100 coolest e produkteve të drurit nga ekspozitë Punëve të drurit

Faqja kryesore » Ndërtimi » 100 coolest e produkteve të drurit nga ekspozitë Punëve të drurit
Ndërtimi No Comments

100 coolest e produkteve të drurit nga ekspozitë Punëve të drurit

Dizajni modern dhe objekte arti dekorative prej druri me vlerë 5000 dhe një gjysmë milion, si dhe shumë ide të freskëta për të brendshme - e gjithë kjo Works drurit. Roomble vizituan ekspozitën dhe dëshiron të tregojë për përshtypjet e tij

Në fundjavën e fundit të pranverës në Shtëpinë Qendrore të Artistëve të Krymsky Val ndodhur pesta ekspozitë Moska Wood Works. Këtu janë të përfshirë Byrosë projektimit, zdrukthtari dhe prodhimit kompanitë e, duke krijuar mobilje, pajisje dhe produkte të drurit.

Njerëzit vijnë këtu jo vetëm për të parë mundësinë e një pemë dhe të prekë sipërfaqe e lëmuar përfunduar e tabelave apo zemrat, por edhe për komunikimin me pronarët e kompanive dhe mjeshtrit, duke krijuar artikuj të veçantë për të brendshme. Të gjithë mjeshtra janë të fokusuar në dizajn modern dhe bashkëkohor, mirëdashësi mjedisore dhe personalitetit.

Këtë vit Wood Works dhe Mark Bourbon harton krijues pati një konkurs të projektimit, e cila ka për qëllim - për të ndihmuar designers për të realizuar idetë e tyre në prodhimin në masë.Në kërkim të numrave, edhe më të madh të ideve origjinale dhe interesante kemi ecur nëpër qëndron ekspozitë dhe bisedoi me pjesëmarrësit. Pronari i një privat punëtorisë WoodenCat tha se të gjitha pjesët e mobiljeve ajo e bën me dorë, pa përdorimin e makinerive të fabrikës. Ne përdorim vetëm dru dhe rrëshirë, me vepra edhe me specie ekzotike.


Në punëtorinë e restaurimit mobiljeve "Chronotope" përsëri në jetë e mobiluar 50-80-ies - kryesisht zemrat druri dhe karrige. Pronarët besojnë se objektet e kulturës materiale e kohës të ketë një shans në një jetë të dytë. Ne me të vërtetë i pëlqente punuar me dorë arkivol nga arre trajtuar me beeswax.
Punonjësit studio  Das Studio vlerësojmë bukurinë natyrore të drurit, kështu që tavolina e paraqitura ekspozitë dhe tavolina bërë nga pllaka me dru të ngurta. New - Tabela pazakontë bërë nga elm me një insert bërë nga pllakave qeramike.

Lexo më shumë:   dizajn kuzhinë Classical me fotoSergey Bologov ri-futur e saj "gjëra të këndshme nga druri" . Në mesin e objekteve të dekor dhe të brendshme e kemi gjetur tabaka, pllaka, thika, lugë, këmbët kodrina, fixtures, gota, kavanoza dhe më shumë. Çdo gjë është bërë - po - e drurit.
Në stendat e Studio Andrew Zharnitskogo AZ kanë tërhequr racks dhe tavolina salcë të ngjyrave të ndryshme. Në sipërfaqe - tabelës zakonshme me mbathje, por ai është në gjendje për të transformuar në një ëndërr e çdo gruaje. Pastaj ajo dhe ruajtjen hapësirë për gjëra të vogla, dhe pasqyra, dhe madje edhe tela cache. Puna e mirë!

