Dizajni Hall në një apartament në hije e ullirit

Faqja kryesore » Repair » Salla e projektimit në një apartament në hije e ullirit
Repair No Comments

Në kontrast me ullirit pasur gjelbër ka një natyrë të qetë, perfekt për të brendshme klasike. Në kombinim me ngjyra të tjera të krijuar një dhomë të veçantë me stil.

Features, ndikimi në e njeriut

Kjo ngjyrë takon hije të ngrohtë. Ashtu si të gjithë paleta të gjelbër ka një efekt pozitiv në shikim.

set green

mur në ngjyrë ulliri

Olive në brendësi ka një efekt pozitiv mbi gjendjen psikologjike të një personi, ajo ndihmon për t'u çlodhur, lëshohem dhe për të marrë larg nga problemet, gjithashtu kontribuon në komunikim.

gjallë kompakt

Në foto gjallëve kompakt në dekorimin e cila tri ngjyrat primare: ulliri, kafe dhe bezhë.

Paleta ngjyra fillon nga fëstëk dhe përfundon tokën. E brendshme duhet të matet duke përdorur këto hije, shumë ulliri mund të çojë në një gjendje pasive.

muri gjelbër në banjo

Kombinim me ngjyra të tjera

Kombinimi mund të prodhojë rezultate krejtësisht të ndryshme. Me të ftohtë, hije të ndritshme të dhomës do të duket më të gjerë. Duke përdorur një gamë të errët të atmosferës dhomë është më intime dhe backstage.

Gray-ulliri

Kombinimi i suksesshëm i të ngrohtë dhe të ftohtë. Harmonia Color, duke e bërë të brendshme një stil.

brendshme gri-ulliri

Olive-ngjyrë bezhë

Një përzierje të butë. Përshtatshëm për një dhomë në një stil vend të Provence. Ngjyra të ndritshme të shtuar elemente dekorative në të brendshme.

Olive-bezhë kuzhinë

Olive-kafe

kombinim përmbajtur do të duken më të mirë në dhomë gjumi, studim, dhe jetojnë në një stil modern.

Olive-kafe rri kot

White Olive

Bardhë të kombinuara në një ulliri të lehta për të bërë të freskët brendshme dhe të natyrshme me motive natyrore.

Bardhë dhe gjumi ulliri

Blu dhe Olive

Harmonia e ngjyrave natyrore do të mbushë të brendshëm të atmosferë të qetë.

fëmija ulliri blu

Yellow-ulliri

Kombinimi është i kombinuar me sukses në dhomë gjumi dhe dhomë për fëmijë.

gjumi verdhë-ulliri

Fotografitë në dhomat e brendshme

kuzhinë

Ngjyra e brendshme e kuzhinës mund të jenë të pranishëm në dekorimin ose mobilje. Dekorimi i mureve në një ulliri të qetë do të jetë bazë për kuzhinë klasike. 

Kuzhinë në dritën e gjelbër ulliri

Një hije të ndritshme dhe kuzhinë lacquered korrespondojnë me trendet moderne.

vendosur gjelbër ulliri me shkëlqim

photo shkëlqim të gjelbër set ulliri.

Lexo më shumë:   sleeves kapak për kur hyjnë në ndërtesë

Në kombinim me pllaka çokollatë, qeramika shumëngjyrëshe dhe tekstile ngrohjen e brendshme është e mbushur me motiv fshatar.

kuzhinë vend-style

dhomë ndenjieje

Olive hije green përmbajtur do të përshtaten në dhomë gjallë në stilin e drejtimit klasik, apo vend. Linjat rrjedhin e mobiljeve nënvizojnë elegancën e dhomës.

dhomë që jetojnë me mure ulliri zbehtë

Në foto dhomë me mure zbehtë ulliri, jastëkët dekorative dhe kolltuk ngjyra.

