Тоне направени од акрилни камења: 65+ стилски дизајн избори за кујна и бања

Дома » Поправка » Мивки акрилик камен: 65+ стилски дизајн избори за кујна и бања
ПОПРАВКА Нема Коментари

Тоне направени од акрилни камења: 65+ стилски дизајн избори за кујна и бања

Лаконскиот кујна во класичен стил в акценти на камен

Лаконскиот кујна во класичен стил в акценти на камен

Во домување денес се повеќе се применува вештачки камен , а не исклучок, и чистење на овој материјал. Правилно да одберете и да го користите производот подолго време, што треба да знаете некои од неговите карактеристики и варијации. Тоа оди на вештачки акрилик камен, кој еластичност ви овозможува да креирате од него оригиналот, не-стандардни производи.

содржина:

 • карактеристики 
 • спектар на производи
 • Изборот на чистење 
 • Решенија за дизајн за кујна
 • Како да се грижи за акрилни камен?

Мијалници камен во внатрешноста на луксузни бања во неокласичен стил

Мијалници камен во внатрешноста на луксузни бања во неокласичен стил

карактеристики

Нивните имоти, овој материјал е повеќе како пластика, наместо камен . Во својата структура - минерални и акрилни компоненти, како и пигмент.

Важно! Материјалот не трпи многу топла вода, но во таков мијалник не е возможно да се прелива со топла вода. Меѓутоа, таа има високи хигиенски и се температурата на атмосферата.

И покрај фактот дека на синтетички материјал е отпорна на многу хемикалии, својата долгорочна контакт со агресивни медиуми не е дозволено. Ако тие течности случајно хит на површината на каменот, измијте ги со вода и измијте ја со раствор од сапун. Ако не, каменот може да се оштети.

строги фузија

Строга фузија на кујна простор

Совет! И покрај цврстина на материјалот, тој може да создадат или пукнатина ако тоа е силно погодена со нешто остро или тешки.

За време на продолжената работа може да се изгребани, тие се особено јасно да се види во темни нијанси. За да се избегнат овие проблеми, ќе треба да се мијат на производот, со користење на не-абразивни средства за чистење.

Пријатна земја стил

Пријатна земја стил

1 5

спектар на производи

Од страна на нивните форми на чистење може да се врши во форма на:

 1. Плоштад.
 2. Овалниот кабинет.
 3. Круг.
Читај повеќе:   Кујна Дизајн Црното Класичен

Во овој случај, изборот е на клиентот.

стилски решение

Стилски решение за скандинавските стил

Според начинот на инсталација во кујната производи се поделени во овие видови:

поглед опис
Mortice Во овој случај, не постои лајсни чинии. Инсталацијата се врши на ниво со врвот на табелата.
надземни Овој модел е вметната во Отвор во отворот на плочата за готвење и браници се потпира на неа.
монолитен модел Таквите олицетворение е замислена заедно со маса. Тие исто така се нарекува интегрирани.
Со дното заградата школка Мијалник монтирани на врвот на табелата од дното.

Модерни и романтични во исто време внатрешноста на кујната во медитерански стил

Модерни и романтични во исто време внатрешноста на кујната во медитерански стил

1 5

Ако зборуваме за бањата, тука исто така има и различни начини на поставување на акрилни тоне:

поглед опис
конзолен Миење слив во прилог на ѕидот и не е тајна на комуникација. Во овој случај, тоа бара дополнително естетско прашање сифон и водоводна цевка.
вграден во Мијалници интегрирани во countertop. Таквите модели се направени во различни форми и бои.
Потоне на пиедестал Оваа опција е погодна кога сакате да се скрие комуникација.

За сончево расположение секое утро

Утеха во бањата за сончев расположение секое утро

Таквите мијалници - одлична симбиоза на функција и естетика за вашата бања

Таквите мијалници - одлична симбиоза на функција и естетика за вашата бања

1 5

Изборот на чистење

На главните фактори при изборот на перална за автомобили - тоа е големината на собата и карактеристики на дизајнот на мебел. Важен фактор е бојата и интензитетот на користење. метод на инсталација треба да се знае однапред, како што, исто така, влијае на изборот.

