Декорација на куќи од камен и тула

Дома » Вила » декорација на куќи од камен и тула
Куќа Нема Коментари

Завршувањето тула фасада е најпопуларниот решение има за стотици години, особено кај приватни куќи. Со кои се соочува тула е на располагање во многу бои и дезени, од кои многу не се инфериорни во однос на естетски својства на камен, додека поставување тули да носат многу поудобно и полесно. Во овој напис, ние Ви препорачуваме да се погледне на различни опции за завршна обработка на фасадата на една приватна куќа со тули, како и модерни алтернативи да се разгледа: предниот панел, вештачки камен и плочка под тула.

Завршувањето на фасадата на една приватна куќа со тули и вештачки камен

Соочувајќи се со тули: карактеристики, опции и ѕидарски фасади Фото

Соочувајќи се со тули од глина со користење на различни техники (печење, екструдирање, хипер) кои го зголемуваат својот квалитет и естетски својства. А особено побарувачката за фасади денес го користи клинкер тули кои се направени од специјални глина, проследено со calcining. Тоа не 'рѓа и не се урнат, можат да го издржат груби ветрови, дожд, мраз, пожар и други настани, како и добра отпорност на мувла и габи.

Завршувањето тула фасада - слики на куќи

Исто така, се чита: решетки на прозорците - 30 од најдобрите идеи за да ги заштитат своите домови

Главниот недостаток на висок квалитет и издржливи тула е неговата висока цена. Затоа, кога силата не е игра клучна улога (на пример, при инсталирањето на капа), за да се намали цената на трим фасада користи шупливи тули со дупки . Таа се карактеризира со помала тежина и добра термичка изолација својства, што го прави одличен избор за обложување и изолација на фасадата. Одличен избор на неговата форма и големина овозможува лесен красат аглите, прозорци и други делови од зградата комплекс.

Соочувајќи се со тули - Фото на различни варијанти и големини Соочувајќи се со тули фасада - завршува домови

Тоа не може да се каже и за естетските својства на ѕидарски. Можете да изберете и да се комбинираат различни убави нијанси на тули на фасадата, како и употреба на необичен начин на поставување. Следните фотографијата што ги прикажува само неколку опции за декорација на куќите кои се соочува тула фасада.

Читај повеќе:   Дрвени куќи ЕДИНИЦИ

Со кои се соочува тула фасада: покаже бои и ѕидарија Соочувајќи се со тули фасада - интересни опции ѕидарски Соочувајќи се со фасада од тули домови - убава завршница на слика Исто така, се чита: Изберете убава боја за бојадисување на фасадаЅидарски фасади - различните опции на слики и дијаграми Соочувајќи се со тули фасада - боја слика комбинации Украсување приватна куќа фасада со кои се соочува тули Убава ѕидање - се соочуваат со тула на фасадата на куќата

Завршувањето на фасади од камен под тули

Вештачки камен имитира различни материјали, и тоа е многу сакаат да ги користат во декорација на фасади и ентериери од следниве карактеристики:

 1. Релативно мала тежина (со што се создава помалку стрес на зграда);
 2. Ниска цена во споредба со природен камен и тула;
 3. Задоволително издржливост и отпорност на мраз поради пониските порозност.

Различни производители користат различни материјали и техники во производството на вештачки камен под тули, вклучувајќи полиестерски смоли, цемент, глина, шкрилци и така натаму. Д. Покрај тоа, може да се најдат на пазарот како вештачки камен под тула или тула дрво. Потекло имитира обликот на конвенционалните тули и наредени во сличен начин.

Завршувањето на фасади од камен под тули - опции и модели

Поставување на вештачки камен под тули

Дрво е многу потенки и повеќе наликува на плочка со мазна страна за лесно монтирање на фасадата. Поради леснотијата и евтина цена може да се користи на било кој ѕид, без потреба за дополнително зајакнување.Надворешно уредување под тули вештачки камен

Украсување на ѕидови со тула дрво

А недостаток фасади камен под една тула во поголема подложност на штета на материјалот во споредба со кои се соочува тула. Но, ако не изберете да фасети, и полноправно симулација, тоа ќе трае многу подолго.

