ЕНТЕРИЕР КУЈНАТА Армани

Дома » Отворен работа " ЕНТЕРИЕР КУЈНАТА Армани
улица работат Нема Коментари

предлог

инспирација 83-годишниот Џорџо Армани знае да биде за внатрешни работи 2017-07-11T12: 30: 31 + 00: 00 2017-07-18T00: 37: 23 + 00: 00 83-годишниот Џорџо Армани знае да биде за внатрешни работи Денес, голем дизајнер роденден, а за нејзината 83-годишнина, тој стана репер во речиси сите области од значење за дизајн. Решивме да се погледне во детали на внатрешната страна од неговиот труд 83-годишниот Џорџо Армани знае да биде за внатрешни работи

Вдохновение

83-годишниот Џорџо Армани знае да биде за внатрешни работи

Дома / Совети и идеи / Инспирација / 83-годишниот Џорџо Армани знае да биде за внатрешни работи

Tue, 11 Јул 2017 година 09:30:31 +0300 Денес голем дизајнер роденден, а за нејзината 83-годишнина, тој стана репер во речиси сите области од значење за дизајн. Решивме да се погледне во детали на внатрешната страна од неговиот труд

единаесетти јули Џорџо Армани се слави роденден, а со тоа и на целиот свет се слави. По сите, без голема couturier, уметник, цела ера на дизајнер и архитект разви ќе бидат различни, а зборот "стил" ќе значи нешто сосема поинакво.

Првиот Армани се смета да се биде моден дизајнер, но за нас тоа секогаш ќе биде на законодавецот за внатрешни модата. Изненадувачки е дека иако овој човек не е во потрага откритија и иновации и очајно носталгична во нивната работа, презирањето на минливи трендови и тенденции, сегашноста и иднината на својата голема внатрешни работи! Се разбира, тоа се случи на таа цел.

Откако Џорџо Армани сериозно за да стане доктор, па дури и студирал за речиси две години на медицинскиот факултет. Како можеме да ве контактираме среќна поради тоа што само се плаши од глетката на крв го направи да се откажат од своите студии! Од тогаш, тоа беше повеќе од педесет години, а италијанскиот дизајнер создаде својата империја, која се занимава со буквално сè. И поентата е да не ги искористи на пазарот и да стане монопол, туку да ги споделите со љубители на брендот имаат не само облека или софа, и живот на Армани!

Постепено, моден дизајнер стана производител на козметика, додатоци, мебел, цвеќиња, слатки, електроника, запленети на ресторани и хотели, одморалишта и клубови. Вели самиот Џорџ, тој создаде "глобалниот начин на живот-бренд." Но, има уште многу да се неразвиени, и да престане нашата сегашност момче роденден не се случува да.

Замислете: ви се разбудам во спалната соба Армани, се стави на костим од Армани, пијат кафе од чаша на Армани и да ја напуштат со автомобил Армани појадок во ресторанот Армани . Звучи неверојатно? Но, ова не е шега, и речиси е реалност, а навивачите на овој начин на живот е повеќе од доволно. Тоа е за нив, за нивните клиенти, и смета дека голем дизајнер, се залага за нови предизвици. Но тоа не е сите што го разликува од сите други бренд.

На Армани / Casa на Армани / Casa на Армани / Casa

Џорџо - единствен акционер на компанијата. Милијарди долари, огромна сума на единици, постојан раст, и сето тоа тој успева сам, не се случува да ги споделите со никого. И додека гиганти како ЛВМХ и Гучи, лов за Армани империја за многу години, и таков договор може да биде многу од корист за него, тој сака да остане единствен сопственик и да направи сите одлуки, не се фокусира на било чие мислење, освен сопствената.

Зошто е толку важно за потрошувачите? Да, затоа што можете да бидете сигурни дека секој елемент сте го купиле е под името Армани, со себе ја носи мислата на Џорџо и само неговиот стил, наместо колективно избрани идеи. Колку глобални брендови може да се пофали слично? Се чини дека секторот на модата и дизајнот, Џорџо Армани може да се смета како жив диносаурус.