Ако собата е мала, купи еден агол варијанта производи . Ако има пространа кујна функции ќе биде многу поголема. Можете да ја користат опцијата со повеќе чаши, ги собереш било која длабочина. Но, не се премногу длабоко или широк производ може да биде проблем со изборот на кран.

рустикален стил

Рафинирано и возвишени рустикален стил

Совет! Со честа употреба на опцијата за избирање на звукот, која треба да има крило, кое е погодно да се ставаат во тавата или варен храна. Ако дома готви често, можете да изберете за перење на мала големина.

Успешното уредување на чистење

На погодно место и функционални потоне длабоко

Читај повеќе:   Луксузни осветлување: 65+ модели на италијанската ламби и лустери во внатрешноста

1 5

Решенија за дизајн за кујна

Corian ви овозможува да креирате различни верзии на производи кои се издвојуваат за нивната оригиналност и стил.

 1. Можете да изберете производ во една боја со countertop или работа престилка . Оваа точка е важен за љубителите на самоизразување.
 2. За љубителите на оригинални решенија претставува огромен спектар на необични бои и форми. Сепак, навивачите на тивко ентериери може да изберете и класична изведба.
 3. Друг метод дизајн - изборот на чистење во апаратите за домаќинство боја и контраст на работната површина бои. Таа е погодна за ретро-стил и неокласицизам .

И покрај релативно високата цена на производи, тие се популарни кај потрошувачите. Тие можат да изберат еден поинаков дизајн на внатрешноста на кујната и секој вкус на сопственикот.

Соул класичен стил

Соул класичен стил

Луксуз во чоколадо тонови

Луксуз во чоколадо тонови

Како да се грижи за акрилни камен?

Ако се обезбеди право на грижа за акрилни мијалник, вие може значително да го продолжи својот живот.

Совет! Поради густа структура на акрилни камен не апсорбира нечистотиите и маснотиите, тие лесно може да се мијат со сапун и вода. На таква површина не се размножуваат микроорганизмите и габи.

морски мотиви

морски мотиви

Индустрија произведува посебна и апарати за домаќинство хемикалии за такви површини. Тоа е безбедно и повеќе нежно ја чисти без да остават гребнатинки и дамки. Идеален обичен сапун решение, кој не остава филм на површината.

Важно! Ако се грижите за производот редовно, тоа може да се формираат тврдоглави дамки од вино, кафе, нафта и така натаму. Отстрани ги во вредност од специјална течност, гел или прашок за камени алатки. Спроведување на чистење прашок за прибор треба да биде последна опција.

Идеално секогаш релевантен

Идеално секогаш релевантен

На вар рација користење на специјални алатки, кои се погодни за прочистување на акрилни камен. Тие треба да се примени за неколку минути на површината, а потоа исплакнете со вода. Во отсуство на такви средства може да се примени раствор од етил 2,5 {9ac242f99ba1c955172e3292a1a1cf644cba65a97d6701e75d32fb222129ca0d}. Тоа е важно да се задржи тоа значи дека за кратко време: неколку минути е доволно, во спротивно горниот слој може да одговори на решението. Добро се фаќа со мек сунѓер и исплакнете со вода.

Читај повеќе:   Медитеранот топење архитектура модерна вила

 

1 4

Оригиналната форма

Оригиналната форма на перење

За извршување на дезинфекција, може да се користи хлор кои содржат супстанции. Тие не се во можност да наштети и да се измие без трага. Ве молиме имајте во предвид дека за чистење на акрилни камен не е потребно да се дезинфицира, бидејќи тие не се размножуваат бактерии.

Совет! По чистење и перење е саканиот производ избришете ја. Ако тоа не е направено, исушените капки може да остави траги кои се видливи на темна заднина .

убава бања

Ефикасно решение за купатила

Совет! Ако сте го купиле овој производ од акрилни камен, вреди да се купи специјални хемиски производи за нега на материјал и да ги користите за да го продолжи периодот на работење.

Тоне направени од вештачки камен, сигурно изгледа стилски и скапи. Различни форми и варијации на бои да ги направи многу популарни. Сепак, при изборот како предмети за домаќинството, вреди да се обрне внимание на нијанси споменат во статијата и да ги следат препораките. Во тој случај ќе добиете нешто што ќе ви служи за долго време.

Оставете коментар