Спална соба поставува ФОТО бела со црни

Почетна » Разно » Спална соба Постави ФОТО бела со црни
Разно Нема Коментари

Бела сет спална соба

Бела сет спална соба

Спална соба во собата бело - сон на многу романтични двојки. Белата боја во внатрешноста ќе изгледа достоинствено лична област? Да се ​​разбере како да се избере на животната средина во класичен спална соба, додатоци и постелнина.

Додека работел на дизајнот на спалната соба, многу дизајнери нудат на правото "победи" на белата боја, а потоа и на простор за лични удобност, не само што е совршен, но, исто така, атрактивни, бидејќи на мода за бела никогаш не ќе оди далеку.

Карактеристики бел мебел

Избор префинет ентериер за вашата спална соба, треба да се обрне внимание не само на бојата на ѕидовите и таванот, завеси и додатоци, но, исто така, хармонично се избере вистинскиот сенка на мебел.

Додека работел на ова прашање, многу експерти се склони да се заклучи дека спална соба светлина тон визуелно се прошири просторот дури и мала спална соба. Се разбира, една спална соба во нијанси на темно дрво ќе изгледа домот, но во пространа соба.


Малите и атмосфера соби тоа ќе биде премногу тежок.

Бела, нехиспанското - класика. Нобл, чисто, за многумина тоа е стандард на семејството благосостојба и хармонија. Тоа е мебел на белата боја може да се чувствувате мирно и опуштено, и чувство на свежина ќе живне за целиот ден.

Не плашете се да се избере бела мебел во спалната соба - тоа ќе изгледа одлично во секој стил: класичен, минимализмот, Прованса, висока технологија и врвни дизајн. Овој мебел ќе биде во комбинација со било која нијанса на декорација, совршено погодни додатоци тежина.


Погрешно што мисли дека белата боја нијанси на сиромашните - се соочува со се бескрајни : белата боја може да биде едвај забележлива жолтеникава, сјајни изглед низ него, и нијанси на сива боја и сина. И ако сте фан на контрасти, бели слушалки во овој случај е само совршен: тоа е во спротивност со ниту еден тон.

Читај повеќе:   слика на ѕидот на светли бои

Ако сте престојуваат на сосема бела ентериери - од таванот, а завршува со бел тепих, чувство празнична атмосфера нема да ве остави никогаш. Бела спална соба личи шлаг или kipelno - бела чипка фустан на невестата, ќе се направи вашата соба уникатен.

Избор на модел


Како што рековме, белата боја може да "звук", во различни начини во зависност од внатрешноста на собата. На пример, луксузни кревети сјајни со истиот кревет и гардероба се создаде кралска атмосфера, во комбинација со големи огледала или декоративни додатоци.

И уште нешто: сјајни фасади на мебел, речиси огледало, исто така, ќе бидат во можност да се визуелно зголемување на просторот на вашата соба.

Ако дрвото, од каде што направиле стилски мебел, има мат финиш, вашата спална соба може да се изврши во ретро стил, земја или Прованса - сето тоа зависи од вашата имагинација.

Комплетен сет на бели слушалки во спалната соба обично е креветот - двојно или камион, гардероба, градите на фиоки, масичките покрај постелите и огледало. Оваа т.н. готови решенија кои можат да бидат надополнети со суета или Османлиите.


Сето тоа зависи од вашиот личен простор димензии. Креветот може да се резервира на поединечен проект, можете да додадете салон по своја волја. Таков е потребно нешто како облекување маса, не можат да бидат достапни во целосен сет, но неговото присуство помага да се нагласи женственоста на ентериерот.

Посебно внимание треба да се посвети на присуството на гардероба, која, исто така, може да ги собереш на своја.

Тој е многу удобно во секоја соба, мали и големи:

 • заштедува простор;
 • тоа е можно да се инсталира огледало што визуелно го подобрува област спалната соба;
 • тоа може да "собере" во спротивниот агол како што е потребно.


Главната работа - да се создаде органска атмосфера во која вашите бели сет ќе ја истакне сите свои предности. Кревета, може да биде од висок или низок headboard, која може да биде тешко или не - во зависност од желбите на клиентите.

