Категорија: Разно

Насловна »Архива по категорија : Разно
предлог

www.youtube.com мотофрези | Во ROZETKA 12 факти за онлајн продавница Rozetka.ua Олга Карпенко Бизнис јули 31, 2013 година 13:30 23.664 38 џеб Фејсбук Твитер Скопје fb гласник на најголемата онлајн продавница Uaneta Rozetka.ua следната година тоа ќе биде 10 години. Оваа продавница неколку пати понапред од своите конкуренти во однос на промет, сметководство за речиси половина од вкупниот медиуми рекламирање, што е ..

Прочитај повеќе

Ѕидовите на приватни куќи, куќи и други ниски згради се направи, како по правило, две-три слој да се изолира слој. А слој на изолација се наоѓа на дел на носачот на ѕид од тули во мал формат или блокови. Програмерите често се поставува прашањето: "Дали е можно да се спаси од дебелината на ѕидот" "И ако дел носител на ѕидот на куќата е потенка од онаа на еден сосед, или од оној предвиден во нацрт? На градилиштата ..

Прочитај повеќе

Оригиналниот рамка за огледало од јаже јаже Живееме во ерата на формирањето и промоција на дизајнот на секоја соба авторот. Тоа веќе не е модерен стандард на завршувањето на станови и предмети за домаќинството. Шик е вистинско присуство во објекти во собата, направени со своите раце - саксии, вазни, ламби и лустери. Па, огледало во убава рамка, со што се создаде господар на куќата - ..

Прочитај повеќе

Како да се избере еден проект куќа за изградба? Што е дизајн на куќа за да цел - типична или поединец? Чекор 1 Како да се избере еден проект куќа? Ова е честа и итна прашањето поставено од страна на речиси сите програмери пред почетокот на неговото патување. Прашањето е многу сложен и мулти-фацетирани, така што е на потег тоа е невозможно да се даде целосен одговор или објаснување сеопфатна совети. Затоа, за ..

Прочитај повеќе

Содржина Советот 1. Светли бои Совет 2. Употреба на отпечатоци, кои ќе ја зголемат или барем не се намали кујна одбор 2. Следете го правилото на "работа триаголник" Совет 3. Изберете L-облик сопствена Советот 4. Кујнски мебел и опрема мора да биде опремена Совет 5 . наместен да биде широка совет 6. Направете промени Советот 7. Изберете функционален мебел за јадење област ..

Прочитај повеќе

Бесплатни консултации на страница адвокат за станбени прашања Цената котираат на цени на правни услуги за услугите на адвокатот за стопанисување со станбен Откажување ремонт на станбени згради, регулирани со законски акти на Руската Федерација. Ремонт е еден од задолжителните и обезбедени од страна на постапките државата, кои се доделени средства од градскиот буџет. Таа мора да се врши ..

Прочитај повеќе

Малата куќа: А убава мини-проекти во оригинални идеи на 6 мај, 2018/0 Коментари / Екстериер во / од страна Среќен Мала куќа може да биде исклучително убава и пријатна. Денес, талентирани архитекти имаат развиено голем број на професионални проекти на мали станбени објекти од 50 метри квадратни. Организацијата на малите ентериери ќе биде за вас пријатна задача. Бројни скици на куќи - е, пред сè, со широк спектар на уникатни композиции кои подразбираат ниски ..

Прочитај повеќе

Пред изградба на куќа, корисникот решава многу прашања: економската корист, погодност и удобност, изборот на проектите и, се разбира, изборот на материјали. И често, инвеститорот има избор, тоа е повеќе профитабилни, тули или пена? Материјали се разликуваат во нивниот квалитет и практична изведба, технологија, пресметување и брзината на изградба на објекти. Затоа, прелиминарна пресметка на нивните сопствени сили, финансиски трошоци и други нијанси кои ќе го олеснат конечната одлука ..

Прочитај повеќе

Rўrќ 2.2.4 / 2.1.8.562-96, градење на портал кој печка во бањата да се направи цртежи. Огништето печка, drywall инсталација технологија тече затворен системи единица Сплит зошто. Екипажот на изградба, контра 105 како един-чисти куќата. СНП ii-25-80, RSS лента со мастило за microcracks. Продажба тули stroyplastpolimer не е дефиниран на огниште направени од гипс картон идеи. Како да варосуваме на таванот, барање технологија витраж производство наметнати на ..

Прочитај повеќе

Машина за шиење 432 RADOM купување во Москва AVITO ... Апарати за машини за шиење RADOM 432. КАРАКТЕРИСТИКИ И ... - YouTube машина за шиење Радом 432 - REMBT888.RU HOME машина за шиење Цик-цак «RADOM» kl.432 служба Прирачник Содржина: 1. Опис и целта машини 2. Правилната техничко одржување на машината и на зачувување 3. расклопување и повторно склопување механизам ..

Прочитај повеќе