Категорија: Градежништво

Насловна »Архива по категорија Градежништво
Најцрната ноќ: мистицизам во внатрешноста

Ентериери во мистична стил добива на популарност. Причината - серијата "Еднаш, многу одамна" и други нови филмови. Главната работа - не се плаши од ништо. Црно-црна внатрешни работи - тоа е само бајка декоратор Во овој напис ќе најдете совети за тоа како да навлегуваат во внатрешноста на масичка за спиритически сеанси одбори, но сигурно ги инспирира да се создаде нешто од истата длабоко, таинствен и повеќеслојна како најтемна ..

Прочитај повеќе

Совети за чување во мал стан

Содржина: Користете разновиден мебел или да стане свој мебел завиткајте недостатоци на дизајнерот очуквам достоинствено го користат просторот под таванот да се осмисли систем вграден во стигнале дизајни се чува во еден мал стан: закачите и висат употреба на просторот под употреба кревет мултифункционален мебел Ако вашиот стан е мало место - купување мебел, кој нема да го земе во залудно. Значи, Турците се големи ..

Прочитај повеќе

100 најкул на производи од дрво од изложбата Вуд Автор е на книгите

Модерниот дизајн и декоративна уметност предмети изработени од дрво во вредност од 5000 и половина милион, како и голем број на нови идеи за внатрешни работи - сето тоа дрво работи. Roomble ја посети изложбата и сака да се каже за неговите впечатоци во последниот викенд од пролет во Централниот дом на ликовни уметници на Krymsky Вал случи петти Москва изложба на дрво работи. Тука се вклучени Бирото за дизајн, столарија ..

Прочитај повеќе

Меѓу билки: нов формат на канцеларија биро

Работат на отворено - што би можело да биде подобро?! Но, како да се постигне ова во една метропола или мал град? Њујорк дизајнер Хулио Radescu понуди необично решение: канцеларија биро Лична свеж воздух. Ова, патем, беше неговата теза, тој студирал на Дизајн академија Ајндховен. Табела кованица Julio, е способен за производство на кислород во количина која е доволна да се ..

Прочитај повеќе

Практичен стакло престилка: како да се избере и да ја инсталирате

Што престилка што би сакале да видите во нивниот идеал кујната? Плочки, мозаици, природен камен, или можеби на дрво? Опции не се толку малку и сите тие се во свои добри, но сигурни сме дека најдобар престилка - стакло. Ајде да зборуваме за она што се предностите на стакло платформи како што се, колку што има и дали може да ги инсталираат сами. Skinali ..

Прочитај повеќе

15 кујна со панорамски прозорци

Во кујната, кој е исполнет со природна сончева светлина - тоа е сон. Ние сме собрани за вас 15 примери, каде што прозорците - главните ликови. Фотографии: zillow.com https://kvartblog.ru/blog/15-kuhon-s-panoramn ..

Прочитај повеќе

Светла дизајнер стан во Нижни Новгород, 57 m²

Сопствениците на овој стан - една млада фамилија на дизајнерите. Ова објаснува зошто неговата внатрешност е толку убава и неверојатно. И, што е уште поважно - буџетот на поправка беше повеќето скромни, и многу од тоа, отиде во неколку наследни. На пример, нов ентериер се вклопуваат совршено реставрирани ормари и фиоки, како и собирање на coasters од различни времиња. Духовит го победи ..

Прочитај повеќе

Изгори со оган: 25 црвени нешта од нашата продавница

Црвената боја во внатрешноста секогаш привлекува внимание, па затоа треба да се биде внимателен со него. Ние сме собрани за вас на селекција кој ќе ви помогне да се разбере како да се направи на црвено погледна хармонично: "Црвено и бело: комбинација на бои примери 35". "15 црвена спална соба", "Црвениот бањи" И сега ние откривме 25 повеќето стилски црвени нешта од нашата продавница, која може да стане ..

Прочитај повеќе

Kopeck парче на 55 метри под покривот во Шведска

Мала куќа во Гетеборг во 1928 година не се изградени толку одамна беше претворена во една станбена зграда. Еден од нив се наоѓа под косиот покрив и пријатен нивните сопственици со светли бои и пријатна за внатрешни работи. Карлсон, секако, нема да одбие да живеат во таква атрактивна мансарда. Фотографии од сајтот www.planete-deco.fr https://kvartblog.ru/blog/dvushka-v-55-m-pod-kryshej- ..

Прочитај повеќе

Ние го совладате: како да се одвојат пријатели

Како да се најде добар мајстор за поправка на станови Овој свет implacably и бескомпромисно се подели на "нас" - клиенти и "нив" Волшебникот. Апел до "нив" често се преведува како "ние" во цела низа на проблеми и високи трошоци. Уште еднаш да не се вклучат со "нив", многумина се обидуваат да ги изврши сите работи себе. Сепак, овој пристап е премногу амбициозен: не е во можност да се ..

Прочитај повеќе