Kategoria: Ndërtimi

Faqja kryesore »Arkivi sipas kategorisë : Ndërtimi
Blackest Night: Misticizmi në të brendshme

Brendshme në një popullaritet mistike stil fituar. Arsyeja - seria "Njëherë e një kohë" dhe filma të tjerë të freskëta. Gjëja kryesore - mos kini frikë nga asgjë. brendshme zi-zi - kjo është vetëm një bojaxhi përrallë Në këtë artikull do të gjeni këshilla se si për të hyrë e brendshme e bordeve Ouija, por me siguri ju frymëzojnë për të krijuar diçka të njëjtë thellë, misterioze dhe shumë aspekte si errët ..

Lexo më shumë

Këshilla për ruajtje në një apartament të vogël

Përmbajtja: Përdorni mobilje të gjithanshëm apo të bëhen të metat mobilje përfundojë vetë një projektuesi të vë banesë në dinjitet Përdorni hapësirë ​​nën tavan të sajojë një sistem të ndërtuar në planet anulohet Store në një apartament të vogël: bashkëngjitni dhe Hang përdorin hapësirën nën përdorim krevat mobilje multifunksionale Nëse banesa juaj është vend i vogël - blej mobilje, të cilat nuk do të marrë atë në kot. Pra, osmanët janë të mëdha ..

Lexo më shumë

100 coolest e produkteve të drurit nga ekspozitë Punëve të drurit

Dizajni modern dhe objekte arti dekorative prej druri me vlerë 5000 dhe një gjysmë milion, si dhe shumë ide të freskëta për të brendshme - e gjithë kjo Works drurit. Roomble vizituan ekspozitën dhe dëshiron të tregojë për përshtypjet e tij në fundjavën e fundit të pranverës në Shtëpinë Qendrore të artistëve në Krymsky Val ndodhur pesta ekspozitë Moska Wood Works. Këtu janë të përfshirë në zyrë të projektimit, zdrukthtari ..

Lexo më shumë

Në mesin e bimëve: një format të ri të një tavolinë zyre

Veprojnë në ajër të hapur - çfarë mund të jetë më mirë?! Por si për të arritur këtë në një metropol apo një qytet të vogël? projektuesi New York Julio Radescu ofruar një zgjidhje të pazakontë: tavolinë zyre Personal Fresh Air. Kjo, rastësisht, ishte teza e tij, ai ka studiuar në Akademinë e Dizajnit Eindhoven. Tabela shpikur Julio, është i aftë për të prodhuar oksigjen në një shumë të mjaftueshme për të ..

Lexo më shumë

platformë praktike xhami: si për të zgjedhur dhe për të instaluar

Çfarë platformë ju do të donte për të parë në kuzhinë e tyre ideale? Pllaka, mozaik, guri natyror, ose ndoshta një pemë? Opsione nuk janë aq të pakta dhe ata janë të gjithë në të mirën e tyre, por ne jemi të sigurt se më i miri platformë - xhami. Le të flasim për atë që janë avantazhet e mbuluar qelqi si ata janë, sa ka dhe nëse ju mund ta instaloni vetë. Skinali ..

Lexo më shumë

Apartamenti ndritshme projektuesi në Nizhny Novgorod, 57 m²

Pronarët e këtij apartament - një familje e re e designers. Kjo shpjegon pse e brendshme e saj është aq e bukur dhe të mahnitshme. Dhe çfarë është më e rëndësishme - buxheti i riparimit ishte më modest, dhe shumica e saj, shkoi në çift trashëguar. Për shembull, një i brendshëm i ri përshtaten dollapët dhe mbathje restauruara të përkryer, si dhe një koleksion të coasters nga kohë të ndryshme. Mprehtë mundi atë ..

Lexo më shumë

Djegësh me zjarr: 25 gjëra të kuqe nga dyqanin tonë

Ngjyra e kuqe në të brendshme gjithmonë tërheq vëmendjen, kështu që ju duhet të jenë të kujdesshëm me të. Ne kemi mbledhur për ju një përzgjedhje që do t'ju ndihmojë të kuptoni se si të bëjë e kuqe dukej harmonike: "e kuqe dhe e bardhë: një kombinim ngjyra shembuj 35,". "15 dhoma gjumi të kuqe", "banjo kuqe" Dhe tani ne kemi gjetur 25 gjërat më elegant të kuqe nga dyqanin tonë, të cilat mund të bëhet ..

Lexo më shumë

Kopeck copë 55 m² nën çati në Suedi

shtëpi e vogël në Gothenburg në vitin 1928 nuk është ndërtuar shumë kohë më parë u shndërrua në një pallati. Një prej tyre është vendosur nën çati pjerrët dhe i kënaqshëm pronarët e tyre me ngjyra të ndritshme dhe një brendshme komod. Carlson, sigurisht, nuk do të refuzojë për të jetuar në një papafingo të tillë tërheqëse. Foto nga faqja www.planete-deco.fr https://kvartblog.ru/blog/dvushka-v-55-m-pod-kryshej- ..

Lexo më shumë

Ne zotëruar: si për të ndarë miq

Si për të gjetur një mjeshtër të mirë për të riparuar apartamente Kjo botë implacably dhe pa kompromis të ndarë në "ne" - klientëve dhe "ata" Wizard. Apel për "ata" shpesh përkthehet në "ne" në një seri e tërë e problemeve dhe kostot e larta. Që edhe një herë që të mos përzihen me "ata", shumë përpiqen për të kryer të gjitha punët vetë. Megjithatë, kjo qasje është shumë e paqartë: është në gjendje të ..

Lexo më shumë