shtëpive të drurit 8x10 FOTO PROJECTS

Shtëpi » Repair » Timber shtëpi 8x10 FOTO PROJECTS
Repair No Comments

Rrezja-4 të projektit
shtëpi 7.5h10m nga një bar. 125.5 m2

Projekti rreze-17
shtëpi 8h9.7m nga një bar me muret e brendshme të drurit. 117.5 m

Projekti Beam-19
Projekti Beam-19

Kompania "Home Story" kryen ndërtimin e shtëpive nga një bar të prodhimit të vet. Designers tona prezantoi projektet e ndërtesave e të gjitha madhësive, nga cottages kompakte 6 × 6 metra të shtëpive të forta dhe të shtëpive të drurit 8 × 10 metra.

Optimal për familjet e mëdha që dëshirojnë të kenë një të rehatshme dhe të eko-miqësore strehim, shtëpi dy-katëshe do të jetë 8 × 10. Zona të dobishme të madhësive log - 140 m². Është lehtë të vendosur të gjitha dhomat, dhe dhoma e shërbimeve.

opsionet faqosje

Në katin e parë të një dhomë të gjallë, kuzhine, banjo, korridor dhe një dhomë shtesë. Kjo mund të jetë një zyrë, një dhomë gjumi mysafir apo edhe një sauna të vogël në shtëpi. Moderne të ngrohjes dhe hidroizolim materiale e bëjnë të lehtë për të kombinuar strehim me objekte të tilla si një sauna lagësht ose vaske.

Kati i dytë është lënë zakonisht për dhoma gjumi. Në varësi të shtrirjes mund të jetë dy, tre apo edhe katër.

Ndër projektet e propozuara të kompanisë sonë, si një klient mund të gjeni një zgjidhje të thjeshtë arkitekturore që janë kosto relativisht të ulët, dhe ndërtimin e strukturalisht komplekse. Ne mund të realizojnë idetë e çdo klient ose për të futur projektet model në do të ndryshojë.

Çdo shtëpi mund të plotësohet me një ballkon, tarracë ose verande. Ai gjithashtu rrit fushën e pronësisë të ardhshëm në shtëpi.

Kostoja e shtëpisë

Njihen me projektet e propozuara shtëpitë e drurit dhe shumat ju mund të në zyrë, me telefon ose online. Çmimet e shtëpive 8 × 10 metra të fillojë në 764 mijë rubla. Për paratë që ju merrni:

 • Muri i drurit vendosur seksionin Housing 150 × 150 mm.
 • Pediments (lëndë druri ose frame).
 • Joists dhe trarëve nga trare seksionin 100 × 150 mm.
 • Frame elementet arkitektonike (tarraca, sallon, verande).
 • Sistemi demet (bordi tehe 50 × 150 mm) dhe duke mbajtur laths (25 × 150 mm).
 • Konsumit (nageli, hardware, prodhime, izolimin mezhventsovogo, mbulim).
 • Dorëzimi i materialeve të Unaza e Moskës, ose shkarkohen.
 • Punimet e ndërtimit në mbledhjen e shtëpisë log nën çati.

shërbimet shtesë

Derdhje përpunimi themeli drurit antiseptik, të lehtësojë atë nga aspektet që lidhen me shërbime shtesë, vlera e të cilave llogaritet veçmas.

masa mbrojtëse

Kompania "Home Story" i jep një garanci dy-vjeçare në shtëpi nga një bar. Nëse porositen nga ne, dhe të plotë duke përfunduar në shtëpi, ju mund të mbështeteni në garanci prej 4 vjetësh.

Ne gjithashtu sugjerojnë një sy

Bruce-3 projekt
Historia shtëpia e drurit 7.3h10.3 m. 99 m2

Bruce-6 projektit
Bruce-6 projektit

Project Beam-131
House druri 9h9.5 m. 142 m2

HOUSE BEAUTIFUL OF rreze FOTO

Ëndërroja për vetë pasurive të patundshme vendit tuaj? shtëpi e bukur nga një bar - i përsosur komod "fole"! Prona unike e drurit do të mbushë shtëpinë e atmosferë të veçantë ngrohtësie, pastërtisë dhe rehati.

Ku për të filluar ndërtimin? Natyrisht, me përzgjedhjen e projektit origjinal!

