Како да го користите стаклени тегли во внатрешноста? 15 идеи.

Дома » Поправка » Како да го користите стаклени тегли во внатрешноста? 15 идеи.
ПОПРАВКА Нема Коментари

Како да го користите стаклени тегли во внатрешноста?  15 идеи.

Домати, краставици, џем, мед, праски се продаваат во стаклени тегли, и што да направам, откако за користење на производот со банката?

Банките доаѓаат во различни големини, форми и тие може да се користи во дизајнот на ентериер на многу начини. Не брзање да се фрли стаклена тегла во ѓубре, тоа е апликација, а не еден. На нашиот сајт ние ја опишуваат yellowhome.ru различни идеи за тоа како да се користи стаклени тегли во внатрешноста.

Подготвителната фаза.

Пред да го користите стаклена тегла во декор, и капакот треба да се мијат со детергент за миење садови, а потоа внимателно ги избрише со сува крпа.

Тоа е можно да се одложи неколку лименки на полица или во кутија, а потоа да се преведе креативни идеи во реалност.

Очила.

Наједноставниот употреба на конвенционалните банки - се користи како очила. За фото снимањето пијалок на, свадба фото снимањето, на излет, скара.

банки

Банки за снабдување на пијалоци

Обично ќебапи купите за еднократна употреба чаши, како што се, и ефтин, но тие се купени секој пат. Банките повлечен, се мијат и може да се користи постојано. Само малку нешта во животот може и треба да се заштедат пари.

Слатки.

Многу кафулиња, трговски центри, можете да видите на идеја кога слатки: marshmallows, Macaroon, чоколада, суво овошје, колачиња се чуваат во големи тегли со капак.

банки

Чување на слатки во тегли со капак

Во предградието на домови идеја за чување слатки, исто така се вклопуваат. Големите банки со слатки може да се стави во центарот на табелата.

Свеќници.

За да го користите свеќници се најдобро тегла на храна за бебиња, тие имаат мала форма и го задржа вратот.

Банките може да се украсуваат со бои, rhinestones лепак на нив, салфети (decoupage техника) или убави сече ткаенина, хартија, весници, чипка, списание исечоци од новини, вештачко цвеќе, се врзуваат на конец, заврши на канап и свеќник подготвени. Ние вметнете свеќа гори и уживајте во убавината!

банки

Свеќници од тегли на храна за бебиња

Свеќници се користат во дизајнот на романтична, маса на Нова Година во едно кафуле, ресторан или дома. Свеќници може да се користи за да се создаде убави слики на писмено теми.

банки

Божиќ свеќници од конзерви

Во времето на Нова Година свеќата може да биде украсена со мов, конуси, ела гранки, снегулки и звезди.

Фото рамки.

Фотографирајте или една убава слика, малку се наведнуваат на рабовите и се ставаат во тегла и се покрива со капак. Photobanks ние организираме во собата, се откажам или красат нивните покажат.

банки

Рамка од банките

Читај повеќе:   Топ 10 најдобри пареа четка: Преглед на модели и customer reviews

Можете да го направите малку поинаку. Печати или исечете слика за мала големина, вметнат во торба со патент, лепак на жица за да го капакот. На дното се става песок. Затворете го капакот и да се направи големи спомени на одмор, патувања.

банки

Сеќавања на патување во банките

Фото на стаклото да не се изгуби боја, тоа е заштитена од прашина. Нема потреба да се користи на ѕидот на станот и прикован.

Вазни за цвеќе.

Се прелива во тегли и вода паста цвеќиња. Красат нивните јадење или кафе на маса во куќата на еден човек podokonnik.Obychno 1-2 вазни и роденден даде многу цвеќиња.

Затоа, 3-ните банки секогаш се дојде до спасувањето. Овој дополнителен капацитет за складирање на цвеќиња и букети.

банки

Светла цвет вазна од тегла

Вкус.

