BRENDSHME DESIGN KUZHINA Armani

Faqja kryesore » Puna Outdoor " ARREDIM KUZHINA Armani
rrugë punë No Comments

draft

frymëzim 83-vjeçari Giorgio Armani di se si të jetë e brendshme 2017-07-11T12: 30: 31 + 00: 00 2017-07-18T00: 37: 23 + 00: 00 83-vjeçari Giorgio Armani di se si të jetë e brendshme Sot, ditëlindja e madhe projektuesi, dhe në përvjetorin e saj të 83-të, ai është bërë pikë referimi në pothuajse të gjitha fushat e rëndësisë në dizajn. Ne vendosëm që të shohim në detaje në një anën e brendshme të punës së tij 83-vjeçari Giorgio Armani di se si të jetë e brendshme

Вдохновение

83-vjeçari Giorgio Armani di se si të jetë e brendshme

Home / Tips & Ide / Frymëzim / 83-vjeçari Giorgio Armani di se si të jetë e brendshme

Tue, 11 korrik 2017 09:30:31 0300 Sot ditëlindja e madhe projektuesi, dhe në përvjetorin e saj të 83-të, ai është bërë pikë referimi në pothuajse të gjitha fushat e rëndësisë në dizajn. Ne vendosëm që të shohim në detaje në një anën e brendshme të punës së tij

njëmbëdhjetë korrik Giorgio Armani është festuar një ditëlindje, dhe me të e gjithë bota është duke festuar. Pas të gjitha, pa couturier madh, një artist, një epokë e tërë e projektuesi dhe arkitekti ka zhvilluar do të jenë të ndryshme, dhe fjala "stil" do të thotë diçka krejtësisht të ndryshme.

Armani i parë konsiderohet të jetë një stilisti, por për ne kjo do të jetë gjithmonë ligjvënësi modës brendshme. Është e habitshme se edhe pse ky njeri nuk kërkon zbulime dhe risi dhe mjaft nostalgjik në punën e tyre, përçmuar prirjet kalimtare dhe trendet, tashmen dhe të ardhmen e brendshme të saj të madh! Sigurisht, kjo ka ndodhur me qëllim.

Pasi Giorgio Armani seriozisht për t'u bërë një mjek, dhe madje edhe studioi për gati dy vjet në Fakultetin e Mjekësisë. Si mund të lidhen me ju me fat se vetëm një frikë nga sytë e gjakut e bëri atë të lë studimet e tij! Që atëherë, ai mori më shumë se pesëdhjetë vjet, dhe projektuesi italian ka krijuar perandorinë e tij, e cila merret me fjalë për fjalë çdo gjë. Dhe pika nuk është për të kapur tregun dhe të bëhet një monopolist, por më tepër për të le tifozët e markës kanë jo vetëm veshje apo divan, dhe një jetë e Armani!

Gradualisht, stilisti ka bërë një prodhues i kozmetikës, pajisje, mobilje, lule, ëmbëlsirave, elektronikë, kapi restorante dhe hotele, vendpushimet dhe klube. Thotë vetë George, ai krijoi një "mënyrë jetese-markë globale." Por ka ende shumë për të pazhvilluar, dhe të ndaluar pranishëm tonë djali ditëlindjen nuk është duke shkuar për të.

Vetëm imagjinoni: ju zgjoheni në dhomë gjumi Armani, të vënë në një kostum nga Armani, pini kafe nga një filxhan në Armani dhe të lënë me makinë Armani mëngjes në restorant Armani . Kjo tingëllon e pabesueshme? Por kjo nuk është një shaka, dhe është pothuajse një realitet, dhe tifozët e kësaj mënyrë e jetës është më se e mjaftueshme. Ajo është rreth tyre, për klientët e tyre, dhe mendon se një projektuesi të madhe, duke luftuar për sfida të reja. Por kjo nuk është e gjitha që e dallon atë nga të gjitha markë tjetër.

E Armani / Casa e Armani / Casa e Armani / Casa

Giorgio - Aksioneri i vetëm i kompanisë. Miliarda dollarë, një sasi të madhe të njësive, Rritja e vazhdueshme, dhe të gjitha ato që ai menaxhon i vetëm, nuk do të ndajë me të gjithë. Dhe ndërsa gjigandët si LVMH dhe Gucci, gjuetia për Armani perandorisë për shumë vite, dhe një marrëveshje të tillë mund të jetë shumë e dobishme për të, ai preferon të mbetet pronar i vetëm i dhe të bëjë të gjitha vendimet, jo duke u fokusuar në ndonjë opinion tjetër përveç tyre cilit.