Ajo do të jetë interesante:   SI MUND konverton FURNITURE

rezidencë lëndë druri, zbukuruar me pikë simetrike në gardhet tarracat dhe ballkonet
rezidencë lëndë druri, zbukuruar me pikë simetrike në gardhet tarracat dhe ballkonet

Pas të gjitha, ju nuk keni nevojë një shtëpi që dikush ka ndërtuar për vete, ju duhet projektuar posaçërisht për ju. Prandaj, në këtë artikull ne kemi vendosur të marrë në shqyrtim draftin e shtëpive të bukura të drurit, ndër të cilat ju mund të gjeni të njëjtën gjë, ose të paktën do të mblidhen ide interesante për zhvillimin e banimit individual.

Këshilla për zgjedhjen e projektit

Volume paraqitjen bar-formë shtëpi
Volume paraqitjen bar-formë shtëpi

Sot, shumë kompani të specializuara ofrojnë kompliment planin e blerjes shtëpi bar-formë. Sigurisht, këto projekte të njëjtën kohë dhe dikush tashmë ishte zbatuar, por ju gjithmonë mund të urdhërojë një rishikim, për të sjellë idetë e tyre, duke kursyer ndjeshëm buxhetin.

Çfarë një mrekullueshme, harton bukur e shtëpive prej druri të drurit (profilizuar apo të laminuara), të dy të lirë dhe të dizajnuara për të porositur, përfshijnë një grup të vizatimeve dhe dokumentacionit të projektimit:

 • Arkitektonike dhe ndërtimi vendimet. Udhëzues teknik ofron opsionet e mëposhtme këtu: informacion të përgjithshëm mbi të ardhmen e shtëpisë, plan kat, lartësi, dizajni specifike e dritareve dhe dyerve, tavane vendndodhjen, llojin e themelimit, kulmet, konsumin material, etj
 • Inxhinieri Forume: ngrohje, furnizimi me ujë, kanalizim, rrjetit të energjisë, mbrojtjen e rrufe, etj

I kushtoj vëmendje!
Në faqet e internetit të këtyre kompanive, ju jeni të sigurt për të gjetur artikuj që ju duhet në shtëpi të gjitha kategoritë madhësi - kasolle të vogël, cottages dy-katëshe ose penthouses të mëdha.
Një ndryshim i vlefshëm në dokumentacionin e projektit dhe layout do të ndihmojë për të ndërtuar një pronë të vërtetë të veçantë.

Një tjetër pikë - të brendshme mbushjen e shtëpisë, e cila jo më pak e rëndësishme se pamja e saj arkitektonike është. Pas të gjitha, shumica e jetës sime ne kryer brenda vetë "qoshe" e tyre, paraqitjen në mënyrë të suksesshme dhe projektimin e hapësirës që jetojnë luan një rol të rëndësishëm për rehati tonë dhe mirëqenien.

Sigurisht, nuk është e nevojshme për të kopjoni dhe të përsëritur pikërisht e brendshme e llojeve të caktuara të projektit. Ju jeni të lirë për të menduar në lidhje me këtë pikë, ose të urdhërojë planifikimit individual zhvillimin dhe ekzekutimin e shtëpisë tuaj të ardhshëm.

Për fat të mirë, çmimi për këtë shërbim është mjaft i pranueshëm. Në ndërkohë, ju do të na shohin zgjedhur fotot e brendshme të shtëpive log.

Klasik në gjithë lavdinë e saj
Klasik në gjithë lavdinë e saj

Theksi është në fireplace interesante zbukuruar. Shënim muret dhe dyshemeja janë lënë në gjendjen e tyre natyrore, e cila tregon shpirtin ngjyra e shtëpive ruse.
Theksi është në fireplace interesante zbukuruar. Shënim muret dhe dyshemeja janë lënë në gjendjen e tyre natyrore, e cila tregon shpirtin ngjyra e shtëpive ruse.