На Армани / Casa на Армани / Casa

Како за мебел бренд  на Армани / Casa , се појави во 2000 година. Обидувајќи се да ги собереш завршувањето на материјали и мебел за своите бутици, Џорџо сфати дека е време да се оди длабоко во овој дел од светот на дизајнот. И тука вреди повеќе да се зборува за, она стилот Армани. Нејзината главна цел - да се направи едноставни нешта луксузни и респектабилна, без да ги комплицира, главната работа, во согласност со дизајнер, е квалитетот. Тоа го прави работите скапи.

Затоа, мебел Армани, како и облека, минимализам со брутална, машки особини, прецизна геометрија и воздржани бои. На сакана облека комбинација на црна и бела Армани додаваат сите нијанси на кафена, шефот на која беше бојата на венге и метален сјај. И, се разбира, работата на Министерството за внатрешни текстил ќе се одржи не помалку отколку на облека. Дали сакате софа со подиумот, иако - оди на Армани.

На Армани / Casa на Армани / Casa на Армани / Casa

Но, исто така и во производство на мебел Џорџо не запре таму: ако го направите ентериери, а потоа направи целина. Затоа, заедно со бренд Армани / Casa  е роден студио  l'внатрешни работи Дизајн Студио Армани / Casa , кои можат да дизајн на ентериер целосно Армани. Меѓу неговите проекти прифатени, на прво место се спомене Мачка резиденции во Истанбул, Светска кули во Мумбаи, Индија, кула Макати век Spire на Филипините.

Обидувајќи се да се задржи се 'под контрола, Џорџо Армани, сепак, со задоволство соработува со други глобални брендови за да му помогне да се реализира сонот. Тоа е преку ваквите соработки внатрешни работи целосно Армани стана реалност.

На пример, во кујната линија  Армани / Дада е креиран со уште еден глобален бренд и најголемиот професионален во создавањето кујни. Не е изненадувачки, резултатот е толку импресивен, и затоа што  на Армани , а  дада се навикнати  да се размислува на глобално ниво. Во прилог на развојот на кујнски мебел за дом, фабрика Дада создава проекти за комерцијални, станбени, медицински и хотелот луксузни комплекси, како што се на Четири годишни времиња во Шангај, San Pietro All'Orto 6 во Милано, Foster + Partners во Велика Британија, 40 Мерсер во Њу Сити, Белата град Тел Авив.

На Армани / Дада на Армани / Дада на Армани / Дада

Надвор од кујната беше на преминот од бањи. Производство на молк мораше да му верувате на бренд, кој повторно ќе мислам не на одделни предмети, но комплексни решенија, и ќе биде во можност да се создаде целосна бања со Армани. Овој бренд стана компанија Рока , и заедно два гиганти беа во можност да се изведе формула совршена бања луксузни соба. Ние веќе разговаравме за новата колекција на Армани / Рока , кој беше објавен во 2017 година. Изненадувачки, и луксузни и практичност може да се заедно заедно!

Исто така е важно дека како резултат на исходот целосно се одразува на презентација на Џорџо на соодветна бања. Во едно од своите интервјуа тој го дава прецизна дефиниција на "скапи водовод, природни материјали, таписерии текстил, гламурозна додатоци и што е најважно - воздух"

На Армани / Roca на Армани / Roca на Армани / Рока

Читај повеќе:   STENOKOMPLEKTY ОД облик на дрво

Да се направи мебел од Армани, Армани потребни материјали. Особено, текстил за тапацир и дизајнот на ентериер Армани / Casa создава со учество на  Rubelli. Овој бренд е една од трите светски лидери во производство на ткиво и, исто така, не е ограничена на мала, приватна, иако многу скапа ентериери.

Ткаенини  Rubelli користи во декорацијата од најпознатите оперски сали, театри и музеи во светот, а не да се спомене и древните замоци или луксузни јахти. Текстил на брендот краси Гранд театар, Скала, театарот Ла Фениче во Венеција, Сан Карло во Неапол, Petruzzelli во Бари, хотел Шератон, Хилтон, Шервуд, крстарење линии карневал, Познати Круизи, Costa Crociere, и така натаму. Патем, Rubelli снабдува ткаенини за кралските семејства од Шпанија, Велика Британија, Оман, Саудиска Арабија, Холандија.

Една од главните карактеристики на фабриката е во тоа што е сопственик на архива со илјадници примероци ткиво на различни стилови и епохи, и многу нови колекции се создадени од архивски документи и стари технологии со модерен квалитет. Можете да замислите колку меѓународно искуство на античките традиции и вечен стил содржи секое парче на платно, создадени во соработка Армани и  Rubelli .

