kundër: pak hapësirë

Ne kemi përmendur tashmë se në ballkon, ju do të ngjarë të jetë në gjendje për të akomoduar vetëm më e nevojshme. Kjo, plus dhe minus - ndoshta ballkon juaj është aq i vogël se do të ketë një vend vetëm për një shtrat dhe një gardërobë, tavolina afër, tavolina kafe dhe gjëra të tjera të brendshme të këndshme duhet të harrojmë. Përveç kësaj, jo të gjithë njerëzit ndihen psikologjikisht rehat në një hapësirë ​​të vogël.

Alexander Fedorov, një arkitekt:

- Gjumi në ballkon mua më duket sipërmarrje e dyshimtë. Së pari, nuk është zakonisht shumë të lehta për të fjetur, por ky problem mund të zgjidhet perde. Së dyti, është e ftohtë (sidomos në dimër). bateritë e ujit nuk janë të lejuara për të bërë, kështu që vetëm elektroprogrev, dhe ai ishte ajri shumë i thatë - edhe negative për gjumë. Opsioni i vetëm i dhoma gjumi strehim në ballkon - kjo është në qoftë se ballkon tuaj të paktën 15-20 metra, dhe jetoni diku në vendet e ngrohta. Ose nëse ballkon bashkangjitur në dhomë dhe është vazhdimi i saj.

facebook.com/fedorova.arh

Gjetjet

Sinqerisht pyesni veten se çfarë është ajo që ju dëshironi. Ju me të vërtetë duhet të krijoni një dhomë gjumi në ballkon? Mos kini frikë se ai do të kërkojë shumë kohë? Nëse jeni të sigurt në aftësitë e tyre, të shkojnë përpara: frymëzues foto ballkone, ngrohur, shpenzojnë komunikimit, mendoj se mbi projektimin. Kur ju zgjoheni me rrezet e para të diellit, ju do të kuptojë se përpjekjet nuk ishin të kota. Nëse në dyshim, ajo mund të sigurtë të shkoni për të fjetur çdo natë në ballkon, nuk e mërzit me krijimin e gjumit. Ta themi thjesht ka një krevat portativ ose rri një shtrat i varur.

Lexo më shumë:   Rritje perime në shtretër të lartë

pinterest.com; clubexpert.su; remoplan.ru; obalkonah.ru; uutvdome.ru; architector.ua; avkube.ru;


Share:

Save mbledhjes

Vlerësoni këtë artikull:

Ju faleminderit për vlerësimin tuaj! Ju doni të lënë një koment? asnjë send Faleminderit për të lënë një zë.

Na ndiqni:

Subscribe në Facebook Regjistrohu për VK me e-mail

Koment: Cancel përgjigje

Ju duhet të identifikohesh për të shkruar një koment.

Më shumë artikuj mbi këtë temë:

Category: Organizimi i hapësirës dhomave: Ballkon

Roomble Klasifikuar Advertising

Ide me temë:

Ne rekomandojmë:

 • Организация пространства Si të përdorni një ballkon të vogël apo lozhë: 3 opsione dhe shembuj Nëse ju jeni një ballkon të vogël dhe përdoret për të marrë parasysh atë shtojcë padobishme të brendshëm, lexoni këto gjëra. Ju do të shihni se edhe një hapësirë ​​të vogël mund të bëhet funksionale
 • Организация пространства Ballkon më të bukura në Moskë Nëse ju keni gjithmonë të kërkuar për të rregulluar në zonën ballkon kafshë të egra, verë - koha më e mirë për ta bërë këtë. Dhe të frymëzuar ofrojnë ballkon spektakolare në Chamberlain, i cili luleshitës dhe bojaxhi Cyril Lopatinsky shndërruar në një oazë të vërtetë lule
 • Организация пространства Ballkon i ëndrrave të mia - ideja e projektimit dhe dekorimin me pak imagjinatë, ju mund të kthehet çdo ballkon në një hapësirë ​​shumë simpatik për t'u çlodhur

Gjumi në ballkon - çfarë duhet të jetë? 88 PHOTOS ...