Со вкус полниме соба мириса различно. На пример, земете тегла, истурете на кафе и го стави во продавница за чај и кафе. кафе љубовници привлечени од овој мирис, и тие ќе влезат во павилјон да се обиде на кафе, како и стекнување на тоа.

банки

Кафе лименки исполнете ја вашата соба со мирис на магично

Вие може да се пополни бања сол, додадете вода и неколку капки од портокал масло и го стави во тоалет соба.
Кабинетот ќе биде специјален мириси за да се одвратат молови.

банки

Вкус банка на соли и етерично масло

Во библиотеките, музеите можат да го користат вкусови кои не мириса на стари книги и мебел.
Интензивната топлина што резултира во телото на вкус сетила. Таквата вкус на конзерви мора да биде поставен во канцеларијата дека лицето имаше сила и способност за работа и ги вршат задачите поставени од страна на раководството.

Банка-организатор.

Ова е најчестиот метод на користење на банките. На масата ние место на студентот неколку високи лименки и вметнете моливи, боички, маркери, пенкала, четки.

банки

моливи за складирање во банките

Креативната работилница продавница копчиња, жартиери, игли, конец во високите банки. На капакот, можете да ги залепиш на пена гума, покриена со крпа за да вметнете Кројач, конвенционалните игли.

банки

Тегли за чување на податоци за шиење

Секој човек има својот дом област. Теглите да ги чувате мали предмети и додатоци како што ноктите. Истурете ноктите во лименки, и може да е залепена со број и ознака (дијаметар), или едноставно напишете фигура со маркер.

банки

Организатор за ноктите на лименки

Корица тегли може да се заглавени под полицата, а потоа и пресврт тегла со мали детали.
Во плакарот во висок банките може да се сместат житарици и тестенини. Преку проѕирно стакло е секогаш видлив кога ќе треба да се купи нов пакет.

банки

Организатор за складирање на житни култури

Кујната во мали банки може да се сместат зачини. Да не заборавиме, напишете го името на банката: црн пипер, црвен пипер на компири, каранфилче, коријандер, шафран, ѓумбир, зачини за риба.

Читај повеќе:   Најниска на огради

Во трговски центри имаат павилјони, кои нудат фризерски услуги: плетенка плитки на жена, не се витка, греди. Во транспарентна банки може да се сместат столпчиња, игли, rhinestones, perevodilki налепници (привремена тетоважа).

банки

Тегли од шноли и жартиери

мали предмети ткаенина продавница може да се чуваат во банки: копчиња, rhinestones, мониста и стаклени мониста.

Осветлување.

Банките може да се користи како осветлување: светилки, венци, ноќта светло. Со нивна помош многу луѓе прават надвор песни во приградските населби и во вечерните часови од портата на куќата, како тегли осветли патот.
Може да се закачи на дрво или банки лак. Околу вратот на лименки закотвување жица е суспендиран. Во внатрешноста на таблета е вметната свеќа и се запали.

банки

Пример за светилка и свеќа тегли

Пакување за подарок.

Купи витамини, таблети, мала бонбони, гуми за џвакање, ореви, бел слез, кафе, чај, богатство колачиња и се прелива во тегла. Врзуваат со лак од сатен лента и подарок подготвени!

Овие буџетски подароци може да се направи за време на празниците, кога тоа е потребно да им честитам на голем број на луѓе, а буџетот за мали подароци. На пример, за време на празниците: Февруари 23, 8 март, Денот на наставниците, на денот на лекар, на денот на детето, семејство ден и Нова Година.

банки

Божиќни подароци во банките

Во прилог на храна да се стави во банка може да биде ништо: шлем, лак, сапун, парфем во еден мал сад.

Florarium.

Florarium - на цветни аранжмани во стакло. Најчесто се користат мали растенија: кактус, succulents, деца темјанушки, пари дрво, алое, зеле од портокал или лимон.

