Категорија: Улица работа

Насловна »Архива по категорија : Улица работа
предлог

Изработка на детска соба - тоа е креативен процес, кој мора да се пристапи со голема грижа и добро обмислени детали. Правилно избрани осветлување соба детето влијае на целокупното здравје и емоционална состојба на детето и, исто така, има влијание врз неговиот развој. Детската соба е посебен мал свет каде што детето го поминува поголемиот дел од своето време. Затоа, да се изберат и ..

Прочитај повеќе

предлог

Членовите ѕидни ламби за кујна (42 слики) - Каприз или неопходност? Во кујната, како во ниедна друга соба во куќата, тоа е многу важно да се создаде вистинскиот осветлување. Една од централните лустерот тука не се ограничени на, мора да бараат светла за осветлување на работната површина. Па, ако ви се допаѓа да седат тука во вечерните часови со пријателите, и светилки за кујната, создавајќи мека ..

Прочитај повеќе

предлог

Инспирација 83-годишниот Џорџо Армани знае да биде внатрешноста 2017-07-11T12: 30: 31 + 00: 00 2017-07-18T00: 37: 23 + 00: 00 83-годишниот Џорџо Армани знае да биде внатрешноста 2017 -07-11T12: 30: 31 + 00: 00 Денес, голем дизајнер роденден, а за нејзината 83-годишнина, тој стана репер во речиси сите области од значење за дизајн. Решивме да се погледне во детали на внатрешната страна од работа 83-годишниот неговата Џорџо Армани знае што треба ..

Прочитај повеќе

На пазарот се обидува да нè убеди во минималното гасен котел гориво, се однесуваат на некои иновативни решенија и специјални технологии. Сепак, според производителот до крајот на нашето време не може да биде. Впрочем, вистинската проток на топловод е многу повисока од пасошот. Размислете за потрошувачката на гориво од гледна точка на предизвикување на три апсолутна доверба фактори режач енергетска ефикасност на инсталација за генерирање на топлина, и калоричната вредност ..

Прочитај повеќе

Медитерански стил во внатрешноста - дизајн функција која е едноставна и романтични естетика најтоплите европски земји: светли, "земја" и "морето" бои во внатрешноста, како и широка употреба на природни материјали, како керамика, дрво, ковано железо и памук. Дизајн комбинира краткост, едноставност и практичност. Поради тоа, ќе биде место во секоја куќа или стан. ..

Прочитај повеќе

Вода - животворниот влага, која е неопходна во сите нешта на земјата. Без него, човекот не може да преживее, животни или растенија. Ако, пак, на парцела нема вода, тоа ќе се претвори во вистинска пустина. Затоа, во отсуство на добро или друг извор на сопствениците на куќи на вода треба да се грижи за обезбедување на свој вода. подебели од водата од длабок бунар нето клучот ..

Прочитај повеќе

Фото од citywalls.ruTolko професионална интегриран пристап кон дизајнот, изградба и спроведување на вграден во стан сместени административните канцеларии може да се обезбеди ефикасност на иднината на неговата употреба. Капитал пазарот на недвижности преплавен со изградени простории. Повеќе од една четвртина од малопродажен простор на првиот ред на Ридот на куќи. Често да не ги искористи - поради лошата функционални грешки содржина и дизајн. Ситуацијата е коментираше заменик-шеф ..

Прочитај повеќе

Кујна дизајн во романескна стил е создаден во Италија, каде што имаше формирањето на оригиналните барања за уредот да се удобно работен простор за готвење врз основа на вековните традиции. Начинот на романескна стил има долга историја, бидејќи неговото создавање се долг период на време, поврзување на животот на обичните луѓе и аристократија. Кога Италијанците кујни уред комбинира древната традиција на луксуз и едноставноста ..

Прочитај повеќе