Në vitet e fundit është bërë e njohur për të përdorur ballkon si një hapësirë ​​të jetesës, për shembull, duke e lidhur atë në kuzhinë ose dhomë gjallë, ose të kthyer atë në një vend pushimi.

Megjithatë, ju mund të kthehet edhe ballkon në dhomë gjumi. Kjo ide do të apelojë për ata që kanë nevojë për të shpëtuar zonë dhe krijuese, individët krijuese që kërkojnë për të krijuar një hapësirë ​​të veçantë rreth tij.

Kur të vendoset se si për të bërë gjumi në ballkon duhet të vendosë për fatin e saj.

Ju pastaj mund të vendosni nëse keni nevojë për një dhomë gjumi në ballkon, për shkak se zbatimi i projektit të projektimit mund të kandidojë në disa vështirësi, për të kapërcyer të cilat nuk do të jetë e lehtë.

Tabela e përmbajtjes artikull

Ballkon, dhoma gjumi

Kthehet në një ballkon në idenë gjumi fituar në drejtim të kursyer hapësirë, por do të duhet të punojnë shumë për ta kthyer në një lozhë komod, fle.

Duke krijuar një dhomë gjumi në ballkon në vendin e parë ne duhet të mendojmë seriozisht për këtë, të gjithë me kusht, si në dimër kemi është një mot i ftohtë duhet të izolojnë një ballkon, gjithashtu kërkojnë instalime elektrike. Përveç kësaj, është e rëndësishme për të krijuar në këtë dhoma gjumi të rehatshme dhe tërheqëse brendshme të vogël, si në dhomën e gjumit, ne kemi shpenzuar një shumë kohë.

Në mënyrë tipike, izolimin veçantë zhurma dhe materialeve izoluese janë përdorur në dhomën e gjumit në mënyrë që dhoma ishte atmosferë të ngrohtë dhe të qetë, një dhomë gjumi në ballkon nuk ishte një përjashtim, në mënyrë që procesi i ndryshimit të ballkon në dhomë gjumi është e nevojshme për të marrë parasysh këto karakteristika.

Përveç kësaj, organizatat duhet për të hartuar një dhomë gjumi për të përdorur tekstile tapiceri apo lëkurë e butë, sepse ajo është një dekoratë mund të bëjë më shumë hapësirë ​​elegante dhe shumë elegante, si në foto në ballkon e gjumit nga katalogu.

minimalism

Opsioni më optimal në formimin e dhoma gjumi brendshme në një zonë të vogël ballkon - është që të përdorin dizajn minimalist.

Stili minimalist është më e rëndësishme kur ju krijoni një dhomë gjumi në një zonë të tillë të vogël. Për më tepër, një stil i tillë do të thotë rehati dhe funksionalitetin.

Ideja e minimalism - është, mbi të gjitha, mungesa në brendësi të gjitha tepërt. E gjithë kjo duhet të jetë në dhomën e të mbajnë vetë ngarkesën e saj funksionale.

Hi-Tech

Për zgjidhjeve stilistike karakterizuar nga përdorimi i teknologjisë moderne. Në vitet e fundit, ky stil është bërë kaq popullore që ajo është përdorur edhe në dhomat e gjumit.

dizajn gjumi në ballkon mund të jetë në stilin e të teknologjisë së lartë, të tilla si një ballkon mund të mbyllë blinds me një sistem të kontrollit në mur për të instaluar monitor plazma.

Dhomat, dekoruar në stilin e hi-tech, e përdorur zakonisht skemë njëngjyrësh ngjyra që i përshtatet në mënyrë të përkryer në të qetë, qetësues atmosferën e gjumit.