Pse është kaq e rëndësishme për konsumatorët? Po, sepse ju mund të jeni i sigurt për çdo send që ju blerë është nën emrin Armani, mbart me vete mendimin e Giorgio dhe vetëm stilin e tij, në vend se ide të zgjedhura kolektive. Sa markave globale mund të mburremi e ngjashme? Duket se modës dhe dizajnit sektori, Giorgio Armani mund të konsiderohet si mbijetuar dinosauri.

E Armani / Casa e Armani / Casa

Sa për markë mobilje  e Armani / Casa , ajo u shfaq në vitin 2000. Duke u përpjekur të marr materiale dhe orendi përfunduar për butiqe tyre, Giorgio kuptoi se ishte koha për të shkuar thellë në këtë pjesë të botës projektimit. Dhe këtu ajo është me vlerë më shumë për të folur rreth, çfarë stilin Armani. Qëllimi kryesor i saj - për të bërë gjëra të thjeshta luksoze dhe të respektuar, pa ndërlikuar tyre, gjëja kryesore, sipas projektuesi, është cilësia. Se kjo e bën gjëra të shtrenjta.

Prandaj, mobilje Armani, si dhe rroba, minimalism me brutale, tipare mashkullore, gjeometri saktë dhe ngjyra përmbajtur. Kombinimit të dashur veshje të zezë dhe të bardhë Armani shtuar të gjitha hije të ngjyrë kafe, shefi i së cilës ishte ngjyra e wenge dhe të shkëlqejë metalike. Dhe, sigurisht, puna në tekstile brendshme do të mbahen jo më pak se në veshje. A doni një divan me një podium pse - shkoni në Armani.

E Armani / Casa e Armani / Casa e Armani / Casa

Por edhe në prodhimin e mobiljeve Giorgio nuk u ndal aty: në qoftë se ju bëni të brendshme, pastaj të bëjë një e tërë. Prandaj, së bashku me markë Armani / Casa  studio ka lindur  l'Interior Design Studio Armani / Casa , e cila mund të hartuar të brendshëm në tërësi Armani. Ndër projektet e saj të pranuara në vendin e parë të përmendur Macka Residences në Stamboll, Kullat Botërore në Mumbai, Indi, Tower Makati Century Spire në Filipine.

Duke u përpjekur për të mbajtur çdo gjë nën kontroll, Giorgio Armani megjithatë kënaqësi bashkëpunon me të markave të tjera globale për të ndihmuar atë të realizuar një ëndërr. Ajo është me anë bashkëpunimet e tilla të brendshme tërësisht Armani është bërë një realitet.

Për shembull, vija e kuzhinë  Armani / Dada u krijua me një tjetër markë globale dhe profesional më të madh në krijimin e kuzhina. Jo çuditërisht, rezultati është aq mbresëlënëse, dhe për shkak  të Armani , dhe  Dada janë mësuar  të mendojnë globalisht. Përveç zhvillimin e mobilje kuzhine për shtëpi, fabrika Dada krijon projekte për komerciale, banimi, mjekësore dhe hoteleve komplekset luksoze, të tilla si katër stinët në Shangai, San Pietro All'Orto 6 në Milano, Foster + Partners në Mbretërinë e Bashkuar, 40 Mercer në të ri City, White City i Tel-Aviv.

E Armani / Dada e Armani / Dada e Armani / Dada

Përtej kuzhinë ishte radha e banjo. Prodhimi i gypave është dashur të besojnë markë, e cila përsëri do të mendojnë nuk i artikujve individualë, por zgjidhje komplekse, dhe do të jetë në gjendje për të krijuar një banjo të plotë nga Armani. Kjo markë u bë kompania Roca , dhe së bashku të dy gjigandët ishin në gjendje të nxjerrin një formulë e përkryer dhomë banjo luksoze. Ne kemi folur tashmë për mbledhjen e re e Armani / Roca , i cili u lirua në vitin 2017. Çuditërisht, të dy luksoze dhe praktike mund të marrë së bashku së bashku!

Është gjithashtu e rëndësishme që rezultati rezulton pasqyron plotësisht paraqitjen e Giorgio në banjo duhur. Në një nga intervistat e tij, ai i jep një përkufizim të saktë të 'hidraulik shtrenjtë, materiale natyrore, tekstile hollë, pajisje joshës dhe më e rëndësishmja - ajër "

E Armani / Roca e Armani / Roca e Armani / Roca

Lexo më shumë:   Si për të llogaritur kapacitetin e duke mbajtur të trarëve prej druri

Për të bërë mobilje nga Armani, Armani nevojë për materiale. Në veçanti, tekstile për tapiceri dhe dizajn të brendshëm Armani / Casa krijon me pjesëmarrjen e  RUBELLI. Kjo markë është një nga tre udhëheqësit e botës në prodhimin e indeve dhe është gjithashtu jo kufizuar në një të vogël, private, megjithëse shumë të shtrenjta brendshme.