Читај повеќе:   Како да се прошири на кујна за ACCOUNT чардак

Денес, производителите нудат мебел направен од различни материјали, сепак, поголемиот дел од корисниците, традиционално, избрани од мебел од дрво . Тој има природна топлина и уникатен тон, и, се разбира, голема цена. Затоа, навивачите на висок квалитет на мебел може да понуди евтина опција на модуларни системи, направени од иверица или МДФ. Однадвор, овој мебел е практично не се разликува од дрво. На пример, многу модерен фасада на цврсти Европската цреша или буково дрво, абонос или орев.

Многу стилски изглед спална сетови, фасадите на кои се тапацирани во бела кожа - стилски и модерно.


Фитинзи како завршувањето поставува и, исто така, нема модерни граници - метал хромирана метал, стилизирани бронза, итн ...


Совети за дизајн спални


Многу од жителите, за да му оддадат почит на бела спална соба, се жалат дека тие немаат светли точки. По совет на познати дизајнери, треба да се следат некои правила:

 • Во спалната соба, која е бела сопствена, дрвени подови вклопуваат. Ѕидови може да биде обоен во бела или беж позадина ставете завршена. И дури и ако на подот ќе биде само ладно место, тоа ќе биде доволно за вашата благородна "спалната соба". Поставата на ѕидовите можат да бидат направени од дрвени панели, и бојата на завесите треба да биде совршено бела кревети во спалната соба.

 • Вашиот Снежана спална соба е одржлива во стилот на земјата? Во овој случај, на слушалките се совршени мал плетен столици, или стилизирани "под дрво" клупа.

 • Нека тули на вашата спална соба, исто така, ќе бидат обоени во бело - разлика на текстури истакнуваат софистицираност на вашиот избор. Даде некаква помош белег во спалната соба и ѕидовите, направени во спротивставени тонови - светла позадина само врв на бел слушалки.


 • Незаменлива верзија: бело-црни внатрешни работи. Може да се организира вашиот headboard бело слушалки со црна боја - само-обоени позадина или голема шема. Можете да го повторите црна печатење на текстил, завеси или ѕидни слики, но нежно, без важничене.


Ние организираме на мебел правилно


Читај повеќе:   ДА CI за звучна СТАН УПОТРЕБА promt стаклена волна Килими

Во секоја соба мора да се правилно поставени на мебел, особено во спалната соба, каде што често, никаде да се шета. Главната работа - да се задржи соодносот помеѓу големината на собата и се става во мебел неа.

За помош може да дојде т.н. модуларен сет модел спална соба, секое парче што е визуелно да се прошири на површина од собата.

Ова исто така важи и за горенаведените случај-оддел: тие може да се нарача во аголна верзија. Патем, тие треба да бидат поставени во близина на прозорец, така што сите на содржината на природна светлина.

Хармоничен уредување на мебел во собата е во зависност од растојанието на отворите за врати и прозорци. Од централно значење е, се разбира, на креветот, која треба да биде лоцирана headboard на ѕидот, а не прозорец на можности.

Масичките покрај постелите, наредени симетрично на двете страни на бели слушалки, вашата спална соба ќе даде завршен изглед.


За повеќе информации за тоа како да се организираме спална соба, кажува следново видео.

популарни стилови


Ако сеуште не се одлучиле кој спална соба во собата бела боја е во право за вас, сметаат советот на дизајнери, кои ќе помогнат во изборот на стилот на соба:

 • Класика. Мебел на овој стил е секогаш се рафинирани и концизен, на декор, не мора да биде препреки. Длабочината и дел - тоа е она што го разликува класичен мебел.

 • Палата. Еве поздравуваме различни нереален и вкусни нешта на повеќето мебел - криви нозе, врежан headboard, сето тоа потсетува на златното доба на палатата живот. Во дизајнот на мебел на овој стил се користи вештачка патина, злато или сребро. Луксузни палата топки, бела, воздушеста лен - и може да се почувствува во дворот на Неговото Височество.

 • Стил удобност и нежност - Прованса. Потенцира елегантна атмосфера ќе им помогне на различни додатоци, текстил, позадина со цветни шема.


 • Hi-tech - модерен стил, изобилство на стакло и огледала, хромирана метал. Вашите бели собата ќе биде центар на атракција во оваа соба.


Изберете го вашиот стил и се сеќавам: белата боја на вашите слушалки ќе изгледа луксузен во било кој од нив.


Оставете коментар