Qasja me të vërtetë moderne
Qasja me të vërtetë moderne

Banjo në posedim të lëndë druri
Banjo në posedim të lëndë druri

Si në një përrallë!
Si në një përrallë!

guri dhe druri, Bashkimi
guri dhe druri, Bashkimi

Projektet pazakonta log shtëpi

Të lehta dhe të ndritshme lëndë druri shtëpi \ u2013 përkryer për Xhennet
Të lehta dhe të ndritshme katrore log shtëpi - ideal për kopsht

projekte të bukura shtëpitë e drurit, ndoshta, kurrë nuk do të humbin popullaritetin, sepse pema - një simbol i jetës. Por, për disa arsye shumë njerëz nuk e konsiderojnë ata, duke besuar se ata janë të shtrenjta, të ndezshme dhe neprimetlivye në aspektin e konfigurimit dhe projektimin e jashtme.

Megjithatë, duhet theksuar, teknologjitë moderne, e cila ka zbatuar një model të ndërtesave log, mund të shpëtoj nga këto mangësi, dhe madje edhe të përfundojë ato në përparësi. Për shembull, të gjitha llojet e ngopur dhe e mbarimit materiale të mbrojtur dru nga zjarri dhe lagështi. (Për detaje, shih trajtimin artikullin druri kundër prishjes -. Garanci për funksionimin e ndërtimit afatgjatë)

Një shumëllojshmëri e llojeve të drurit (profilizuar, planifikuar, ngjitur) dhe lëndën e drurit nga i cili është bërë, ju mund të krijoni një fshat të vërtetë unik të pronësisë.

Pra, le të vënë mënjanë stereotipin se shtëpi prej druri me siguri ka një konfiguracion drejtkëndëshe, çati çati dritaret tipike, dyer, etj, dhe të marrë parasysh të ndritshme, të pazakontë, harton bukur shtëpinë e lëndë druri rimeso petëzuar.

Ajo do të jetë interesante:   MODEST BRENDSHME DHOMA 17 milion

shtëpi vend 10,5h9 metra

Le të fillojmë me të thjeshtë dhe të njihen me një komod banesë një-katëshe me një papafingo. Harmonike dhe proporcionale në shtëpi, pa, me sa duket, ndonjë frills. Por një shënim të origjinalitetit është ende e pranishme këtu - këndshme për syrin dhe në një mendje me njëri-ngjyra të tjera, stoli dritë mbi strukturat e murit, si dhe dritare jo-standarde në papafingo.

Simfoni në hije të ngjyrë kafe + lehta stoli
Simfoni në hije të ngjyrë kafe + lehta stoli

Paraqitjen e para shtëpisë
Paraqitjen e para shtëpisë

Kati Layout 1
Kati Layout 1

Dispozita papafingo
Dispozita papafingo

Dy-katëshe vilë 15,29h17,07 metra - simetria e lojës

shtëpi simetrik me një tarracë
shtëpi simetrik me një tarracë

Po, ndoshta duket e çuditshme, por një shtëpi nga një bar është gjithashtu në dispozicion. Në mënyrë të veçantë, ky shembull përdor një rrip përforcuar bazë konkrete trarëve 150x150, lesh mineral, dhe një rreshtim fasadë rreshtim demet çati me tjegull atipike formë metalike.

3D paraqitjen \ pamje anash u2013
3D layout - pamje anash

Layout i brendshëm është shumë e rehatshme dhe funksionale. Në katin e parë është një garazh, holl, tarracë të hapur, sallë, shkallët, dhomë ngrënie, kuzhinë, banjo, dhomë që jetojnë me fireplace, qilar, dhomë lavanderi dhe dhomë kazan me një hyrje të veçantë. Në të dytin - 4 dhoma gjumi, 2 banjo, sallë dhe ballkon.

Një plan i detajuar për grupin e parë
Një plan i detajuar për grupin e parë

shtresa e dytë Rasplanirovka
shtresa e dytë Rasplanirovka

Kombinimi i materialeve - Tullat + drurit

Ndoshta projektet më të mahnitshme shtëpi të bukura të lëndë druri rimeso petëzuar - janë ato të cilat ofrojnë çati të valëzuar dhe dritare të rrumbullakëta. Pajtohem, ajo është e pazakontë për të parë shtëpi prej druri në stilin Arti i Ri! Në këtë model i kombinuar me sukses dy materiale: bazament tulla dhe lëndë druri për strukturat mbajtëse.