Fabrics  RUBELLI përdorura në dekorimin e më të famshme të operës Sallat, teatrot dhe muzetë në botë, për të mos përmendur kështjella e lashtë apo jahte luksoze. Tekstile të markës zbukuron Teatri Grand, La Scala, Teatro La Fenice në Venecia, San Carlo në Napoli, Petruzzelli në Bari, hotel Sheraton, Hilton, Sherwood, linjat e lundrimit karnaval, Celebrity Cruises, Costa Crociere, dhe kështu me radhë. Nga rruga, RUBELLI furnizon pëlhura për familjet mbretërore e Spanjës, Britanisë së Madhe, Oman, Arabinë Saudite, Holandë.

Një nga karakteristikat kryesore të fabrikës është se ajo zotëron një arkiv me mijëra mostrave të indeve të stileve të ndryshme dhe epokave, dhe shumë koleksione të reja janë krijuar nga dokumentet arkivore dhe teknologjive të vjetra me cilësi moderne. Ju mund të imagjinoni se sa përvoja ndërkombëtare e traditave të lashta dhe stilin e përjetshme përmban çdo copë leckë, e krijuar në bashkëpunim Armani dhe  RUBELLI .

E Armani / Casa nga RUBELLI e Armani / Roca e Armani / Casa nga RUBELLI

Vazhdimi i tregimit me materialet e mbarimit të bëhet Linja ekskluzive e letër-muri të Armani / Casa , e cila vetë George ka zhvilluar së bashku me kompaninë e famshme italiane Jannelli & Volpi dhe futur në vitin 2015. Deri më tani, ajo përfshin tri koleksione: elementet grafike në një bazë tekstili me printime gjeometrike, fibrave të çmuar në hije të buta me një bazë të pëlhurë nonwoven në të cilën lartë pësuar shtresë e indeve, dhe strukturat e rafinuar në bazë të printime vinyl, duke imituar lëkurën e zvarranikëve, pllaka mozaik ose përshkruar peisazhet. Krijo një brendshme në stilin e Armani "nga dhe për" të bëhet shumë më e lehtë, dhe ky është vetëm fillimi!

E Armani / Casa, me elementet grafike e Armani / Casa, fibrave të çmuar të Armani / Casa, Strukturave të rafinuar

Nuk është e habitshme, e gjithë ideja e një brendshme të plotë, mobilje, materiale dhe studio e vet në fund gjeti shprehjen e saj më të mirë në hartimin e hoteleve. Siç tha ai një herë, Giorgio: "Më shit një tabelë apo edhe 10 tavolina - kjo nuk është biznes. Një hotel i ri kërkohet menjëherë tavolina 100, 150 shtretër. Tani që është një biznes. " Përveç kësaj, ai gjithmonë të kërkuar për të treguar se çfarë duhet të jetë një ngushëllim i vërtetë në hotel. Dhe u shfaq Armani Hotel Dubai dhe Armani Hotel Milano.

Ndërtesa fituar për të fundit Armani veten e tij, kur ai ishte një fëmijë ai përdoret për të ardhur këtu në një kafene me babain e tij. Dhe kur një i rritur mori ëndërr vijnë e vërtetë, ka gjetur se në drejtim të ndërtesës është formuar si shkronjën A. Nëse ju doni të merrni në botën e Armani , nuk do të marrë 700 euro për një natë! Ju do të shihni kombinime tradicionale ngjyra projektuesi, forma të thjeshta dhe materiale luksoze. Për shembull, muret këtu, madje edhe në banjo, veshur me susta në mëndafsh. Një vështrim është e mjaftueshme për të kuptuar stilin e Armani modës seriozisht dhe për një kohë të gjatë, ndoshta përgjithmonë. Dhe në '83 - nuk është kufi, se është koha për të filluar një fazë të re të madhe në punë. Happy Birthday Giorgio!

Hotel Milani Ju armani armani Hotel Milani Ju e Armani Hotel Milano ju Artikulli i mëparshëm Si te zgjidhni një portat besueshme hyrjes

Share:

Save mbledhjes

Vlerësoni këtë artikull:

Ju faleminderit për vlerësimin tuaj! Ju doni të lënë një koment? asnjë send Faleminderit për të lënë një zë.

Na ndiqni:

Subscribe në Facebook Regjistrohu për VK me e-mail

VIZITAVE Giorgio Armani | KUZHINA | Pinterest | ARMANI HOME ...

BRENDSHME Giorgio Armani: hotel ARMANI në Milano | ELLE ...