Kur keni krijuar një dizajn të hi-tech duhet të kihet parasysh se objektet e përfunduar, duhet të jetë më moderne, të tilla si sipërfaqet mur mund të dekoroj animuar në performancën 3D, dhe si një mbulon kat është mirë të përdorni kate lëngshme.

modern

Stilistik Nouveau drejtim është e karakterizuar nga të thjeshta, forma pakomplikuar një sipërfaqe të lëmuar dhe një minimum prej dekorim.

 • Sex në ballkon - një shqyrtim të opsionet më të mira të projektimit hap pas hapi instruksionet + + photos
 • Stained ballkon xhami - vizatim në mendje! +55 Opsionet lustrim fotografi të mrekullueshme.
 • ballkon të vogël - një dizajn simpatik dhe komod (foto 88)

Për shkak të faktit se drejtimi i Art Nouveau - është përdorimi i zgjidhjeve të avancuara të projektimit, të kombinuara me atmosferën rehati, kjo linjë mund të përdoret jo vetëm në ballkon konvertuar në një dhomë gjumi, por në qoftë se keni ndërmend për të hartuar një dhomë gjumi me ballkon.

lindor

Drejtimi Mysterious lindore të brendshme për një kohë të gjatë në kulmin e popullaritetit, dhe kjo është e gjitha në sajë të diversitetit të saj, sepse koncepti i pjesës lindore të botës muslimane dhe arabe dhe kulturën e Japonisë, dhe kjo nuk është për vende të ndryshme si Turqia dhe Kina përmendur.

Më e zakonshme dekoruar një dhomë gjumi në stilin oriental është që të përdorin tifozët, jastekë divan punuar me dorë forma qeramike takëm origjinale me ornamente orientale.

Dhoma gjumi me qasje në ballkon

Mjaft dizajn interesant për të kombinuar dhoma gjumi me ballkon, dhe duke rritur dhomë transformuese panjohshëm.

Për shembull, një dhomë gjumi me ballkon mund të jetë i përshtatur në një hapësirë ​​të vetme stil dhe ngjyra.

 • Dizajni lozhë - 45 fotot e mahnitshme të opcioneve të projektimit
 • Ballkon në Hrushovi - plan miqësore dizajn për një ballkon të vogël (foto 75)
 • ballkon të vogël - 84 Fotografitë e mënyrat më të mira për marrëveshje të përshtatshëm

Me këtë dhomë gjumi ide dizajn konvertuar në krevat dhe tendë e cila është e rrethuar me perde të hollë.

gjumi Photo në ballkon

 • Mbarimi ballkon clapboard - ide e popullarizuar e brendshme të qëndrueshme 79 Fotografitë bukura
 • Kuzhina në ballkon: 85 fotot e zgjidhjet më të mira të projektimit për të hartuar me lozhë
 • Lule në ballkon - një shqyrtim të llojeve më të mirë të lulëzuar gjatë gjithë verës! 75 options foto!


Gjithashtu rekomandojmë - lajme të freskëta në temën: Seks në ballkon - një rishikim i mirë opsionet e projektimit hap pas hapi instruksionet + + photos ... Vetëm kohët e fundit, njerëzit tanë kanë filluar të kuptojnë se ballkon ose lozhë (sidomos të mëdha) mund të përdorë ... Stained ballkon qelqi - vizatim në mendje! Variantet e bukur lustrim foto 55 .... qelqi me njolla dhe konceptet njolla nuk janë në përputhje me njëri-tjetrin. E vetmja gjë që ata kanë të përbashkët është ... Ballkon i vogël - një dizajn simpatik dhe komod (foto 88) Nëse ballkon juaj është i vogël, kjo nuk është arsye që të jenë të mërzitur apo për të ruajtur atë gjëra të panevojshme (velosipe sajë ... Dizajn lozhë - 45 opsione foto të mrekullueshme të projektimit lozhë në tonë vendi është i lidhur me dhomë shtesë, me të vërtetë lloji i një ... ballkon në Hrushovi - plan miqësore dizajn për një ballkon të vogël (foto 75) ... Khruschovka - strehim pak të rehatshme, e cila nuk i kënaq të gjitha nevojat cheloveka.N ...

