Kategoria: Këshilla

Faqja kryesore »Arkivi sipas kategorisë : Këshilla
tree Alternative: si designers janë perbrenda simboli kryesor i Vitit të Ri

Frymëzojë projektuesi bashkëkohore mund të bëjë asgjë, asgjë, dhe Vitin e Ri - nuk është përjashtim. Perbrenda karakterin tradicional - një bredhi festive - përfaqësues vjetore fun e profesioneve kreative. pemë horizontale në Gorky Park në Moskë duket se e kanë parë të gjitha. Ne kemi mbledhur shtatë më shumë projektuesi zgjuar e pemëve vit. Mbështjellë në një bllok të ngurta të akullit me një trungu të zjarrtë dhe të varur ..

Lexo më shumë

Projektuesi francez ka paraqitur llambat, frymëzuar nga suxhuk

SO-SAGE - koleksion i llambat qëndrueshme qelq borosilikat që imitojnë varur nga një salcice tavan pako. Autor i projektit - Frëngjisht projektuesi industrial Sam Baron - shpikur gjëra për markë Petite friture. Koleksioni përfshin llambat, ligaments e tre, pesë dhe gjashtë salcice, por secili prej salcice mund të varur veç e veç - të gjitha salcice kanë formën e tyre unike që imiton një të veçantë ..

Lexo më shumë

mbledhësit rishtar

"Të pranishëm Jeff Koons" tani mund të blihen për vetëm 40 $. artist portreti amerikan ka lëshuar një koleksion të mbulon për Google Nexus, i frymëzuar nga dy arteve: balet dhe skulpturë. Mbulon mbështetje teknologji Jetojnë rast. Pasi visheni atë në telefon, muri dizajn ndryshimet në vegël, dhe Nexus fillon flet artist zë. Koons dhe Google mbajti një prezantim me pjesëmarrjen e Trojës ..

Lexo më shumë

sportive markë Norwegian tërhequr Zaha Hadid projektimit për të krijuar një koleksion të vjeshtës-dimër 2018-2019. Ndër tiparet e modeleve të reja - dizajn Seamless, kontrollin e klimës, të menaxhimit të përmirësuar lagështi dhe izolim me përmirësuar breathability. Përveç kësaj, T-shirts dhe triko të sigurojë lirinë maksimale të lëvizjes për shkak të tendosje shtesë mbi gjunjë dhe bërryla. Menaxherët e projektit nga çeliku i Zaha Hadid Dizajnit ..

Lexo më shumë

Çfarë për të dhënë 8 dhurata për projektues dhe arkitektë më 8 mars

Për ata që janë ende duke menduar se çfarë të japin designers tuaj të preferuar, ne kap 8 dhurata të dobishme që nuk saktësisht shkojnë të mbledhin pluhur në papafingo. florarium gjeometrike bimëve të gjalla magjike transformimin e brendshme, veçanërisht në qoftë se ju duket si një vepër arti. Ky florarium kujton detit. Jetojnë blue Pahifitum rritet mbi përbërjen e blu, e zezë, të bardhë dhe fëstëk ..

Lexo më shumë

ekranet dekorative Offect

Japanese projektuesi Jin Kuramoto (Jin Kuramoto) ka krijuar një koleksion të ekraneve dekorative për Offect markës suedeze. objekt arti nuk është i kufizuar në formën konceptuale dhe me besim të kryejnë disa funksione të veçanta: cakton kufijtë e hapësirës, ​​si dhe kontrollin mbi akustikë dhe dampens partia tingujt. Ndarëse ndryshojnë në lartësi dhe të përsëritur siluetat e boulders të mëdha me rounded edges butë. Designers janë këshilluar që të përdorin të gjithë instalimin si një e tërë, ..

Lexo më shumë

Harry Nuriyev: "Ne duhet të ndjekin instinktet dhe të jetë një"

28 tetor Afati i fundit për dorëzimin e aplikacioneve për konkursin vjetor Lexus Dizajn Award. Konkursi do të mbahet në vitin 2019. e shtatë nën moton e "Projektimit për një të ardhme më të mirë." Pjesëmarrësit e Award Dizajn Lexus është për të zhvilluar zgjidhje inovative dhe krijuese në hartimin e fundit, të cilat do të kontribuojnë në të ardhmen e shoqërisë. Faza ruse e konkurrencës, Lexus Design Award Rusi ..

Lexo më shumë

Fituesi vulë Land Art i programit do të marrin një pagë mujore prej 30 000 rubla. gjatë gjithë vitit dhe të jetë në gjendje për të shkuar në Skoci. Përveç kësaj, ai është autorizuar për të krijuar vepra arti për Gorky Park, një partner strategjik të projektit. Konkursi fton artistët nën moshën 18 vjeç, ju mund të aplikoni deri në 1 tetor, 2017 ..

Lexo më shumë

Ekspozita është ndërtuar rreth copa unike të markës italiane. Vëmendje e veçantë i është kushtuar mbledhjen e objekteve MANGIAROTTI. Midis tyre - tavolina, consoles dhe racks bërë me mermer dhe pajisje dekorative. kuratorë Studiopepe bërë një theks të veçantë në forma të reja dhe strukturat e linjës Eros. Kryesor seri material - mermer të bardhë, të zezë dhe të gjelbër. Për të vlerësuar hapësirën dhe të parë të gjitha sendet që ju mund të jetojnë në ..

Lexo më shumë

Me 18 do të paraqesë ekspozitën "dekor tryezë" më 23 shtator në hapësirën e Bosko Casa në Petrovsky Passage. talentet e tyre në tregojnë art dekorimin njohur designers Moskës Anastasia Panibratova Tatiana Gorshkov, Irina Dimova, alla dhe Evgeny Shumeyko Zhdanov. Mbështetja Ekspozita secilin nga designers do të japë një leksion, dhe Eugene Zhdanov paraqet librin e tij të parë. Përveç kësaj, 20 shtator në Arcade ..

Lexo më shumë