HOTELE nga Giorgio Armani

Giorgio Armani (Giorgio Armani e) - një projektuesi të njohur botërisht modës, Couturier i madh i cili u bë një legjendë e vërtetë e botës modës. Pse ai nuk qëndrojnë larg nga biznesi hotel? Si e hotelit Armani?

style Corporate Armani dhe aftësia e tij për të ndjehen trendet delikate e kanë bërë atë një nga designers më të mirë në historinë e modës Industrisë. Ai nuk është i varfër (7.6 bn. Euro në vitin 2016), dhe ka shumë çmime kombëtare dhe ndërkombëtare. Ai lexoi, dhe ende shumë në kërkesë. Ai nuk do të humbasë nga përtacisë. Edhe pse ai ishte tashmë "mbi tetëdhjetë," ai ende vazhdon të punojë në mënyrë produktive dhe për të krijuar kryeveprat reja. Ai - motori dhe truri i perandorisë së tij të modës (2000 dyqane që veprojnë në 100 vende të botës!).

Pra, ajo që të çon këtë njeri, dhe vazhdimisht e detyron atë të shpikë dhe të zbatojë diçka të re? Dhe pse, në fund të fundit, në hotel? Ndoshta përgjigja qëndron në faktin se si Armani bën në biznesin e tij të preferuar, në biznesin e modelimit? Pas të gjitha, kjo është qëndrimi i tij në jetë dhe për njerëzit e tjerë. Ajo që ai është duke bërë atje, ai është duke u përpjekur për të përhapur rreth!

Armani si "ndryshojë botën", për ta bërë atë më të bukur dhe të arritshme për njerëzit. Dhe tërë jetën e tij duke bërë këtë, duke ndryshuar krejtësisht të kuptuarit tonë të asaj që është roli i vërtetë i veshjeve, dhe duke krijuar stilin që ne përdorim të mëvonshëm. Armani na ndihmon të ndjehen më të sigurt dhe të rehatshme në rrobat e tyre. Ai ka krijuar standarde të reja dhe revolucionarizoi industrinë e modës mbi kokën e tij u kthye ligjet e vjetra të modës, dhe vërtetuar se një ngushtë dhe të pakëndshme nuk mund të jetë një luks! Stili i tij i ri u bë një simbol i vërtetë (por jo për t'u dukur) sqimë dhe elegance.

style Armani - kjo nuk është një grup i disa dogmave dhe postulatet, por më tepër - refuzimin e tyre. Në arsenalin e projektuesi - një refuzim kategorik të çdo pajisje të panevojshme dhe bizhuteri, nga "kruzhavchiki dhe ryushechek". Një parim kryesor - kjo është një minimalism absolute, ose "përsosmëria e vogël." Luftimet 40 vjet Armani për çlirimin e burrave dhe grave nga modës konservatore dhe të përshtatura për globale "silhouettes zbutjes." Armani "heq magjinë" na dhe propozoi një stil të ri i papërmbajtshëm, veshje më të këndshme dhe të rehatshme që lejon për të lëvizur lirisht dhe, në të njëjtën kohë, të mos humbur elegancën. nga rrobat Armani gjithmonë sjell "aromë e yjeve film të epokës së artë" të Hollywood. Thjeshtësi dhe luksoze, bukurinë dhe unike, dhe një ndikim shumë të fortë në ndjesi vizuale e "spektatorit" (Shpirti i seksualitetit të qetë dhe të freskët). Armani është edhe në gjendje të bëjë atë. Shprehja e preferuar Giorgio Armani: "Nëse ju pëlqen mua, dhe si ju!"

Suksesi i jashtëzakonshëm i koleksioneve të saj Armani është në gjendje për të replikuar dhe u përhap në botën përreth, në sende të ndryshme dhe pajisje. "Ky stil - kjo është vetëm aftësia për të treguar një kompleks" , - thotë projektuesi 80-vjeçar. Dhe ai aplikon me sukses teknologjinë e tij magjike në drejtime të ndryshme. Giorgio Armani, fitues të shumta të renditjen e designers më të suksesshme në botë, ka vendosur të hap në botën e biznesit të madh. Në vitin 1989, Armani hapi restorantin e tij të parë. Dhe tani ai ka qenë një kafene duzinë, bare dhe restorante në qytetet e mëdha në mbarë botën.

Industrinë e mikpritjes është bërë më ndërmarrje të mëdha Armani. Couturier legjendar shkoi me qetësi dhe me besim në tregun e hotelit. Duke nënshkruar një kontratë të pazakontë për "ndërtimin, mirëmbajtjen dhe menaxhimin e zinxhirit të hoteleve", në një kompani Dubai «EMAAR Hotele dhe Resorts», Giorgio Armani ka marrë përsipër funksionet e kontrollit mbi të gjitha aspektet e konceptit, dizajn dhe stil. Aktualisht, Armani është tashmë pronar i dy hoteleve luksoze. Si edhe në modelet e saj të grumbullimit në institucionet e saj hoteliere çdo detaj menduar për detaje më të vogël. Ngjeshje, klasike, dhe minimalism tashmë të njohur.