Еве неколку слики на куќи со камен фасада со кои се соочува тула.

Соочувајќи се со фасада од вештачки камен тулиСоочувајќи се со тули направени од вештачки камен - фото фасада Исто така, се чита: Приватна куќа во стилот на hi-tech - 25 неверојатни фотографиифасада декорација тула и камен - слика на една приватна куќа Соочувајќи се со фасада од камен куќа во тули Соочувајќи се со вештачки камен на приватна куќа во тули Ѕидарски фасада на камен

Украсување куќа фасадни панели под тули (8 фотографии)

Фасади панел под тули може да се направени од пластика или цемент. Во зависност од тоа, тие имаат помала или поголема тежина, цена, трајност и леснотија на инсталацијата. Сепак, секоја панел под тули ќе биде многу полесно да се работи од други материјали за фасади. Со нивната употреба може на моменти да го намали времето и трошоците на обвивката на неговиот приватен дом. Само погледнете во нивниот дизајн, со цел да го разбере.


Завршувањето на фасадни панели под тули - инсталацијата на фотографии

Покрај тоа, по завршувањето панели под тула фасада привлекува голем декоративни карактеристики. Фасади панел може да имаат различни бои, текстури и дизајни, како што се оксидација ефект, антиквитети , и така натаму. Д.

Читај повеќе:   Riveters КАКО РАБОТИ

Завршува фасадни панели под тули Со кои се соочува тула фасада - фото панели за завршување на

повеќе 5 слики на приватни куќи со убави тули обложување панели за:

Завршувањето на фасадни панели во тули куќа - Фото Со кои се соочува панели под тули една приказна куќаИсто така, се чита: Соочувајќи се со камен фасада - 30 идеи со сликиФасадата на приватна куќа со убава облоги под цигли Надворешно уредување под тули со помош на панели Дизајнот на фасадата на една приватна куќа - фото завршувањето панели под kipich

Асфалтирање плочки под тули за фасада обложување

Асфалтирање плочка како клинкер, се направени од специјални calcining глина на високи температури. Како резултат на тоа, има завидна цврстина и трајност што ја прави една од најпознатите сигурен материјали за надворешно уредување на куќи се направи.

Како што ќе видиме во последните 7 слики во оваа статија, тоа е ...

 1. Достапни во различни бои и текстури:

Асфалтирање плочки под тули - завршува

2. Може да се монтира директно на ѕидот, изолација, или шарки вентилација фасада:

Инсталирање на керамички плочки на цемент Клинкер и изолација на фасади Фото шарки фасада со керамички плочки

3. Совршено симулира положување на тули на фасадите на куќите:

Завршувањето фасада керамички плочки под тули Завршувањето на фасадни плочи Брик тип - Фото на приватна куќа Еднокатна приватна куќа украсен со керамички плочки

Исто така, се чита: модерен дрвена куќа - видови на фасади и фотографии

Како што можете да видите, изборот на материјали за завршна обработка на тула фасада е голем и разновиден. Изберете оној кој најдобро одговара на вашиот буџет и цели, врз основа на следниве критериуми:

 1. Барањата за сила и издржливост на обвивката;
 2. Материјал тежина (се јавува потребата за зајакнување на фасадата и сложеноста на работите);
 3. Еколошки и изолациски својства;
 4. Лесен за инсталација и поправка во случај на штета;
 5. Естетски и декоративни карактеристики.

Завршувањето тула фасада: видовите на материјали и ѕидарски куќи + 34 фотографии освежено: 5 Април 2017 година Автор: Маргарита Glushko

Како тоа? Сподели:

 • Кликни тука за да ги споделат содржина на Facebook. (Отвори во нов прозорец)
 • Кликни да ги споделите на Твитер (Отвори во нов прозорец)
 • Кликни да ги споделите на Google+ (Отвори во нов прозорец)
 • Кликни да ги споделите пост на Pinterest (Отвори во нов прозорец)

Фасади: гипс, тула или камен? SCHOOL ПОПРАВКИ ...

Црвена тула + вештачки камен ...

Оставете коментар