Lexoni këtu!   Mbarimi ballkon paneleve PVC - elegant, modern dhe i shijshëm! 80 Fotografitë e vërtetë!

Living Room në ballkon, 23 PHOTOS shembull, ku më të mirë ...

Asnjë nga ne nuk do të refuzojnë të ndryshojë lozhë në diskrecionin e saj. Sauna, bibliotekë, palestër ose thjesht të pushojnë zonë - nuk ka asgjë të pamundur e mjaftueshme vetëm të bëhem i lëmuar dhe ballkon ngrohtë.

Lexo më shumë:   ÇKA vidhos arra mbi mbledhësit

Përveç kësaj, ju mund të bëni transferimin në dhomë gjumi ballkon apo kuzhinë. Kjo mund të duket e vështirë për të përmbushur, por në fakt një modifikim i tillë nuk kërkojnë shpenzime të mëdha financiare. Ndryshimet në dhomë ballkon, foto dhe përshkrimin e të cilat janë mbledhur në ndihmën artikull ju për të verifikuar këtë - të gjithë ju mund të bëni me duart tuaja.

Një sallë pritjeje të vogël ballkon Ballkon konvertohet në një depo dhomë të madhe ballkon mund të ndahet në zona Dizajn origjinal e dhomës në ballkon fushë sportive dhe një zonë të ulur mund të strehojë një ballkon mjaft të madh Një kuzhinë të vogël mund të vendoset në ballkon

Mini-sauna

Shumica e loggias tona dhe ballkone - drejtkëndëshe në formë dhe madhësi relativisht të vogël, por kjo nuk do të bëhet pengesë për ndryshim. nuk do të jetë e pajisur me një Jacuzzi, dhomë me avull, por me një "dhomë pritje" të përshtaten të përkryer. Thjesht, ato janë të vendosura në pjesë të ndryshme të ballkon. Sauna vetëm këtë lloj është treguar në foto.

Këtu ka një sauna mund të vendoset në ballkon

Sauna në ballkon. Fotografitë me avull.

"Dhomë salcë" sauna mini mund të jetë e pajisur me sistemin e magazinimit të keni gjithçka në dorë: .. Air Conditioning, bar, etj Një shembull i mirë i këtij ndryshimi mund të shihet në foto më poshtë. Vendin për bar në krye, raftet fund së bashku çdo gjë tjetër.

Opsioni i hapësirë ​​magazinimi në ballkon, sauna

Sauna në ballkon me duart e tij. Në foto një shembull të hapësirës magazinimit.

Kufizimet në konvertimin e ballkon në sauna ka pak, përveç se ngrohjes mund të jetë atje vetëm në energji elektrike: Central output ngrohje në ballkon pamundur. Kjo vlen për çdo ndryshim.

E rëndësishme:  Kur modifikuar ballkon të sauna është e nevojshme për t'u kujdesur për cilësinë e ventilimit dhe hidroizolim. Përndryshe përkeqësim i mundshëm i shëndetit në kohën për të qenë brenda në dhomë me avull dhe murit ngjitur me banesën do të jetë vazhdimisht i lagësht. 

Kuzhina në ballkon

Kuzhina, të vendosura në ballkon, si në foto - kjo është një mundësi për të marrë një dhoma shtesë falas, të tilla si dhomë ngrënie. Në mënyrë tipike, ky luks nuk është në dispozicion për shumicën prej nesh, për shkak të madhësisë së vogël të pronës. Nëse apartament është në katin e parë dhe ka një mundësi për të zgjeruar dhe forcuar lozhë pjatë, kuzhinë do të jetë në dispozicion në ballkon, një foto ku ju mund të shihni:

Kuzhina në lozhë

Remaking lozhë. Në foto një kuzhinë të pajisur plotësisht.