Lexo më shumë:   SIGURIA zonë parkimi

2010 - DUBAI. pesë-star hotel i pari «Armani Hotel Dubai» u hap në vitin 2010, më e larta në botë dhe i famshëm ndërtesa - Dubai Burj Khalifa. Ajo ka 160 dhoma dhe suita, të shpërndarë në disa kate të një rrokaqiell aty pranë (1 deri 8 dhe 38 në 39). Shtatë restorante, dyqane ekskluzive Giorgio Armani, Spa-Center, klub nate Armani Prive.

Në fund të 2015, Dubai u hap hoteli i dytë i shtëpisë së famshme të modës - «Palazzo Versace Dubai». Në dukje, është pallati italian i shekullit të 16, me tipare delikate e kulturës arabe. peizazhit të mrekullueshëm. Më shumë se njëqind e muratorë të mira dhe artistë mozaik nga e gjithë bota morën pjesë në dekorimin e hotelit. Donatella Versace personalisht projektuar të gjitha suita dhe zonat publike të hotelit. Çdo copë e mobiljeve, dhe shumica e detajet e brendshme, mobilje dhe pëlhurë mbulesa, linens dhe enë kuzhine për numrat e marra nga koleksioni i markës Versace Home, ose Dhoma e Versace projektuar posaçërisht për hotelin.

Grand Couturier kushtuar punën në pronës pesë vjet të jetës së tij të. Koncepti i përgjithshëm i shërbimeve të ofruara dhe çdo detaj i dizajnit të hotelit projektuar personalisht nga Giorgio Armani. Duke përfshirë orendi luksoze «Armani Casa», dhe madje edhe menutë restorant, dhe lehtësitë në dhomat. style - minimalism luks, elegance dhe praktike, të kombinuara me materiale të çmueshme dhe detajet rafinuar. Dhoma formë projektuar në mënyrë që këtu nuk ka qoshet. Në hapjen e Armani ajo tha: "Ëndrra ime e vjetër ka qenë të hapë një hotel në të cilin unë do të doja të jetojnë vetëm." Ardhja e markës Armani në industrinë e hotelit fjalë për fjalë materializohet filozofik modës motos: "Rest në Armani" dhe "shtëpi - larg nga shtëpia" . Armani ofron një stil të veçantë të shërbimit. Në thelb të shërbimit është një koncept unik i «jetese-menaxhimit»: Menaxheri personal për çdo mysafir, nga prenotim nisjes.

2011 - Milano. Milan - qytetin e lindjes Armani, si dhe kapitali financiar dhe ekonomik të vendit. hoteli i dytë «Armani Hotel Milano» u hap në vitin 2011, në një nga lagjet më prestigjioze të Milanos. Giorgio Armani ka zhvilluar një koncept të veçantë për arkitekturën dhe paraqitjen e hotelit, si shprehur saktë estetikë urbane të qytetit të pesë milion në hartimin e saj. Përdorimi i gurit të brendshëm dhe mermer. luksoze matur dhe masat shtrënguese, kombinimi i historikun dhe rëndësisë, lehtësi maksimale për mysafirët - një manifestim tipik i stilit Armani. Simple brendshme, me karakteristike e tij për Armani minimalism dhe shkurtësi. Mobilje - nga «Armani Casa» koleksion të ngjyrave - lidhje kallaji me plumb, bronzi dhe ngjyrë bezhë.

Hotele në Dubai dhe Milano - është vetëm vetëm fillimi i planit. Gjatë 10 viteve të ardhshme të hotelit Armani planet thirrje për ndërtimin e hoteleve në Marok, Egjipt, në New York, Tokio, Shangai dhe Londër. Kujtoni fjalët e couturiers mëdhenj, tregoni atyre në lidhje me veten e tij dhe aktivitetet e tij: "... Armani - kjo është një foto e botës, përtej jetës së çdo tendencave. Unë kam qenë në gjendje për të shtyrë kufijtë e perandorisë së tij në këtë zonë për të cilën ai më parë nuk e ka bërë atë: ne jemi liruar aromat, pajisje, orendi në shtëpi, telefona, televizorë, lule dhe çokollata. Edhe hotel! Empire im - është një mënyrë jetese-markë globale "!

 

BRENDSHME DESIGN STYLE Armani - kërkim në Google ... - PINTEREST.CH

recipes
pushime në Meksikë
templates faqet DPP

Ndriçimi .