R-brendshme bërë të brendshme dhe prodhimin e mobiljeve në ndërmarrjen e tyre. Tani në trendet e modës e viteve '60, dhe pronarët e kompanive janë duke u përpjekur të jetë në valë - prodhimin gjërat më autentike të asaj kohe. Bashkëpunojnë me arkitektë dhe projektues, personifikuar objekte ekskluzive për jetën. Ne nuk mund të lëvizin larg nga llambë me Batman, Superman dhe Joker - fotograf shumë të kërkuar për të vënë këtë në shtëpi."Workshop Klimenko" - dy vëllezër, Alexander dhe Anton, të cilët çojnë biznesin e familjes së tij për prodhimin e mobiljeve të drurit të ngurta që nga viti 2006. Ata punojnë me shkëmb të vështirë, si dhe duke bërë enët, dhe bordi i bukuri të madhe, duke kombinuar dru me rrëshirë. Që unë table tre-meter bërë nga lisi për 250 000 rubla? Ne shumë.trend modern ekologjik krijon një shumë të ideve të reja. Si mund të thotë - watches, kapele dhe çanta bërë nga druri riciklohen? Shop eko-miqësore fashion Hollywoody ofron këtë dhe shumë më tepër. Kur e keni blerë çdo impiant produkt një pemë.

punuar me dorë llambat prej druri janë paraqitur në stendat e kompanisë Woodled . Në thelb duke punuar këtu me dushk dhe rimesoje arre amerikane, si një sërë kthesa. Bëni llambat, duke përfshirë edhe urdhërat e individuale.

Lexo më shumë:   UPDATE OLD nightstand Sovjetik

Pikat e bërë nga druri. Po, dhe kjo ishte në shfaqje. kompania e tyre e bën Woodsun . projektuesi themeluesi foli për procesin kompleks të prodhimit korniza syze, sa kohë që ne kemi matur çdo model.
djema Moskë nga seminari zdrukthtari Wood Brutal për më shumë se katër vjet bërë mobilje. pllakë e tyre tabelat e rrëshirë shkëlqente në ekran të ndritshme se gjithë të tjerët. Aq tërheqëse për rezultatin e syrit ata kanë dorë lëmuar. Dhe rrëshirë në fazën e prodhimit është shtuar një pigment për t'u ngjyrosur, ku tabelat janë të marra për t'u ngjyrosur shquar. Për më tepër, çdo produkt është unik.

Në stendat e Es-Wood Ne jemi të kënaqur që kanë marrë frymë në karrige lëkundëse, duke e konsideruar forma të mahnitshme nga secili prerë një pemë.

Workshop "Drevodizayn" i kënaqur jo vetëm shembuj të bukura të tavolina dhe stola të bëra prej druri, por druri dhe peshk. Ajo doli se këtë kuti.
Edhe më shumë pjesë interesante e drurit ne pamë në kabinë Design.Tree01, «përzgjedhja natyrore», Furnitrera dhe "Retrodoska" .

Në fushën e shitjes direkte e artikujve të vogla kemi gjetur watches, lodra, pjata dhe tabaka, llambat dhe një tryezë e ulët në formën e një hipopotam në një moçal. Ka pasur edhe vula.
Së fundi, ne goditi plotësisht nga tabela punëtori mobilje projektuesi ChifFonnier . Designed në stilin e një pirat, në qoftë se ngritur nga thellësia e detit, ajo menjëherë zgjon mendimet e Voyages. Barrel, timonit, predha, gurë, bagels në kutinë - çdo gjë është gdhendur në mënyrë të përkryer nga druri. Kostoja e kësaj faze - vetëm 650,000 rubla.

Kjo ishte një ekspozitë e Wood Works pranverës 2018. Le të shpresojmë se herën tjetër do të ketë edhe më shumë dyqane dhe kompanitë që do të paraqesin artikuj edhe më shumë origjinale të bëra nga druri. Dhe ne edhe një herë të them çdo gjë në hollësi.

Lexo më shumë:   si në AutoCAD 2008 lundruar hapësirë tre-dimensionale në dy-dimensionale

100 coolest e produkteve të drurit nga ekspozitë Punëve të drurit

Lënë një koment