Category: News

Faqja kryesore »Arkivi sipas kategorisë : News
draft

Nuk është një bashkangjitur katër nivelit parking (skedë e bashkangjitur). Tre katet e parkimit janë të mbyllura në tre anët (nën tokë) (~ 2/3 e perimetrit të përgjithshëm të parking). një plotësisht të hapur nga partitë e mëdha. Nga ana e hapur deri në pikën më të largët të ~ 16.5 milion. Në seksionin e OB për parkim nuk është zhvilluar asnjë kaldajash ose nxjerrjen tymi. Në bazë të prerë 21-02-99 "Parking": 3.2 ..

Lexo më shumë

UDC 539,3 Kayumov RA - Doktor i Shkencave Fizike dhe matematike, profesor E-mail: [email protected] Mukhamedova IZ - Kandidati i fizike dhe Shkencave matematike, Associate Profesor E-mail: muhamedova-inzilij [email protected] Kazan Universiteti Shtetëror i Arkitekturës dhe adresën e kompanisë së ndërtimit: 420043, Rusia, Kazan, ul. Gjelbër, d. 1 Krasil'nikov VO - Projektimi Engineer E-mail: [email protected] i "Estelle" adresa e biznesit: 420101, Kazan, ul. Husain Mavlyutova, d. 44 Tazyukov BF ..

Lexo më shumë

draft

Pereyshovshi OD obrobki kіmnati për dekor, njerëzit Bagato pochinayut radіti mozhlivostі vtіliti në ZHITTYA nëse SSMSC, navіt naybіlsh nestandartnі іdeї. Osvіtlennya (jak natyrore, kështu që i PJESË) Je vazhlivoyu Chastain te percaktoje nëse yakoї kіmnati. Vono dopomagaє rozklasti pravilnі theks i pіdkresliti osoblivostі іnter'єru. Zhodna kіmnata abo budinku apartament nuk heq qafe me copë osvіtlennya. Përveç vibіr llambadar bukur - ..

Lexo më shumë

Kirill Ignatiev: "dizajn individual do të shkojë në fushën e artit, të kërkuar pas nga njohësit"

Kirill Ignatiev - Kryetari i grupit të kompanive "investimeve ruse" Bordi i Drejtorëve dhe koordinator i projektit hulumtues "progresit teknologjik dhe ekonominë e së ardhmes." Projekti - më shumë se 350 intervista me shkencëtarë, inovatorë, sipërmarrësit dhe futuristë nga e gjithë bota. Ata janë pyetur një pyetje: ". Çfarë lloj ndryshimi në industrinë tuaj në të ardhmen e afërt do të ndryshojë jetën tonë të përditshme" Këto të dhëna grumbulluara formuar ..

Lexo më shumë

Drita + Building 2018: Ekspozita e dritës në Frankfurt

Çdo dy vjet, Frankfurt gjermane shndërrohet në një qytet të botës: designers, arkitektët dhe inxhinierët merr Lehta + Ndërtimi, ekspozitën më të madh në fushën e teknologjisë së ndriçimit. Drejtimet kryesore - ndriçimi, pajisjet elektrike, projektimit inxhinieri, dhe sistemet inteligjente për shtëpi, vektor kryesor - efikasitetin e energjisë dhe komoditetin e botës. Këtë herë ekspozita referohet për projektimin dhe teknologjive të së ardhmes, duke u përpjekur të parashikojnë ..

Lexo më shumë

Qëllimi kryesor i arkitekturës - krijimi; Pas kësaj komande, Junsekino Byroja arkitektonike ndërmori restaurimin e shkollës rurale Thai prekur nga tërmeti. Ndërtesa e re e shkollës bazohet në një kornizë çeliku, e cila është në gjendje të përballoj dridhje dhe të ngritur mbi tokë në nivelin e një përmbytje flash. Në ndërtimin e përdorur vetëm materiale lokale dhe ndërtimi në vetvete përbëhet nga një user-friendly moduleve këmbyeshëm: ndarje ..

Lexo më shumë

Ideja takon studio holandeze projektimit kuzhinës, e cila ka vendosur që të ofrojnë hotelet në këtë mënyrë për të organizuar një lloj "kontakt" një udhëtim për mysafirët e saj. Varg përfshin pesë bare çokollatë, të ndryshme në shije dhe formë. Mysafir i parë çokollatë duhet të marrë së bashku me çelësat e dhomave, e dyta - për të zbuluar në jastëk e tij, një gjeni të tretë në bar hotel, dhe kështu me radhë. ..

Lexo më shumë

Reiulf Ramstad Arkitekten, një kompani norvegjeze, duke projektuar një nga ndërtesat më të bukura në Skandinavi, ka zhvilluar një projekt të kuvertë çeliku me pamje nga gurore në Alsace frëngjisht. Muri është projektuar për t'u mbrojtur nga era dhe kushtet e tjera të motit që parandalojnë soditje e natyrës. Projekti Chemin des Carrières kalojnë gjurmët pazhvilluar hekurudhore nga Rosayma në Saint-vendosur, një kuvertë vëzhgimi do të jetë e vendosur në këmbët e ..

Lexo më shumë

prodhues italian Gigacer paraqet një koleksion të pllakave, përmbush plotësisht kanonet e "arkitektonike polychromy" Le Corbusier. udhëzime praktike mbi përdorimin e ngjyrës është krijuar nga arkitekti i njohur i origjinës zvicerane-francez në vitin 1930. Ajo tregon se si ngjyra ndikon në ndërtimin e përgjithshëm të hapësirës dhe, në përputhje me rrethanat, mbi njerëzit, dhe gjithashtu paraqet një shumëllojshmëri të kombinime me ngjyra për të arritur efekte të caktuara vizuale. Hije themelore Pllaka linjë Le Corbusier ..

Lexo më shumë

Kompania FORBO Flooring Systems ka prezantuar një linjë të re të Flotex nga Starck. Prezantimi u mbajt më 7 qershor 2018 në Paris. parket të teknologjisë së lartë mund të përdoret në zyra, gjimnazet, aeroportet, kinema, dhe hapësirat e tjera publike. FORBO zhurmës-shtypur pronat të ndryshme dhe rezistenca lagështi. Dizajni i Flotex nga Starck ka tre lulëzim të ndryshme model ..

Lexo më shumë