Para së gjithash, le të flasim për nivelin e ndriçim.

Llamba ICENdriçimi në dhomën e fëmijëve duhet të jetë e mjaftueshme, sepse vizioni i fëmijëve është i formuar nga deri në 19 vjet dhe kjo është e rëndësishme "nuk për të mbjellë". 

Lidhur me dhomën e fëmijës qendrore Ndriçimi s është e rëndësishme për të kuptuar se me paraqitjen në tregun e LED bulbs nivelin e ndriçimit të çështjes që ata vendosin. Më parë ne nuk kemi analogs ose analogs e kostos ishte shumë i lartë, dhe zgjedhja jonë është shpesh e kufizuar në numrin e hije në llambë.

Deri më sot, edhe llambë me një Abazhuri mund të japin dritë të mjaftueshme , në qoftë se ju zgjidhni llamba ndritshme të mjaftueshme për të LED. Çmimet janë tashmë "nuk kafshoj", - këto llamba janë nga 35 hryvnia, dhe kanë një garanci prej 2 vjet. Si ka tendencë të lehta zakonisht shpesh digjem dhe duhet të ndryshohen në mënyrë periodike, si dhe "erërat" e 10-pesë herë më shumë energji elektrike analog LED recoups kostot e saj në mënyrë të konsiderueshme. Pyetni çmimin e bulbs këtu.

Përveç ndriçimit qendror gjithmonë duhet të kujdeset  lokale , në veçanti llambat tavolinëtë  llambat tryezë  për punë dhe lexim. Zgjidhni llambë të mirë tryezë  LED, rregullueshme  - ky model do të japë një adekuate, dritë e ndritshme dhe të lehtë për t'u përdorur. Shumë llambat tavolinë të ketë  një rrjedhin fleksibël,  e cila ju lejon për të rregulluar shpatin dhe zona ndriçimit zonën e dëshiruar.

Kështu, ne ju këshillojmë në zgjedhjen e llambadar për çerdhe për të paguar vëmendje kryesisht në hartimin - ajo duhet të jetë e përshtatshme në ngjyrë për hartimin e përgjithshme të dhomës, dhe si të dy ju dhe fëmijën tuaj.

Dizajni i llambadar për dhomën e fëmijës

Kur zgjedh një llambë në çerdhe, të jetë i sigurt për të të treguar të preferuar options detke - madje edhe në një moshë banor relativisht të vogël të vogël të dhomës së tij në një pozicion për të bërë një zgjedhje - ajo tashmë është mjaft i aftë. zgjedhur në mënyrë të pavarur llambë për fëmijën për të luajtur një rol të veçantë - për shkak se ai flet për pavarësinë e tij dhe "moshën e rritur", dhe nganjëherë fëmijët duan të rriten shumë shpejt.

llambadar në çerdhe

Inkurajoni fëmijën tuaj për të zgjedhur nga disa chandeliers përshkruajnë karakteristikat e gjallë dhe shoqata me çdo llambadar - le procesin e blerjes së një llambadar në çerdhe do të jetë pjesë e një lojë zbavitëse. Pastaj mblidhen së bashku llambën! Para  se si për të ul receptorin e telefonit atë në trajnimin ana tavan në lojë, le fëmija të ju ndihmojë, sepse Kuvendi i meshes është shumë e ngjashme me asamblenë e lodër-projektuesi. Ne kemi një shumë të chandeliers, të cilat janë disi të ngjashme me "mister" dhe mund të jetë një lloj i lodër funksionale. Si chandeliers në  zbritje tonë online ruajtur një shumë të shtëpisë: ata të gjithë vijnë me një telekomandë. Këto modele kanë një dizajn të ndritshme ngjyra me mënyra të shumta ndriçimit. Më shumë informacion në lidhje me mënyrat e mund të lexohet këtu. Remote kontrollit, ju mund të ndryshojë mënyrat e ndriçimit, duke përfshirë edhe burimet e ndryshme të dritës, i cili është shumë i përshtatshëm dhe interesante për fëmijën. Përdorni Fjala kyçe: "Panel" për të shqyrtuar modele të tilla në mënyrë të detajuar.

 

Zgjidhje e përkryer për dhomën e fëmijës do të ndriçim LED. Këto chandeliers INL 9332C gjelbër 20janë bërë prej plastike jo-toksike, ngjyrat janë shumë të gjerë, ajo mund të krahasohen për çdo brendshme. Në qoftë se ju rritet futbollist i ri, ju nuk mund të shqetësuar në lidhje me integritetin e llambës - nuk ka komponente qelqi brishtë. Por largët që vjen, është duke bërë një llambadar të tillë të përsosur për dhomën e fëmijës - me të largët, ju mund të ndryshojë ngjyra të lehta nga të ngrohtë të verdhë, të ftohtë të bardhë dhe për të menaxhuar ndriçimin e të gjithë ambienteve: ndryshon gradualisht nga shkëlqim maksimal në dritë të butë mbytur e një llambë. Varg të tërë e llambat LED shikoni nën llambat - llambat Pripotolochnye - filtër "me telekomandë 'mallrave

personalitet

Ne ju ofrojmë një mënyrë e madhe dhe të përballueshme për të shtuar në dhomën e fëmijës suaj të veçantë dhe origjinalitet.