Të jetosh në tonet e ullirit

Fresh hije fëstëk duken harmonike në brendësi të një dhomë moderne të jetesës. 

fëstëk hije në mur

Të jetosh në tonet ngjyrë kafe dhe ulliri

dhomë gjumi

jeshile ulliri promovon relaksim, subconsciously vizaton një analogji me bimeve natyrore. Përdorimi i këtij ngjyrës në dhomën e gjumit do të ishte zgjidhja më e mirë. 

mur të gjelbër në dhomë gjumi

dollapët me shkëlqim në dhomën e gjumit

Fluturat në kuadër në mur dritën jeshile

fidanishte

dhoma e fëmijëve moderne - një vend që mund të jetë e mbushur me ngjyrat më të paimagjinueshme. hije të gjelbër e kombinuar me një trëndafili të ndritshme ose elemente blu mbushur dhomën me lule të verës. Përveç kësaj, sfond i ullirit do të ndihmojë për të mbushur dhomë me objekte të ndryshme.

fëmijët në të gjelbër kafe dhe ulliri

Në foton zonë fëmijëve, një prej mureve përshtatur parket tape.

Fëmijët në ngjyra të ndritshme

korridor

Në korridor është e papërshtatshme për t'u përdorur ngjyrave helmuese, dhe duke pasur parasysh ndarja specifike e banesave të qytetit, jeshile ulliri do të jetë dizajni më i suksesshëm.

Muret e zbehtë e ullirit në korridor

Muret e ullirit në korridor

veshjet në sallën në tonet e ullirit

banjë

tonet e ullirit do të bëjë e brendshme e banjo pazakontë. Në rastin ideal do të kombinohen në një sipërfaqe mermeri. 

një banjo në tonet e gjelbër

Përdorimi në zonën e bardhë mund të identifikohen, dhe për të rritur hapësirën.

bardhë dhe ulliri dush

modern dush bardhë dhe ulliri

zgjidhja style

klasik

stil klasik është gjithmonë popullor. hije fisnike dhe linjat e rrjedhin dekoroj e brendshme të çdo dhomë. jeshile ulliri është ideal për drejtimin klasike, shtimin e mobilje këndshëm formave dhe pëlhura natyrore do të mbështesë konceptin e përgjithshëm të brendshme. Kombinimi harmonik do fëstëk dhe ngjyrë bezhë ose çokollatë.

dhomë stil klasik të gjallë

klasike në kuzhinë

modern

Stil modern gërshetim të veçantë të ngjyrave të kundërta. Muret e errët ulliri duken harmonike me elementet e gri dhe të zezë. hije të ndritshme mund të jetë i holluar me të bardhë, cyan dhe portokalli. 

fëmijët moderne në të ndritshme fëstëk-colored

Foto në e fëmijëve të ndritshme fëstëk-colored dekoruar muret, bedspreads dhe një raft për pajisje.

vend

style Vendi kombinon të gjitha tonet natyrore, duke krijuar një atmosferë të veçantë të shtëpizë fshatar. Olive kombinuar me ngjyrë druri do të bëhet baza e projektimit dhomë. Elementet dekor në formën e shporta thurje, rugs dhe qilima do të mbështesë temë e përgjithshme.

Lexo më shumë:   MOS futur imazhet në AutoCAD 2007

gjumi Country

Në foto  dhomë gjumi në projektimin përdor dy hije themelore, ulliri dhe kafe.

papafingo

Kur krijimin e një brendshme në papafingo-style Rregulli kryesor është objektet minimale të përfunduar ose një imitim i saj. muret me tulla, tavan papërfunduar dhe kat janë tipike për këtë zonë. jeshile ulliri do të jetë një element shtesë në tablonë e përgjithshme.

papafingo në dhomën e ndenjes

Në foto një dhomë gjërë e jetesës në një stil papafingo me një dizajn komplekse çati.

papafingo në kuzhinë

Eco-style

Kombinimi harmonik i materialeve natyrore në tonet natyrore të krijuar një brendshme në eko-style. Tekstile të bëra prej liri ose pambuku, mobilje druri dhe shumëllojshmëri të jetojnë gjelbërim mbështetjes brendshme temë.

Eco-style në dhomë gjallë

zgjedhja e përfundon

muret

Ujdisje muret në hije të ullirit do të vendosur humor në të brendshme, hije të ngrohtë krijon një rehati të veçantë. Muret errët ulliri, në kontrast me tavan të ndritshme me sy të bëjë dhomë lart. 

muret e ullirit

Wallpaper me modelet e lules në ngjyrën e sfondit të krijuar një përzierje të pasur të ullinjve. dhoma e fëmijëve mund të përdoren modele gjallë. Ju gjithashtu mund të organizoni një mur, një pritje do të shënojë vendin qendror në dhomë, të tilla si shtrat në dhomën e gjumit, një divan apo një fireplace në dhomë gjallë.

muri me gjelbërim dhe zogjtë

muri me të shtypura me lule

muri lulëzuan

Në foto dhomë gjumi në të gjelbër të zbehtë ulliri me shtypura me lule në sfond, perde dhe kuvertë.