Natyrisht, në shumicën e rasteve, në madhësinë e një lozhë ose një shtet i pjatë zgarë nuk lejon për të ribërë atë në një kuzhinë të plotë. Gjithashtu, ajo nuk ka gjithmonë të kenë mundësi për të sjellë përsëri ujë dhe lavaman të saj. Pra, ndonjëherë kjo është vetëm një marrë-out pjatë, kabinete mur, makinë larëse dhe / ose pjatalarëse, tryezë të lartë mbetet në të njëjtin vend. Megjithatë, edhe me këtë ndryshim, si foto, zona ngrënie zgjerohet në mënyrë të konsiderueshme.

kuzhinë të vogël në ballkon e ri

Një ballkon i ngushtë, një ripunimi i plotë i saj nuk është e mundur.

Siç mund ta shikoni në foto, i instaluar mbi kapuç sobë. Nëse instalimi i saj nuk është në vështirësi, është e nevojshme për të bërë një ventilim të veçantë si gjatë gatimit qëndron një shumë të lagështisë.

E rëndësishme:  Kur modifikuar ballkon e kuzhinës ju duhet të mbani mend se instalimi i një stufë me gaz, ku ndalohet. E gjithë kjo mund të përdoret këtu - kjo është sobë elektrike. 

Gjumi ose rri kot në ballkon

Përparësia më e madhe e shtratit pajisjeve në ballkon është se ajo është praktikisht jashtë banesës, që do të thotë se shtëpia është zhurma është pothuajse i padëgjueshëm. Megjithatë, përfitimi nga përshtatjet e lehtë të kthehet në një disavantazh, nëse jo më parë për të marrë kujdesin e izolimit të cilësisë së lartë - të gjithë tingujt nga rruga do të dëgjohet në mënyrë të qartë. Ajo është gjithashtu e nevojshme për të paguar vëmendje të izolimit dhe lustrim të ngrohtë, sepse ju do të jetë duke fjetur drejtë jashtë kornizave të dritareve. Bed në ballkon, një foto e cila është paraqitur më poshtë, të vendosur vetëm kaq.

Në ballkon ju mund të vendosni shtrat mbretëreshë-size

Dhoma gjumi në ballkon. Gjerësia lejon të strehojë vetëm 1.5 shtretër.

Dhoma gjumi në ballkon, një foto ku ju mund të shihni, një qasje mjaft e ngushtë në shtrat vetëm me këmbë. Në përgjithësi, kjo është e vetmja pengesë Rework ballkon në dhomë gjumi. Në anën e kundërt të dhomës ju mund të vendosni një karrige apo tavolinë të vogël të punës - të gjitha varet nga zonën e dhomës.

Lexoni gjithashtu: se si të zgjedhur mobilje për ballkon.

Dhomë në ballkon është e dekoruar në stilin oriental Nga ballkoni ju mund të bëni qilar Shto sauna në ballkon nuk është një problem Dizajn origjinal e dhomës në baklone Qilar në ballkon me duart e tij Një zonë të vogël palestër hequr në ballkon

Dhe mos harroni të perde të trasha, në qoftë se ballkon është në anën jugore. Ajo mund të konvertohet në një lozhë dhe një dhomë shtesë. veprojë Sofa si një krevat shtesë nëse është e nevojshme. Ju mund të vendosni divan ose rri një shtrat i varur - kjo është e gjitha në lidhje me imagjinatën tuaj dhe të hartuar një dhomë e konvertuar.

Mundësitë e zgjedhjes për lounges në ballkon

Ballkon replan në dhomë për t'u çlodhur. Ndryshimet Foto nga kënde të ndryshme.

Dhomë për fëmijën

Fëmija ka nevojë për disa hapësirë, kështu që ndryshimi për ballkoni i tij në dhomë duhet të provoni sa më pak të jetë e mundur për të ruajtur hapësirën. Përdorimi i lojrave kompakt ose pjesë sportive dhe trajnimi (Foto), do të jetë një mënyrë për të dalë. Në shtrat - nëse vendndodhjen e saj pritet në të njëjtën - ju mund të zgjidhni transformuar mobilje. Për shembull, ju mund të instaloni një karrige-krevat.