Silikoni pezullimin trapanKompania jonë është e angazhuar në prodhimin e llambat në një stil papafingo, ne kemi bërë për të porositur projekte të dyja të vogla dhe globale rreth botës. Puna jonë ka gjithashtu një zgjidhje elegant për dhoma e fëmijëve. Kushtoj vëmendje të varëse rrobash e silikonit me kosto të ulët - ata vijnë në një larmi të ngjyrave të pasura dhe të gjallë, dhe kostoja e 125 USD. Ato mund të jenë të varur si individualisht dhe të mbledhura në një llambadar-merimangat, duke kombinuar gjatësinë dhe ngjyrën e artikujve. Spiders chandeliers në mënyrë që ne jemi nga 200 UAH per "këmbë".

Çmimi i këtyre modeleve ekskluzive të gatshme në dispozicion, dhe rezultati është një mega elegant dhe shumë moderne. Ejani të na bashkohen në sallon të lehta ose thjesht dërgoni një kërkesë në këtë post, zgjidhni ngjyrën, përshkruani dëshirat tuaja dhe ne do të hartojë për ju një zgjidhje të veçantë dhe jo-standarde.

Spider ngjyramerimangë e kuqepazar i suksesshëm, të bukura dhe të guximshëm vendimet që ju ide!

receta
dle Templates 10
dle-joomla.ru.

Lexo më shumë:   Fëmijët NËNTË metra katror

llambadar

Krijimi i një imazh të ri, femrat janë tërhequr për eksperimentet më origjinale dhe të pazakontë në veshje.

Të duken harmonike, zonjat duhet të marr për veshjet e saj komponentët më të ndryshme që i përshtaten se ka qenë gjithmonë kështu.

Përveç dresses, në veshjet e bukurisë elegant duhet të jetë i pranishëm pantsuits modë për gratë që mund të bëhet një zgjidhje universale për të gjitha rastet.

pantsuits modë për gratë 2019-2020 do të jetë për fashionistas opsion super duket për të punuar si dhe për jetën e përditshme, sepse pantsuits modë për gratë 2019-2020 janë paraqitur në një shumëllojshmëri të stileve, ndër të cilat çdo grua mund të gjeni shembullin e tyre të preferuar.

pantsuits Beautiful 2019-2020 për vajzat dhe gratë janë bërë një trend elegant, e cila është për shkak të version prerë origjinale dhe shumëllojshmëri të textures krijon imazhe mahnitëse për gratë besim.

pantsuits bukur për gratë 2019-2020 në shfaqjet e tyre të paraqitura nga markave të tilla të njohura të industrisë së modës, si Schiaparelli, Aallto, Chanel, Giorgio Armani, Gucci, H & M, Kenzo, Valentino, Versace, Christian Dior.

Incredibly stilet origjinale 2019-2020 ishin ndër risitë Van Noten, Ester Abneri, Elenareva, Alexis Mabille, George Amirejibi, Djaba Diassamidze, Diana Kvariani, Katerina Kvit, Pirosmany, charms, Antonio Bererdy dhe designers të tjera të famshme.

Të pantsuits më të bukur dhe elegant për gratë dhe vajzat 2019-2020 janë paraqitur në një shumëllojshmëri të gjerë, por ka pantsuits dashuroj që janë më të njohura në të ardhmen e afërt. Le të shikojmë së bashku këto pantsuits dashuroj për gratë risi.

Të pantsuits më në modë 2019-2020 për vajzat dhe gratë: trendet aktuale

Sot, çdo stil kostum pantallonash meriton vëmendje, sepse rroba të tilla - ajo është gjithmonë mbresëlënëse, elegant dhe ekskluzivisht për çdo Fashionista.

Veçanërisht interesante për gratë do pantsuits dashuroj 2019-2020 me pantallona të shkurtra.

