Фотеља-торбата со рацете: Чекор по чекор инструкции за креирање и 40 универзалните идеи

Дома » Поправка » фотелја-торба со рацете: Чекор по чекор инструкции за креирање и 40 универзалните идеи
ПОПРАВКА Нема Коментари

Фотеља-торбата со рацете: Чекор по чекор инструкции за креирање и 40 универзалните идеи

Црвен стол црево во еклектичен дневна соба

Црвен стол црево во еклектичен дневна соба

Кога стол -meshki почна треперење на екраните на телевизорите во студиото на разни телевизиски програми, жителите на размислување - тоа е навистина таков дизајн е навистина лесен за седење? Наскоро сите заинтересирани гледа во ниво на удобност на стол, но имало и други прашања - каде да се купат и како да ги собере на мебел во внатрешноста . За повеќе информации за ова и создавање на столици од торбата со свои раце ќе се дискутира понатаму.

содржина:

 • Фотелја-торба со вашите раце: предностите на frameless мебел
 • Шие седиште торба себе
 • низа на активности

Фотеља-торбата со рацете во градинка

Фотеља-торбата со рацете во градинка

Фотелја-торба во модерен ентериер

Фотелја-торба во модерен ентериер

Фотелја-торба во облик на триаголник во кујната во мансарда

Фотелја-торба во облик на триаголник во кујната во мансарда

Лулка-торба покритие кожа

Лулка-торба покритие кожа

Фотелја-торба со вашите раце: предностите на frameless мебел

Неверојатна удобност . А слободен тече филер овозможува на стол да се земе на обликот на вашето тело, без разлика каква положба сте. Ова значително го намалува товарот на 'рбетот и ја подобрува ефикасноста на релаксација. Претседавачот дава изолација, чување на топлинска енергија во вашето тело, кои не е помалку важно за проблеми со грбот.

Апсолутна безбедност . Фотелја-торба нема остри агли и рабови, цврсти елементи или мали додатоци, така што е погоден дури и за детски соби . Покрај frameless мебел за деца е направен од еколошки материјали.

Мека фотелја-торба во собата на децата

Мека фотелја-торба во собата на децата

Фотелја-торба добро прилагодени за тинејџерски соба

Фотелја-торба добро прилагодени за тинејџерски соба

Широка употребливост . Чистење во соба не ќе биде тешко, бидејќи мала тежина, им овозможува на стол да се движи дури и дете. Лесно да се чисти од загадувањето и столица, исто миење на отстранлив капак.

Фотеља торба олицетворение е погодна за речиси секој декор

Фотеља торба олицетворение е погодна за речиси секој декор

Стилската неутралност . Правилно изборот на боја и вид на материјал од други, можно е за поддршка на дизајнот на секој ентериер. За деца произведени поставен фотелји како мали животни, емоции, топки, бои , со различни апликации. Собата ќе изгледаат одлично тинејџерски седиште торба направени од тексас, украсени со отпечатоци. Во модерните ентериери генерално се користат обични frameless седиште одговара на основната шема на бои на собата. Ретро стил или скандинавските стил може да биде дополнет со филц или крзно стол.

Читај повеќе:   предните панели за надворешни заврши дома: 80 сорти и практични решенија за стилски екстериер

Совет Со направат поправки, или едноставно да нареди нов случај posheyte, и стол дизајнер нема да го наруши хармонијата на собата.

Фотеља-торбата со рацете во неговата канцеларија светлина

Фотеља-торбата со рацете во неговата канцеларија светлина

Фотелја-торба бела боја со модерен ентериер

Фотелја-торба бела боја со модерен ентериер

Шие седиште торба себе

Првично, подготвува материјали и алатки.

 • Ткаенина за внатрешниот капак. Им даде предност на ниска цена трајни ткаенина бело - други бои може да се покаже преку надворешниот капак.
 • На ткаенината за надворешниот капак .
 • 2 патентите.
 • Додатен - полистирен во гранули. Едноставно кажано, оваа пена топки, кои се продаваат во продавница за алати.

Додатен за грав торби

Додатен за грав торби

Полни со пена монистра е многу лесен и практичен

Полни со пена монистра е многу лесен и практичен

 • Машина за шиење.
 • Милиметарска хартија за моделот.
 • Молив, креда, владетел, пина.

Столот го имаме е во облик на круша, со средна големина и за возрасни. Кога ткаенина ширина 1,5 метри на внатрешната обвивка е потребно сегмент од 3,5 m, за да се надвор - 3,6 метри. Молња Должина - 40 см и 60 см, соодветно. Додатен ќе треба една четвртина од еден кубен метар.

Една мала седиште торба во облик на триаголник

Една мала седиште торба во облик на триаголник

Фотелја-торба со своите раце - тоа е ефтин и лесен опција за секој ентериер

Фотелја-торба со своите раце - тоа е ефтин и лесен опција за секој ентериер

Изработка на модел во согласност со моделот, по димензии. Круша клинови ќе биде 6 мали шестоаголна - е на висина на стол, а на дното треба да има овална форма. Две дното фрагмент е прикажано на шема, ќе треба да се дуплираат. Овални поделена на 4 дела со цел да се спаси материјал при сечење.

Една опција шеми грав торби

Една опција шеми грав торби

Ние трансфер шемата на излез на ткаенина за внатрешниот капак, со користење на игли и креда. Оставањето на додаток споеви од 1 см, отсечени сите детали. Слични операции беа спроведени со втор вид на ткиво.

низа на активности

 1. Тропосвам сите делови на овална база на внатрешниот капак, а потоа се шие на рабовите и ги надминат нивните железо.
 2. Interconnectable pyriform клинови зашиени од страна на шиење и мазнење додаток на едната страна. Потоа изврши машина бод на предната страна, фаќајќи сантиметар надоместоци (ова се прави за јакост).
 3. Ставањето на екстремни страни од клиновите формирање на самиот торба. Изработка на рабовите должина од 40 см на врвот и на дното, а останатите 40 см патент пораби.
 4. Тактика, а потоа се шие на врвот на шестоаголник "круша". Ние го правиме истото со дното.
 5. Слично шие надворешна покривка и остави врати назад ципа, еден вметната во друг случај.
 6. Ние се пополни пена седиштето и се прицврстува со патент на капакот.
Читај повеќе:   Руската кујна во градот стан

Внатрешни работи во скандинавските стил со грав торби во форма на круша

Внатрешни работи во скандинавските стил со грав торби во форма на круша

Фотелја-торба со рацете квадратен облик

Фотелја-торба со рацете квадратен облик

Фотеља торба триаголен облик во плетена капакот

Фотеља торба триаголен облик во плетена капакот

Лулка-торба е погодна за оваа и за животната средина

Лулка-торба е погодна за оваа и за животната средина

Лулање торба покритие во меки

Лулање торба покритие во меки

 

Важно! Ако во првиот да се пополни внатрешниот капак стиропор пелети, а потоа се повлече на својот втор случај ќе биде уште потешко, но е можно.

Заштеда на многу пари и стекнување на корисни вештини, ќе добиете удобно и стилски ентериер елементи за вашиот дом .

Оставете коментар