банки

Декоративни florariumy од мали лименки

На дното е поставен одвод, а потоа земјиштето, засадени растенија и florarium подготвени. Составот може да биде украсена со мали фигури. Ова често се користи животински фигури, како и да се стави декоративни камења или стаклени мониста мермери, мали објекти: куќа, мост, автомобил, школки, украсени во пеперутка или печурки.

банки

Florariuma слетување во тегла

Оградата во градината.

Земете светли бои: розова, жолта, сина боја. Малку розова боја се става во тегла, а потоа истури назад во сад. Ние се стави на маса и чека за кога бојата се суши. Ние се направи шарени банки и вметнат наопаку во земјата околу цвеќиња.

банки

Граница на боја лименки за градина

Бојата тегли со светли бои - ова е одлична идеја за градина, цветните леи, локално подрачје.

Капацитет за прибор за јадење.

A лепак помеѓу 3 и 4 банки прибор за јадење. Банките не треба да биде премногу мала или голема. Просечната големина, големината на прибор за јадење.

Читај повеќе:   А прилагодување на височината столица за еден студент: удобност над сите и најдобрите модели 80 +

Ние организираме сите прибор за јадење од типот: лажици, вилушки, ножеви, или сето тоа се меша заедно.

банки

Чување на прибор за јадење во банките

Обично во кафулиња и ресторани се веќе прибор за јадење, но тоа не е хигиенски. При донесувањето на табелата во банката, можете да вметнете прибор за јадење со крпа ткаенина и се ставаат на маса, кога гостите нарачате храна.

банки

Декор за банки за снабдување на прибор за јадење

Платно.

Кој рече дека сликам само на хартија или платно? Може да се подготви животни, цвеќиња, дрва, шумски плодови, па дури и на слики на банката.

Продажбата контурите на боја за цртање на стакло. Таквите јамки имаат тенки бескорисно преку кој е можно да се подготви фини линии.

банки

Облекување тегли со боја-коло

Избор на интернет цртање како пеперутка или намалување од детски боење. Прикачи на внатрешната страна на лента. Земете црна контура го заобиколуваат, а потоа насликани делови светла контури.

Ако не може да се подготви, може да продолжи како што следува. Белата боја во тегла во 2-слој. Отсечени салфетки убава модел, со користење на лепак ПВА лепило. Оваа техника се нарекува decoupage. Отворен лименки од боја или додадете ги на палети. Земете парична казна четка, натопи во боја и да се извлече од границите на цртање и привлекува некои елементи, како на пример цвеќе stamens.

банки

Decoupage на банките

Убава тегла може да се претстави како подарок за некој близок или да ја користите за да ја запази ништо: чај, кафе, слатки.

Teplicka.

Кога цвеќиња растат, тие треба светлина и топлина. Банка да се превртуваат и се покрива. Сега оваа мини Teplicka ќе ги чуваат никне од суши.

банки

Банките се заштити од студ никулци

резервоарот за вода.

Во топло време, водата се истури во банките, а ние се организираме за еден стан или канцеларија. Овој метод малку ја зголемува влажноста. Како ова не е само една личност, но исто така и бојата.

Во зима, тоа е потребно да се направи тоа, исто така, се должи на фактот дека како резултат на апарати за загревање на воздухот во собата е многу сува.
Во нивниот летен куќа, може да се организира на големите банки во оваа област, тие ќе бидат регрутирани од дожд вода, а потоа оваа вода, може да се вода на цвеќе во градината.

банки

резервоарот за вода на банките

Банките во внатрешноста може да им служи на различни начини: свеќа сопственикот, фото рамка, но наместо тоа, на рамката со користење на конвенционални тегла. Организатор, вазни, очила - голем број идеи!

Направете свој творечки дела, линкови учество на социјалните мрежи, посетете ја нашата веб yellowhome.ru за идеи!

Фото галерија - банки во внатрешноста


style="clear: both">

видео

 

 

 

Оставете коментар