Stylish qethur shkurt pantallona me prangat ose pa shigjeta përshtatet mjeshtërisht grua biznesi që nuk ka frikë për të tërhequr vëmendjen e të tjerëve.

pantsuits modë për gratë me pantallona të shkurtra mund të kombinohet me xhaketa e gjatësi të ndryshme dhe stil.

pantsuits modë për gratë e këtij lloji duket elegant në kombinim me lloje të ndryshme të këpucë, në çizme të veçanta, këpucë veshje, anije të rehatshme dhe etj

Për vajzat që janë në kërkim për pantsuits modë për gratë në 2019-2020 opsione të pazakontë si kostum style pantallonave në një stil sportiv.

pantsuits në modë në mënyrë sportiv të lejojë një grua të ndjehen të qetë dhe të rehatshme, por një liri të duken shumë elegant.

Të tillë të shquar një kostum pantallonash stil mund të marr këpucë polusportivny, dhe komponentëve të tjerë të imazhit në një stil rastësor.

Në kulmin e popullaritetit të stileve të bukura të pantallona për gratë 2019-2020 në kombinime me ngjyra të ndritshme.

pantsuits grave në modë në hije në argjend, jeshile, smerald gjelbër, e kuqe, blu, natyrisht, nuk e pakëson popullaritetin e tonet klasike (Recall, këtë gri, e zezë, kafe, bezhë), por do të pantsuits dashuroj për gratë më të çuditshëm dhe jashtëzakonisht efektive. Gjithashtu të rëndësishme janë pantsuits rozë, të verdhë, blu.

pantsuits modë për gratë 2019-2020 në printime të ndritshme me lule dhe abstrakte gjithashtu do të kënaqet fashionistas në të ardhmen e afërt.

Vëmendje e veçantë duhet t'i kushtohet pantsuits modë për gratë në strip dhe në qelizë.

Si strip dhe qeliza në përditësime pantsuit është të papritur të ndryshme.

Një preferuar me shumë shtypura kastravec turke gjithashtu dekoroj pantsuits modë - objekte të reja.

Por hit i vitit do të jetë një pantsuits stil në modë për gratë mëngë 2019-2020.

Ky stil është konsideruar të jetë universal, sepse ju mund të veshin atë kur është e ftohtë, dhe kur ajo është e ngrohtë.

Një tjetër tendencë e modës, e cila është një shumëllojshmëri e pantsuits modë për gratë 2019-2020 - stilet me baskët.

Me pantsuit stil pacen kjo thekson bel, duke krijuar një vështrim sensual dhe shumë femërore.

Është e rëndësishme për të zgjedhur një këpucë elegant për një kostum të tillë. Më shpesh një bast i sigurt për këtë grup do të jetë në këpucë me takë të lartë (takë).

pantsuits modë për gratë 2019-2020 përshëndetur si një xhaketë xhaketë të shkurtër gjatësi dhe stilet zgjatur nën gjatësinë e hip ose gju.

kostum pantallonash me xhaketë të shkurtër kostum gratë e shtat të vogël. Ata shikimi zgjat siluetë, duke theksuar bukuri e figurës.

Një xhaketë pantallona të tilla kostum të prerë të gjerë dhe i drejtë dhe pak të formuar-montim stilet e pantallona.

Popullor do të pantsuits dashuroj për gratë me pantallona Tensionet u ndezën, i dobët, pantallona, ​​dhe, natyrisht, siç kemi thënë, pantallona të shkurtra.

Eksperimentale bë pantsuits modë 2019-2020 Retro dhe pantsuit origjinale lajmeve në grunge dhe punk. Modele të tilla kanë fituar zemrat e fashionistas prerë të pazakontë dhe Metamorphoses e kombinime me ngjyra.

pantsuits modë për gratë oversayz 2019-2020 në trend. Layering dhe ngathtësi të njohura edhe në kostume pantallonave.

Style oversayz të krijojë një kostum elegant për mbajtësit e tilla, kështu që, pa dyshim, këtë fasonchik si shumica e fashionistas krijuese.

Në kontrast me stilin e kostumeve oversayz tendencave që theksojnë vijën bel, dhe siluetë të butë enveloping do të jenë të rëndësishme në 2019-2020.

Universal thelb stilet në modë pantallona kostume për gratë dhe vajzat 2019-2020 do të jetë një zgjedhje e përkryer për rrobat e punës dhe publikimi.

Prandaj, pa marrë parasysh sa pantsuit ju zgjidhni, ju do të shikoni elegant dhe mbresëlënëse, në qoftë se marr për atë pajisje të drejtë që do të transformojë edhe një stil modest të veshjes.

Dhe tani le të shohim stilet më të bukura të kostume pantallonave për vajzat dhe gratë, ndër të cilat ju duhet të gjeni stilin tuaj.

Ne kemi paraqitur pantsuits drejtimet më të ndryshme, kështu që këtu ju patjetër parasysh diçka për veten e tyre.

Simulojnë stilit tuaj: pantsuits origjinale 2019-2020: trendet, stilet, shembuj foto

Lënë një koment