100 најкул на производи од дрво од изложбата Вуд Автор е на книгите

Дома » Градежништво » 100 најкул на производи од дрво од изложбата Вуд Автор е на книгите
Градење Нема Коментари

100 најкул на производи од дрво од изложбата Вуд Автор е на книгите

Модерниот дизајн и декоративна уметност предмети изработени од дрво во вредност од 5000 и половина милион, како и голем број на нови идеи за внатрешни работи - сето тоа дрво работи. Roomble ја посети изложбата и сака да се каже за неговите впечатоци

Во последниот викенд од пролет во Централниот дом на ликовни уметници на Krymsky Вал случи петти Москва изложба на дрво работи. Тука се вклучени дизајн биро, столарија и компании за производство, создавање мебел, додатоци и производи од дрво.

Луѓето доаѓаат овде, не само да се погледне на можноста за едно дрво и го допре мазна заврши површината на маси или градите, но исто така и за комуникација со сопствениците на фирми и занаетчии, креирање на уникатни предмети за внатрешни работи. Сите мајстори се фокусирани на модерен и современ дизајн, заштита на околината и личност.

Оваа година Вуд Автор е на книгите и Марк бурбон изработката создателот имаше отворен натпревар за дизајн, кој има за цел - да им помогне на дизајнерите да ги реализираат своите идеи во масовно производство.Во потрага на уште поголем број на оригинални и интересни идеи што одеше преку изложбени штандови и разговараа со учесниците. Сопственик на приватна работилница WoodenCat изјави дека сите парчиња на мебел што таа го прави со рака, без употреба на фабрика за машини. Ние само се користи дрво и смола, со дела, дури и со егзотични видови.


Во работилницата на мебел реставрација "хронотоп" врати во живот опремени 50-80-тите години - главно дрвени градите и столови. Сопственици веруваат дека предметите на материјалната култура на време имаат шанса во втор живот. Ние навистина се допадна ковчег рачно изработени од орев третирани со восок.
Вработените студио  Das Студио ценат природната убавина на дрво, па го претстави изложба клупи и маси направени од плочи од цврсто дрво. Ново - необична маса од брест со вметнете направени од керамички плочки.

Читај повеќе:   Дизајн класичен кујна со сликаСергеј Bologov повторно го претстави својот "убави работи од дрво" . Меѓу предметите на декор и ентериер најдовме коцки, плочи, ножеви, лажици, тркалање иглички, тела, чаши, тегли и многу повеќе. Сè што е направено - Да - од дрво.
На штандот на Студио Ендрју Zharnitskogo AZ привлекоа рамки и облекување маси на различни бои. На површината - вообичаените маса со фиоки, но тој е во состојба да се трансформира во сон на секоја жена. Потоа, таа и простор за складирање за мали работи, и огледало, па дури и кеш жица. Парична казна работа!

На R-внатрешни прави ентериери и производството на мебел во свои претпријатие. Сега во модните трендови на 60-тите, а на сопствениците на компании се обидуваат да бидат на бран - производство најавтентичните работите на таа ера. Соработуваат со архитекти и дизајнери, кои вклучуваат ексклузивни предмети на живот. Ние не може да се движат подалеку од светилка со Бетмен, Супермен и Џокер - фотографот многу сакаше да се стави ова во вашиот дом."Работилница Клименко" - двајца браќа, Александар и Антон, кој води семејниот бизнис за производство на солидна мебел од дрво од 2006 година. Тие работат со хард рок, како и прави во кујна, и одборот на голема убавина, со комбинирање на дрво со смола. Сакаш три метри маса направени од даб за 250 000 рубли? Ние исто така.Модерни еколошки тренд создава многу нови идеи. Како сакаш да кажеш - часовници, капи и торби направени од рециклирани дрво? Продавница еко-пријателски начин Hollywoody нуди ова и многу повеќе. Кога ќе купите некој производ засади дрво.

Лампи рачно изработени од дрво, беа презентирани на штандот на компанијата Woodled . Во основа работат тука со дабови и американски орев лакиране, како низа на кривини. Направете светилки, вклучувајќи ги индивидуалните нарачки.

Читај повеќе:   Ажурирање стариот советски ноќната

Поени направени од дрво. Да, и тоа беше во шоуто. Нивната компанија не Woodsun . Основач дизајнер зборуваше за комплексен процес на производство на лорнет рамки, додека ние се мери секој модел.
Москва момци од столарија работилница на брутално дрво за повеќе од четири години изработени мебел. Нивните маси плоча на смола блеснаа на екранот посветла од сите други. Толку атрактивен за резултат окото тие имаат рака полиран. И смола во фазата на производство се додава боја пигмент, со што се добиени маси извонредна боја. Покрај тоа, секој производ е уникатен.

На штандот на Ес-Вуд ние сме среќни да се земе здив на лулка столици, додека со оглед на неверојатни облици на секој сечат дрво.

Работилница "Drevodizayn" задоволен не само добри примери на маси и столици направени од дрво, но дрво и риба. Се испостави дека на ова поле.
Уште поинтересно парчиња од дрво видовме во кабина Design.Tree01, "природна селекција", Furnitrera и "Retrodoska" .

Во областа на директна продажба на мали предмети најдовме часовници, играчки, плочи и коцки, сијалици и кафе на маса во форма на нилски коњ во мочуриште. Имаше дури и печати.
Конечно можеме целосно да погоди од работилницата маса дизајнер на мебел на ChifFonnier . Дизајниран во стилот на пират, доколку е подигнат од дното на морето, таа веднаш ја доловува мисли на патувања. Барел, тркалото, школки, камења, bagels на кутијата - сè е совршено направен од дрво. Цената на оваа фаза - само 650.000 рубли.

Ова беше отворена изложба на дела на дрво пролет 2018 година. Да се ​​надеваме дека следниот пат ќе има дури и повеќе продавници и фирми кои ќе ги презентираат дури и повеќе оригинални предмети направени од дрво. И уште еднаш се каже се што е во деталите.

Читај повеќе:   AS во AutoCAD 2008 движите три-димензионален простор во две-димензионални

100 најкул на производи од дрво од изложбата Вуд Автор е на книгите

Оставете коментар