На Армани / Casa од Rubelli на Армани / Roca на Армани / Casa од Rubelli

Продолжување на приказната со завршувањето на материјали стане ексклузивна линија на тапет на Армани / Casa , кој самиот Џорџ разви заедно со познатата италијанска фирма Jannelli & Volpi и воведен во 2015 година. Досега, таа се состои од три збирки: графички елементи за текстилни основа со геометриски принтови, скапоцен Влакна во меки нијанси со база на неткаен материјал на кој на горниот претрпе слој на ткиво, и Рафинирано структури врз основа на винил графики, имитирање на кожата на рептилите, мозаик плочки или прикажани пејзажи. Создаде внатрешни работи во стилот на Армани "од и до" стана многу полесно, и ова е само почеток!

На Армани / Casa, графички елементи на Армани / Casa, скапоцен Влакна на Армани / Casa, деривати структури

Не е изненадувачки, целата идеја на еден целосен ентериер, мебел, материјали и сопствено студио конечно најде најдобрите израз во дизајнот на хотели. Како што рече еднаш, Џорџо "продава една маса, па дури и 10 маси - тоа не е бизнис. Новиот хотел Потребно е веднаш табели 100, 150 кревети. Сега тоа е бизнис. " Покрај тоа, тој секогаш сакаше да се покаже она што треба да биде вистинска утеха во хотелот. И се појави Армани хотел во Дубаи и на Армани хотел во Милано.

Зградата стекнати за најновите себе Армани кога тој бил дете тој се користи за да дојдат тука во едно кафуле со својот татко. И кога некој возрасен зеде сонот, покажа дека во однос на објектот е во облик на буквата А Ако сакате да се влезе во светот на Армани , не се на 700 евра на вечер! Ќе видите традиционалните дизајнер комбинации на бои, едноставни форми и луксузни материјали. На пример, на ѕидовите тука, дури и во бањи, Мека во свила. Еден поглед е доволно да се разбере стилот на Армани мода сериозно и за долго време, веројатно засекогаш. И во '83 - не е граница, тоа е време да се започне нов големата сцена во работата. Среќен роденден Џорџо!

Hotel Milan Вие Армани Армани хотел во Милано Вие на Армани хотел во Милано Вие Претходниот напис Како да изберете сигурен влез на портите

Сподели:

Зачувај колекција

Оцени го овој член:

Ви благодариме за вашето разбирање! Вие сакате да оставите коментар? не испрати Ви благодариме за напуштање на глас.

Следете нас:

Претплатете се на Facebook Претплатете се на В.К. по e-mail

ПОСЕТА Џорџо Армани | КУЈНСКИ | Pinterest | ARMANI дома ...

ЕНТЕРИЕР Џорџо Армани: ARMANI хотел во Милано | Ел ...

Хотели од Џорџо Армани

Џорџо Армани (Giorgio на Армани) - светски познатиот моден дизајнер, големиот couturier кој стана вистинска легенда во светот на модата. Зошто тој не се држат настрана од хотелот бизнис? Како го направи Армани хотел?

Корпоративниот стил Армани и неговата способност да се чувствуваат суптилните движења почнале да го прави еден од најдобрите дизајнери во историјата на модната индустрија направени. Тој не е лош (7,6 милијарди. Евра во 2016 година), и има голем број национални и меѓународни награди. Тој чита, и уште многу многу на побарувачката. Тој не пропушти од мрзеливост. Иако тој веќе беше "повеќе од осумдесет", тој се уште продолжува да работи продуктивно и да се создадат нови ремек-дела. Тој - моторот и мозокот на неговата модна империја (2000 продавници работат во 100 земји низ целиот свет!).

Значи она што води овој човек, и постојано го тера да се измисли и спроведе нешто ново? И зошто, по сите, хотелот? Можеби одговорот лежи во фактот дека како Армани го прави во својот омилен бизнис, во моделирање бизнис? По сите, ова е неговиот став кон животот и кон другите луѓе. Она што тој го прави таму, тој се обидува да се шири наоколу!