Duke ecur e kaluara këtë pronë, sytë padashur doni të shqyrtuar të gjitha intricacies e saj
Duke ecur e kaluara këtë pronë, sytë padashur doni të shqyrtuar të gjitha intricacies e saj

Duhet të theksohet, layout brendshme është shumë e rehatshme. Para së gjithash, shikoni në zonë të madhe qelqi në dhomën e miqve, e cila është e mbushur me Falë këtij ditës dobishme dhe një vëllim të caktuar.

Përveç dhomen e ndjenjes në katin e parë është një kuzhinë, dhomë kazan dhe dy dhoma të jetesës. Në papafingo - një sallë të gjerë dhe destinacion Çenakull lirë.

Kjo është për shkak se designers zgjodhën për të organizuar një sipërfaqe tokësore kat
Kjo është për shkak se designers zgjodhën për të organizuar një sipërfaqe tokësore kat

Shënim!
Një tjetër tipar - një sauna private!
Këtu, në çdo kohë, ju mund të marrë një dush, të marrë një banjë me avull ose vetëm të lumtur të kalojnë kohë në dhomën e rekreative.

papafingo
papafingo

Dy-katëshe shtëpi me shërbim me një çati të ndritshme

Këtu ne mund të vëzhgojnë përzierjen e dy stileve - tradicionale kasolle ruse log + modernizmit me gjithë gjeometrinë e saj e natyrshme dhe skemat ngjyra të gjallë. Pavarësisht diferencës së këtyre zonave, ka harmoni.

Crimson çati \ u2013 pabesueshme!
Crimson çati - e pabesueshme!

Në pikëpamje photo \ u2013 anën e feudali
Në foto - pamje nga ana e pasurisë

E thjeshtë dhe në të njëjtën kohë, ligësia e formës arkitektonike me sukses rezonon me vendimet e planifikimit zhytur në mendime. Sipas projektit në katin e parë është një vend komod që jetojnë me fireplace, dhomë të lirë emërimit, ndërtimin shkallët, salla e hyrjes me qasje në kuzhinë dhe në tarracë. Ky i fundit, nga rruga, gjatë ngrohtë mund të përdoret si një dhomë ngrënie verës. (Shih më shumë projektligje shtëpi artikull druri me papafingo :. Si për të zgjedhur më të përshtatshme për ju)

organizata zonë
organizata zonë

Në katin e lartë është dhënë për tre dhoma gjumi, me qasje në një sallë të madhe. Gjithashtu në të dy katet kanë banjo dhe në të dytë dhe madje edhe një sauna. Vini re, ka edhe një strehë për makinën për të parkojë makinën!

Dispozita kat papafingo
Dispozita kat papafingo

Pasurive të rehatshme në traditën më të mirë të Rusisë

Struktura është bërë nga parapërgaditur bazë konkrete seksioni rrethore druri, çati prej druri mbuluar me një pllaka bituminoze dhe tipit kornizë ndarje.

Ajo do të jetë interesante:   tree Paratë SI atij që Posada ishin PARA

Herpes gjithashtu kontribuon një pjesë të fortësisë në pjesën e jashtme të ndërtesës
Herpes gjithashtu kontribuon një pjesë të fortësisë në pjesën e jashtme të ndërtesës

Arkitektura nontrivial ekspresive e shtëpisë bar-formë bashkangjitur verande gjashtëkëndor me dritare të mëdha, të cilat, sipas projektit lëvizur jashtë zonës kryesore të shtëpisë. Një lloj i portikut ngrënie është i ndarë nga portikut dhomë kuzhinë me qasje në një tarracë mjaft të gjerë.

Një plan i detajuar i shtëpisë
Një plan i detajuar i shtëpisë

Katër dritaret në dhomë gjallë (kati përdhes) të japë shumë dritë natyrore. Në katin e sipërm ka tre dhoma gjumi, dy prej të cilave ofron qasje në ballkon.

Projektet e shtëpive log, shtëpi të stilit, ku rehati fillon me e jashtme

Modeli 3D i shtëpisë në stilin Alpine
Modeli 3D i shtëpisë në stilin Alpine

Residence në një shtëpi të stilit - ajo është gjithmonë e përrallë Alpine! Dhe në qoftë se ajo është edhe luksoze, si Baltoro në Francë në Courchevel, kjo është dashuri në shikim të parë dhe dëshira për t'u kthyer përsëri dhe përsëri garantuar.

