Категорија: Вести

Насловна »Архива по категорија : Вести
предлог

Постои во прилог четири-ниво на паркинг (датотека во прилог). Три паркинг подови се затворени на три страни (под земја) (~ 2/3 од вкупниот периметар на паркинг). Целосно да се отвори еден од големите партии. Од отворените страна на најоддалечената точка на ~ 16,5 милиони. Во делот на ВБ за паркирање не е развиена за загревање или вентилација или екстракција чад. Врз основа на парченце 21-02-99 "паркинг": 3.2 ..

Прочитај повеќе

УДК 539,3 Kayumov РА - доктор на физички и математички науки, професор E-mail: [email protected] Mukhamedova ИЗ - Кандидатот на физички и математички науки, вонреден професор E-mail: muhamedova-inzilij [email protected] Казан Државниот универзитет на Архитектура и градежништво Адреса на компанијата: 420043, Русија, Казан, ул. Зелена, д. 1 Krasil'nikov VO - Дизајн инженер Е-пошта: [email protected] на "Estelle" Бизнис адреса: 420101, Казан, ул. Husain Mavlyutova, d. 44 Tazyukov BF ..

Прочитај повеќе

предлог

Pereyshovshi od obrobki kіmnati на декор, bagato луѓе pochinayut radіti mozhlivostі vtіliti во Zhittya дали SSMSC, navіt naybіlsh nestandartnі іdeї. Osvіtlennya (физички јак, па парче) Je vazhlivoyu Chastain дизајн дали yakoї kіmnati. Vono dopomagaє rozklasti pravilnі акцент i pіdkresliti osoblivostі іnter'єru. Zhodna kіmnata АБО budinku стан не се расфрла со osvіtlennya парче. Покрај vibіr убава лустерот - ..

Прочитај повеќе

Кирил Игнатиев: "Индивидуалните дизајн ќе одат во сферата на уметноста, баран од страна на познавачите"

Кирил Игнатиев - Претседателот на групата Одборот на директори на компании "руски инвестиции" и координатор на истражувачкиот проект "Технолошкиот напредок и економијата на иднината." Проектот - повеќе од 350 интервјуа со научници, иноватори и претприемачи футуристите од целиот свет. Тие беа замолени едно прашање: ". Каков вид на промени во вашата индустрија во блиска иднина ќе се промени нашиот секојдневен живот" формираа овие збирни податоци ..

Прочитај повеќе

Светлина + Зграда 2018 година: изложба на светлината во Франкфурт

На секои две години, германската Франкфурт претвора во град на светот: дизајнери, архитекти и инженери го светлината + Градење, најголемата изложба во областа на осветлување технологија. Главните насоки - осветлување, електрична опрема, инженеринг дизајн, и интелигентни системи за дома, главниот вектор - енергетска ефикасност и удобност на светот. Овој пат на изложбата се однесува на дизајн и технологија на иднината, во обид да се предвиди ..

Прочитај повеќе

Главната цел на архитектурата - создавање; По оваа команда, Junsekino архитектонско биро презеде обновување на руралните Тајландски училиште погодени од земјотресот. На новата училишна зграда почива врз челична рамка, која е во состојба да го издржат потресите и крена над земјата на ниво на поплави. Во изградбата користени само локални материјали и градежни се состои од лесен меѓусебно модули: поделбата ..

Прочитај повеќе

Идејата му припаѓа на холандскиот кулинарски дизајн студио, која одлучи да им понуди на хотели на овој начин да се организира еден вид на "допир" патување на своите гости. Опсегот вклучува пет чоколади, различни по вкус и форма. Од првите чоколадни гости треба да се заедно со клучевите од собите, вториот - да се најде во неговата перница, една третина откритие во хотелот бар, и така натаму. ..

Прочитај повеќе

Reiulf Ramstad Arkitekten, норвешка компанија, проектирање еден од најубавите објекти во Скандинавија, има развиено проект на челик палуба со поглед на каменолом во францускиот Алзас. Ѕидот е дизајниран за да бидат заштитени од ветерот и други временски услови кои го спречуваат контемплација на природата. Проектот Chemin des Carrières премине неразвиени железничката пруга од Rosayma во Saint-собата, набљудување палубата ќе се наоѓа во подножјето на ..

Прочитај повеќе

Италијанскиот производител Gigacer претставува збир на плочки, во целост ги исполнува каноните на "архитектонски polychromy" Ле Корбизје. Практични упатства за употреба на боја беше креиран од страна на познатиот архитект на швајцарско-француската потекло во 1930 година. Тоа покажува колку бојата влијае на целокупната изградба на просторот и, соодветно, во однос на луѓето, а исто така претставува различни комбинации на бои за да се постигне одредени визуелни ефекти. Основни нијанси плочки линија Ле Корбизје ..

Прочитај повеќе

Компанијата Forbo Тротоарите системи воведе нова линија на Flotex од Starck. Презентацијата се одржа на 7 јуни, 2018 година во Париз. High-Tech тротоарите може да се користи во канцелариите, гимназии, аеродроми, кина и други јавни места. Forbo различни бучава потиснување својства и отпорност на влага. Дизајнот на Flotex од Starck има три различни шема расцутена ..

Прочитај повеќе