Армани како "промени светот", да се направи повеќе убави и достапни за луѓето. И целиот негов живот го прават тоа, целосно менување на нашето разбирање на она што е вистинската улога на облека, и создавање на стил кој подоцна ќе го користите. Армани ни помага да се чувствуваат посигурни и удобно во нивната облека. Тој создаде нови стандарди и револуција во модната индустрија на главата се сврте на старите закони на модата, и се покажа дека тесна и непријатно не може да биде луксуз! Неговиот нов стил стана симбол на вистинската (но не огромното) префинетост и елеганција.

Армани стил - ова не е збир на некои догми и постулати, туку - отфрлање. Во арсеналот на дизајнерот - категорично отфрлање на сите непотребни додатоци и накит, од "kruzhavchiki и ryushechek". Главниот принцип - ова е апсолутна минимализмот, или "совршенството на мала." 40 години Армани борбите за ослободување на мажите и жените од конзервативната и прилагодени мода за глобална "омекнување силуети." Армани "разочара" нас и предложи нов непотиснат стил, повеќе пријатно и удобно облека која ви овозможува да се движат и, во исто време, не губи елеганција. од Армани облека секогаш носи на "вкусот на филмските ѕвезди од златното доба" на Холивуд. Едноставност и луксуз, убавина и уникатност, и многу силно влијание врз визуелната сензација на "гледачот" (духот на опуштени и свежо сексуалноста). Армани е во состојба да го стори тоа. Омилени фраза Џорџо Армани: "Ако ми се допаѓа, и ви се допаѓа!"

Феноменален успех на своите збирки Армани е во состојба да се реплицира и се шири кон околниот свет, на различни елементи и додатоци. "Овој стил - тоа е само способноста да се каже комплекс" , - вели 80-годишниот дизајнер. И тој успешно се применува неговата магија технологија во многу различни насоки. Џорџо Армани, повеќекратниот победник на рангирањето од најуспешните дизајнери во светот, одлучи да се повлече во светот на големиот бизнис. Во 1989 година, Армани го отвори својот прв ресторан. И сега тој е десетина кафулиња, барови и ресторани во поголемите градови низ целиот свет.

туристичката индустрија стана најголем големи претпријатијата Армани. Легендарниот couturier отиде мирно и сигурно на пазарот на хотелот. Ја потпиша необичен договор за "Изградба, одржување и управување со синџири на хотели" во Дубаи компанија «Emaar Хотели и установи», Џорџо Армани има преземено во текот на функциите на контрола врз сите аспекти на концептот, дизајн и стил. Во моментов, Армани веќе е сопственик на два луксузни хотели. Како и во моделите за наплата во своите хотелски установи секој детал обмислен до најмалите детали. Свест, класичната, и веќе запознаени минимализмот.

Читај повеќе:   Децата девет квадратни метри

2010 - Дубаи. Првиот хотел со пет ѕвездички "Armani Hotel Dubai» отворен во 2010 година, што е највисока во светот и познатиот зграда - Дубаи Бурџ Калифа. Таа има 160 соби и апартмани, се шири во текот на неколку катови на облакодерите во близина (од 1 до 8 и 38 за да се 39). Седум ресторани, ексклузивни бутици Џорџо Армани, спа-центар, ноќен клуб Армани Privé.

На крајот на 2015 година, Дубаи го отвори вториот хотел на познатата модна куќа - «Палацо Версаче Дубаи». Во изгледот, тоа е италијанскиот палата од 16 век, со деликатни карактеристики на арапската култура. Прекрасни пејсажи. Повеќе од сто од најдобрите ѕидари и мозаик уметници од целиот свет учествуваа во декорација на хотелот. Донатела Версаче лично дизајниран сите апартмани и јавни површини на хотелот. Секое парче од мебел, и поголемиот дел од деталите за внатрешни работи, мебел и ткаенина покривки, постелнина и кујнски прибор за броеви земени од колекција на брендот Версаче дом или куќа Версаче специјално дизајниран за хотелот.

Големиот Couturier посветена работа на имотот пет години од својот живот. Генералниот концепт на услугите кои ги нуди и секој детал од дизајнот на хотелот лично дизајниран од Џорџо Армани. Вклучувајќи луксузни мебел «Armani Casa», па дури и ресторан менија, и погодности во собите. Стил соби - луксузни минимализмот, елеганција и практичност, во комбинација со скапоцени материјали и префинет детали. Форма соби дизајниран така што тука нема ќошиња. На отворањето на Армани таа рече: "Мојот стар сон беше да отвори хотел во кој јас би сакал да живее сам." Со доаѓањето на Армани бренд во хотелската индустрија буквално материјализира филозофски мотоа мода: "Почивај во Армани" и "дома - далеку од дома" . Армани нуди посебен стил на услуги. Во основата на услугата е единствен концепт на "начин на живот-менаџмент": на личен менаџер за секој гостин, од резервации поаѓање.