Këndi për fëmijë në ballkon

Dhoma për fëmijë në ballkon. qoshe Photo për lojëra.

Nëse ballkon ringritur dhe do të përdoret si një playroom, ju duhet të kujdeset për sistemin e magazinimit në dhomën e saj për lodra shtesë. Kjo mund të jetë ose raft montuar në fund të ballkon, dhe kuti me një mbulesë varet. Ky i fundit mund të përdoret si vende, ju duhet vetëm për të bërë ato pillows. Ajo është gjithashtu një opsion i mirë - një grup i mbathje (shih foto).

Lojra në ballkon

Ballkon, dhomë lojë.

E rëndësishme:  dhoma e fëmijëve - sidomos nëse fëmija është i vogël - duhet të jetë e sigurt. Në veçanti, të gjitha dritaret duhet të jetë i instaluar flokët veçanta, të cilat fëmija nuk mund të hapur veten. E njëjta gjë vlen edhe për rrjeta kundër mushkonjave - ata duhet të përballojë një presion të madh mbi to. Këto rregulla duhet të respektohen pavarësisht nga qëllimet e dhomës - kjo do të jetë një dhomë gjumi apo një lojë. 

Ballkon si një gardërobë apo qilar

ndryshim i tillë - një mundësi e mirë për lirimin metra shtesë të banesës dhe përdorimin e tyre në diskrecionin e tyre. Dhe si dhomë nuk do të jetojnë këtu është e mundur të bëjë pa një gotë të ngrohtë. Megjithë dukshme zonë të vogël tarracë, ku ju mund të mbajë një shumë gjëra. Gjëja kryesore menduar mirë nga sistemi i ruajtjes bërë atë funksionale në maksimum. Një shembull i mirë se si të përdorin të gjithë hapësirën e ballkon: Përveç hapësirën ndërtuar në ruajtje kabineti pajisur me një prag dritarja dhe një stol (shih foto).

opsion magazinimit

Si nga ballkoni për të bërë vend për ruajtje: një dhomë salcë apo dollap.

Salcë në ballkon ka një disavantazh - të gjithë dollapët dhe raftet duhet të jenë të mbyllura fort. Përndryshe gjërat do të zhduket nga rrezet e diellit mbi ta. Qilar gjithashtu mund të jetë pjesë e raftet për të bërë publike, si në foto më poshtë. Por më të mirë të të gjitha, në qoftë se këto rafte do të jenë të vendosura në mënyrë që ata nuk janë direkt rrezet e diellit - për shembull, nën një prag dritarja, si në foto. Në foto një shembull i mirë i ndryshimit të tillë.

Kjo është se si gjërat mund të ruhen në ballkon

Dhomë në ballkon. magazinimit Photo.

E rëndësishme:  duke ushtruar ndonjë telashe, mos harroni se duke rritur gjatësinë apo gjerësinë e dhomës më shumë se 30 cm përfshin ndryshime dokumentare. Kjo është për shkak të faktit se një zgjerim i tillë bie nën përkufizimin e "rizhvillimit". 

Ushtrimi në ballkon

palestër personale në kuptimin e shumica prej nesh - kjo është e drejta e atyre me fat që kanë një shtëpi të madhe private. Pas të gjitha, një punë rutine apo imitues tjetër i rëndë zënë shumë hapësirë. Megjithatë, në qoftë se ju keni një ballkon apo një lozhë, ju lehtë mund të ndryshojë atë nën palestër. Lustrim Në këtë rast, i aftë dhe të ftohtë, por ventilim në dhomë duhet të jetë e mirë. Gjithashtu, në qoftë se ndryshimi është i nevojshëm për të menduar rreth instalimit bazat - për simulators ose të kthehet në magnetofon.

Akomodimi pajisjet opsion sportive

Dhomë në ballkon. Fotografitë vendosjen Simulators. bar horizontale të vendosura në fund.

Lënë një koment