Paul

Vendimi i pazakontë do të hartojë në dysheme në jeshile ulliri. Në korridor ose dhomë gjallë të konsideratave praktike, është më mirë për të përdorur një ulliri të errët. qilim Flooring lë mundësinë e një ndryshimi të thjeshtë të pamje.

kati i gjelbër

tavan

Muret e bardhë në kompani me tavan ulliri të bëjë dhomë të mëdha. Regjistrimi mund të jetë monophonic ose me strukturë të komplikuar multilevel me një kombinim të ngjyrave.

një tavan të gjelbër

mobilje ulliri

divan

Dhomen e ndjenjes duket bollshme divan në mënyrë ideale me tapiceri pëlhurë. Kryetar i një ngjyrë të ndryshme do të bëjë të brendshëm të zakonshëm. Orendi kombinohen jastëkët apo batanije. Studimi do të duken harmonike divan lëkure divan të errët ulliri.

veshjet ulliri dhe divan

divan jeshile

karrige

karrige të vjela ullirit në brendësi të tonet pastel do të jetë nxjerrë në pah të dhomës. Dekor ose linens mbështesin motive zgjedhura.

Lexo më shumë:   sleeves kapak për kur hyjnë në ndërtesë

karrige ulliri

karrige ulliri

kabinet

Kabineti masiv me dorezën metalike të pazakontë do të dekoroj dhoma gjumi, i projektuar me ngjyra të buta. 

veshjet e gjelbër

Në foto dhomë me mure gri, sende e gjelbër brendshme vepruar ngjyra si shtesë.

Kabineti dritë ulliri

shtrat

Ngjyra ullirit mund të jetë kornizë e shtrat apo shtratit. 

krevat dhe veshjet në dritën e gjelbër ulliri

Thekse në të brendshme

pictures

Foto mund të plotësojë paleta ngjyra e përgjithshëm ose për të bërë një vend i ndritshëm në të brendshme. teknikë shkrim të theksuar drejtimin stilistike e dhomës.

foto dhe karrige në hije e ullirit

blinds

perde ulliri duhet të jetë e kombinuar me objekte të tjera në dhomë, të tilla si mobilje apo dekor. Mundësisht të përdorë dizajnin e dhomës në ngjyra të ndritshme, për të shmangur ndjenja shtypëse.

tekstile ulliri

tyl

Dritë mbush trëndafila tyl dhomë në diell. Kur një prerë hije të pazakonta do të luajë në dritë nga një ngjyrë bezhë të lehta për të gjelbër të errët. Përveç kësaj mund të jetë bërë nga perde të trasha pëlhurë duke i bërë jehonë ngjyra e objekteve të tjera të dhomës.

tyl ulliri e errët

jastekë

ngjyra jastëk mund të jetë në një version me ngjyra me drapes ose mobilje. images themed mbështesin ide të përgjithshme të brendshme. Shpesh kombinojnë jastëkë të ngjyrave të ndryshme.

dhomë të brendshme me mbështetëse të gjelbra

Në foto dhomë gjallë brendshme me mbështetëse të gjelbra.

qilim

Carpeted Floor ullirit po aq të duket e mirë në dysheme të errët dhe të ndritshme. Për një stil modern dhe klasik do të përshtaten me parket nga petëzuar ose parket për stilin e vendit dhe një papafingo, ju mund të përdorni pllaka.

qilim në hije të gjelbër

foto galeri

House - ky është vendi ku ju doni të shpëtuar nga bota e jashtme dhe për të qenë në harmoni me njëri-tjetrin. Duke përdorur tonet e ullirit brendshme janë në dispozicion në atmosferë të qetë të banesës. Në dhomë gjallë, ai do të kontribuojë për një kohë të këndshme në rrethin e miqve të ngushtë, dhe në dhomën e gjumit ju mund të relaksoheni. Më poshtë janë shembuj të ngjyrës photo ulliri në dhomat për aplikacione të ndryshme.

Lënë një koment