2011 - Милано. Милан - родниот град на Армани, како и финансиската и економската престолнина на земјата. Вториот хотел «Армани Милано Хотел" беше отворена во 2011 година, во една од најпрестижните населби на Милано. Џорџо Армани има развиено посебен концепт за архитектура и распоред на хотелот, како точно изразување на урбаните естетиката на градот од пет милиони во неговиот дизајн. Употребата на внатрешноста камен и мермер. Дискретна луксуз и штедење, комбинацијата на историчноста и значење, максимална удобност за гостите - типична манифестација на Армани стил. Едноставен за внатрешни работи, со неговите карактеристични за Армани минимализмот и краткост. Мебел - од «Armani Casa» собирање на бои - калај, бронза и беж.

Хотели во Дубаи и Милан - е само почеток на планот. Во текот на следните 10 години хотелот Армани повик планови за изградба на хотели во Мароко, Египет, во Њујорк, Токио, Шангај и Лондон. Да се потсетиме на зборовите на големиот couturiers, да им каже за себе и за своите активности: "... Армани - тоа е слика на светот, по завршувањето на сите трендови. Јас бев во можност да им помогнам на границите на својата империја во област на која порано не се направи тоа: ние се ослободува мириси, опрема, мебел дома, телефони, телевизори, цвеќиња и чоколади. Дури и хотел! Моето царство - е глобален начин на живот-бренд "!

 

Внатрешен дизајн стил ARMANI - пребарување на Google ... - PINTEREST.CH

рецепти
одмор во Мексико
Шаблони dle сајтови

Осветленост .

Прво на сите, ајде да зборуваме за нивото на просветлување.

ICE светилкиОсветленост во собата на децата треба да биде доволно, бидејќи видот кај децата е формирана од страна до 19 години и дека е важно "да не се растенијата." 

Во врска со сала за централно осветлување детето дека е важно да се разбере дека со појавата на пазарот на LED светилки светлината ниво на прашањето што се одлучи. Претходно немавме аналози или аналози на цената е премногу висока, и нашиот избор, често е ограничен бројот на нијанси на светло.

До денес, дури и ламба со ламба може да даде доволно светлина , ако го изберете LED светилки доволно светла за него. Цените се веќе "не залак" - овие светилки се од 35 Hryvnia, и имаат гаранција од 2 години. Како и обично светло тенденција често изгори надвор и мора да се менува периодично, како и "ветрови" на 10-пет пати повеќе електрична енергија ЛЕР аналоген recoups значително трошоците. Побара од цената на светилки тука.

Покрај централната осветлување секогаш мора да се грижи за  локалните , особено Столни ламбина  столни ламби  за работа и читање. Изберете најдобар маса светилка  LED, прилагодлив  - овој модел ќе даде соодветен, светлина и лесен за употреба. Многу биро светилки имаат  флексибилен стеблото,  кој ви овозможува да се прилагоди на наклонот и површина осветлување посакуваната област.

Така, ние ве советуваме во изборот на лустерот на расадник да се обрне внимание пред се на дизајнот - тоа мора да биде соодветен во боја на целокупниот дизајн на собата, и како вас и вашето дете.

Дизајнот на лустерот за соба на детето

При изборот на светилка во градинка, да бидат сигурни дека за да се покаже вашите омилени опции detke - дури и во релативно мала возраст мала жител на неговата соба во позиција да се направи избор - тоа е веќе доста способни. Независно избрани светилка за детето да се игра посебна улога - затоа што тој зборува за неговата независност и "зрелоста", а понекогаш и деца сакаат да пораснат премногу наскоро.