Jo interes laksativ në këtë fushë mund t'i atribuohet karakteristikat e tij të veçanta:

 • Constant atribut shtëpi shtëpi - çati Gable me një qepalla fuqishëm projektimit. Pra, koka e një personi del shoqatë me një strehim të ngurta që mund të mbrojë kundër çdo faktorë negative përreth botës.

Bukuria dhe fuqia e pronave me një çati të fortë
Bukuria dhe fuqia e pronave me një çati të fortë

Dhe kjo shtëpi madhështore përfshin të gjitha traditat e një stil Shtëpi
Dhe kjo shtëpi madhështore përfshin të gjitha traditat e një stil Shtëpi

Dhe, unë duhet të them, mënyrën se si është. Folësit visors shtëpi çati Shtëpi mbuluar themelet dhe muret nga shiu dhe të formojnë strehim shtesë nga moti i keq rreth strukturës. Një çati e fuqishme pjerrësi gjithashtu kryen një funksion të izolimit termik, për shkak të grumbullimit të dëborës.

prirje e re e modës në aspektin e arkitekturës. Ky dizajn është quajtur edhe shtëpi, por me një shtëpi të vërtetë alpine ka pak gjëra të përbashkëta
prirje e re e modës në aspektin e arkitekturës. Ky dizajn është quajtur edhe shtëpi, por me një shtëpi të vërtetë alpine ka pak gjëra të përbashkëta

 • Chalet drejtim - është mbretëria e drurit, por fortësi e saj e natyrshme është arritur nga një pemë bashkimi shekullore, balta dhe guri. Për shembull, në shtëpitë e moderne shtëpi katin e parë është shpesh kryhet tulla suvatuar ose mur.
 • Dekorimin e brendshëm është shumë, shumë i gjallë! ngrohtësi pakufi dhe rehati janë arritur duke përdorur vetëm materiale ekologjikisht miqësore dhe të skemës së ngjyrave, në shumicën e rasteve përbëhet nga hije natyrore. Harmonike plotëson dhe plotëson dizajnin e mobiljeve, të bëra me duart e veta, qëndisje druri, heirlooms familjes dhe fotografi historike.

Këtu janë disa kuzhina Outlandish
Këtu janë disa kuzhina Outlandish

Marrja papafingo
Marrja papafingo

Kjo është dhoma gjumi!
Kjo është dhoma gjumi!

Edhe banjo ka një identitet!
Edhe banjo ka një identitet!

ballkon të gjatë
ballkon të gjatë

Warning!
brendshme moderne e banesës Chalet mund të jetë jo vetëm një klasik - dhe këtu urbanizimi ka lënë shenjën e saj.

Në këtë brendshme Chalet shihet zgjidhje më moderne
Në këtë brendshme Chalet shihet zgjidhje më moderne

Vini re, edhe pse dizajnit modern, por kjo nuk përpiqen për të ruajtur ngjyrën natyrale dhe materialeve të ngjashme
Vini re, edhe pse dizajnit modern, por kjo nuk përpiqen për të ruajtur ngjyrën natyrale dhe materialeve të ngjashme

 • Në stilin tonë Shtëpi vend nuk është aq popullor, dhe sot nuk ka konkurrentë të rënda. Mendoni, ndoshta, ju do të mblidhen nga ajo ide të freskëta dhe ekskluzive për ndërtimin e shtëpisë së tyre të veçantë!

përfundim

Për të parë të gjitha shtëpitë e bukura të lëndë druri rimeso petëzuar - një artikull i vetëm nuk është e mjaftueshme. Ne ju prezantua me vetëm ato që na dukej shumë kurioz. Në fakt, këto ide zbatuar një sasi të madhe. Dhe sa nuk kanë krijuar ende projekte! (Shih. Detajuar të artikullit Si për të krijuar projekte të hyni shtëpitë dhe cottages)

Prandaj, fantasize, shikoni për zgjidhje të reja kreative, dhe ëndrra e shtëpisë së tij, i vetmi i llojit të tij, domosdoshmërisht e vërtetë. Dhe, siç është paraqitur në këtë artikull ju do të gjeni informacion interesant në Përveç sa më sipër.

Nëse ju doni për të shprehur mirënjohjen për të shtuar sqarim apo kundërshtimin, për të kërkuar diçka nga autori - shtoni një koment

Lënë një koment