лустерот во градинка

Охрабрете го вашето дете да изберете од неколку лустери се опише игрива карактеристики и асоцијација со секој лустерот - нека процесот на купување на лустерот во градинка ќе биде дел од една забавна игра. Потоа се собираат заедно светилка! Пред  како да го закачам на обука на таванот се претвори во игра, нека детето да ви помогне, бидејќи на собранието на мрежи е многу слична на собранието на играчка-дизајнер. Имаме голем број на лустери, кои се нешто слично на "мозаик" и може да биде еден вид на функционална играчка. Како лустери во  нашата онлајн продавница попуст многу куќа: сите тие доаѓаат со далечински управувач. Овие модели имаат светли шарени дизајн со повеќе режими за осветлување. Повеќе информации за начините да се прочита тука. Далечински управувач, можете да го промените на режимите за осветлување, вклучувајќи различни извори на светлина, кој е многу лесен и интересен за детето. Користете клучни зборови за пребарување "панел" за да се испита како модели во детали.

 

Совршено решение за соба на детето ќе биде LED осветлување. Овие лустери INL 9332C Зелена 20се направени од не-токсични пластични, боите се многу богат, тоа може да одговори на секој ентериер. Ако расте млад фудбалер, вие не може да се грижи за интегритетот на светилка - не постои кршливи компоненти стакло. Но на далечинскиот управувач што доаѓа, не прават такви лустерот совршен за соба на детето - со далечинскиот управувач, можете да го промените на светлината боја од топла жолта, ладно бела и управување со светлината на целиот простории: постепено се менува од максимална осветленост на мека пригушени светлина од светилка. Целиот спектар на LED светилки се погледне под светилки - Ламби Pripotolochnye - филтер "со далечински управувач" стока

личност

Ние ви нудиме голем и достапен начин да го додадете во собата на вашето дете е ексклузивен и оригиналност.

Силиконски суспензија мансардаНашата компанија се занимава со производство на светилки во мансарда стил, ние се направи да нарачате мали и глобални проекти низ целиот свет. Нашата работа, исто така, има стилски решение за детски соби. Обрни внимание на закачалки ниска цена силикон - тие доаѓаат во различни богати и живописни бои, а цената од 125 долари. Тие може да се закачи и поединечно и собрани во лустерот пајаци, со комбинирање на должината и бојата на предмети. пајаци лустери на ред сме од 200 UAH по "нога".

Цената на овие ексклузивни модели на располагање, и резултатот е мега стилски и многу модерна. Ајде да ни се придружите во светлината салон или едноставно да испрати барање до пост, изберете боја, се опише вашите желби и ќе дизајн за вас ексклузивна и не-стандарден раствор.

шарени пајакотцрвени пајакУспешен шопинг, убава и храбри одлуки што идеи!

рецепти
dle шаблони 10
dle-joomla.ru.

Читај повеќе:   РЕШЕНИЕ НА ФОНДАЦИЈАТА за јајца

лустерот

Создавање нова слика, жените се привлечени од најоригиналните и необични експерименти во облека.

Да се ​​погледне хармоничен, дами треба да ги собереш за нејзината гардероба на повеќето различни компоненти за да одговараат на тоа беше секогаш случај.

Во прилог на фустани, во гардероба на стилски убавина мора да бидат присутни модерен pantsuits за жените кои може да стане универзално решение за сите прилики.

Модерен pantsuits за жените 2019-2020 ќе биде за модата супер опција изгледа да се работи, како и за секојдневниот живот, бидејќи модерен pantsuits за жените 2019-2020 се прикажани во различни стилови, од кои секоја жена може да го пронајдат својот омилен костим.

Убава pantsuits 2019-2020 за девојките и жените станаа стилски тренд, што се должи на оригиналната верзија сече и различни текстури создава прекрасни слики за сигурни жени.

Убава pantsuits за жените 2019-2020 на нивните емисии презентирани од страна на такви познати марки на модната индустрија, како Schiaparelli, Aallto, Шанел, Џорџо Армани, Гучи, H & M, Кензо, Валентино, Версаче, Кристијан Диор.

Неверојатно оригинални стилови 2019-2020 беа меѓу новините Ван Noten, Естер Авенир, Elenareva, Alexis Mabille, Џорџ Amirejibi, Djaba Diassamidze, Дијана Kvariani, Катерина Kvit, Pirosmany, уроци, Антонио Bererdy и други познати дизајнери.

Од најубавите и стилски pantsuits за жени и девојки 2019-2020 се прикажани во широк спектар, но има фенси pantsuits кои се најпопуларни во блиска иднина. Да ги погледнеме овие фенси заедно pantsuits за жените новина.

Најмодерни pantsuits 2019-2020 за девојките и жените: актуелните трендови

Денес, секој стил панталоните костим заслужува внимание, бидејќи таква облека - тоа е секогаш импресивни, стилски и само за било fashionista.

Особено интересни за жените нема фенси pantsuits 2019-2020 со кратки панталони.

Стилски исечени панталони со ракави или без стрели се вклопи бизнис жена која не се плаши да го привлече вниманието на другите.

Модерен pantsuits за жени со кратки панталони може да се комбинираат со јакни со различна должина и стил.

Модерен pantsuits за жените од овој тип изгледаат стилски во комбинација со различни видови на обувки, особено чизми, фустан чевли, удобно брод и др

За девојки кои се во потрага по модерен pantsuits за жените во 2019-2020 необични опции како стил панталоните костим во спортски стил.

Модерен pantsuits во спортски начин да му дозволи на жената да се чувствуваат комотно и удобно, но слобода да изгледа многу стилски.

Таквите извонреден стил панталоните одговараат може да ги собереш polusportivny чевли, и други компоненти на сликата во еден неврзан стил.

На врвот на популарноста на убави стилови на панталони за жени 2019-2020 во светли комбинации на бои.

Модерен жените pantsuits во нијанси во сребрена боја, зелена, смарагдно зелена, црвена, сина, се разбира, не ја намалува популарноста на класичен тонови (потсетиме, оваа сива, црна, кафена, беж), но ќе фенси pantsuits за жените повеќе ексцентричен и исклучително ефикасен. Исто така, релевантни се pantsuits розова, жолта, сина боја.

Модерен pantsuits за жените 2019-2020 во светли цветни и апстрактни отпечатоци, исто така, ќе го воодушеви модата во блиска иднина.

Посебно внимание треба да се посвети на модерен pantsuits за жените во ленти и клетки.

Како на лента и во ќелијата во ажурирања pantsuit е да изненади на сортата.

А омилен кај многу печатење турската краставица, исто така, ги красат модерен pantsuits - нови елементи.

Но, хит на годината ќе биде стилски модерни pantsuits за жените ракави 2019-2020.

Овој стил се смета за универзална, затоа што може да го носат кога е ладно, а кога е топло.

Уште еден моден тренд, кој е избор на модерни pantsuits за жените 2019-2020 - стилови со Баскијците.

Со беспрекорен стил pantsuit овој нагласува половината, создавајќи сензуална и многу женски изглед.

Важно е да се избере стилски чевли за еден таков пример. Најчесто сигурен облог за ова во собата ќе биде чевли со високи потпетици (штикли).

Модерен pantsuits за жените 2019-2020 поздравена како кратка должина јакна и издолжена јакна стилови под колкот или коленото должина.

Панталоните костим со кратка јакна костум жените од мал раст. Тие визуелно продолжување на силуета, истакнување на шармот на фигурата.

Таквата јакна костум панталони намали широк и прав и малку форма-фитинг стилови на панталони.

Популарни ќе фенси pantsuits за жени со разгореа панталони, слаби, панталони, и, се разбира, како што рековме, кратки панталони.

Експериментални стана модерен pantsuits 2019-2020 ретро и оригиналот вести pantsuit во гранџ и панк. Таквите модели се освои срцата на модата необичен сече и метаморфози на комбинации на бои.

Модерен pantsuits за жените oversayz 2019-2020 во тренд. Дели и необични популарна дури и во панталоните костуми.

Стил oversayz создаде шик костим за носителите на тие, така, без сомнение, ова fasonchik како и повеќето креативни модата.

За разлика од стилот на костими oversayz трендови кои ја нагласуваат половината линија, и нежно обвивна силуета, исто така, ќе бидат релевантни во 2019-2020.

Универзалната природа модерни стилови панталоните костими за жени и девојки 2019-2020 ќе биде совршен избор за работна облека и објавување.

Затоа, без разлика колку pantsuit и да изберат, ќе изгледаат стилски и импресивен, ако земам за него право додатоци кои ќе се трансформира дури и на скромен начин на облекување.

И сега ајде да се погледне од најубавите стилови на панталони костуми за девојки и жени, меѓу кои треба да се најде на вашиот стил.

Ние презентирани pantsuits повеќето различни правци, па тука дефинитивно се разгледа нешто за себе.

Симулираат вашиот стил: оригинални pantsuits 2019-2020: трендови, стилови, фото примери

Оставете коментар