Куќа на садот за превозот: интересни проекти и изградба технологија

Оваа статија се дискутира за карактеристики и специфичности на сместување буџет, како дом на садот за превозот: на предностите и недостатоците на објекти, техничките параметри на градежен материјал и просечните цени за купување. Текстот содржи информации кои ќе ви овозможи да се создаде свој дом на местото на контејнери: интересни идеи, слики и видеа, како и совети за планирање и необични проекти, чекор по чекор ..

Прочитај повеќе

Алтернативни дрво: како дизајнери се осмислување главниот симбол на Нова Година

Инспирира современи дизајнер може да направи нешто, што било, и Нова Година - не е исклучок. Осмислување на традиционалниот карактер - празнична елка - годишната забава претставниците на креативни професии. Хоризонтална дрво во паркот Горки во Москва се чини дека сето тоа се гледа. Собравме седум повеќе генијален дизајнер на годината дрвја. Спакувани во цврст блок од мраз со огнена багажникот и виси ..

Прочитај повеќе

Најцрната ноќ: мистицизам во внатрешноста

Ентериери во мистична стил добива на популарност. Причината - серијата "Еднаш, многу одамна" и други нови филмови. Главната работа - не се плаши од ништо. Црно-црна внатрешни работи - тоа е само бајка декоратор Во овој напис ќе најдете совети за тоа како да навлегуваат во внатрешноста на масичка за спиритически сеанси одбори, но сигурно ги инспирира да се создаде нешто од истата длабоко, таинствен и повеќеслојна како најтемна ..

Прочитај повеќе

Одговорен избор - право позадина за секоја соба

Изборот на ѕидни облоги позадина е далеку еден од најпопуларните и бара идеи. Слој не е инфериорен во однос на квалитетот на боја или малтер ткаеше. Предноста на позадина е голем избор на бои, како и пониска цена. Ако одлучите да се избере декорација за вашиот ѕидови, во овој напис, ние ќе го разгледаме ..

Прочитај повеќе

Занаети од природни материјали со свои раце (90+ слики на готови дела): оригиналниот декор за дома и занает опции за градината и училиштето

Тиква цвет вазна ќе биде необичен декорација да се даде фокус на станот или куќата на удобност, пожелно е да се разгледа на декорација на простор до најмалите детали, на пример, се создаде занаети од природни материјали со свои раце. Таквите податоци ќе се направи дури и убава, но првично "празни" дневна соба повеќе Домашен, топло и удобно. Убава занаети од природни материјали, особено неопходни за внатрешни работи во ..

Прочитај повеќе

Совети за чување во мал стан

Содржина: Користете разновиден мебел или да стане свој мебел завиткајте недостатоци на дизајнерот очуквам достоинствено го користат просторот под таванот да се осмисли систем вграден во стигнале дизајни се чува во еден мал стан: закачите и висат употреба на просторот под употреба кревет мултифункционален мебел Ако вашиот стан е мало место - купување мебел, кој нема да го земе во залудно. Значи, Турците се големи ..

Прочитај повеќе

100 најкул на производи од дрво од изложбата Вуд Автор е на книгите

Модерниот дизајн и декоративна уметност предмети изработени од дрво во вредност од 5000 и половина милион, како и голем број на нови идеи за внатрешни работи - сето тоа дрво работи. Roomble ја посети изложбата и сака да се каже за неговите впечатоци во последниот викенд од пролет во Централниот дом на ликовни уметници на Krymsky Вал случи петти Москва изложба на дрво работи. Тука се вклучени Бирото за дизајн, столарија ..

Прочитај повеќе

Францускиот дизајнер ја претстави светилки, инспириран од колбаси

SO-мудрец - збирка на светилки кои траат борсиликатно стакло кои имитираат виси од таванот пакет колбаси. Автор на проектот - Француски индустриски дизајнер Сем Барон - измислени работи за бренд Petite Friture. Колекцијата вклучува светилки, лигаментите на три, пет и шест колбаси, но секоја од колбаси може да се закачи поединечно - сите колбаси имаат свој уникатен облик кој го имитира одредена ..

Прочитај повеќе

почетниците собирачи

"Тековен Џеф Кунс" сега може да се купат за само $ 40. Иконски американски уметник кој го објави збирка на навлаки за Google Nexus, инспириран од две уметности: балет и скулптура. Опфаќа живо поддршка Случај технологија. Откако ќе го облече во телефонот, дизајн на тапет промени во gadget, и Nexus започнува гласот кој зборува уметник. Кунс и Google одржа презентација со учество на Троја ..

Прочитај повеќе

Игралиште за испрашување: фазите на изградба и тајните на изборот на идеално место

Yandeks.DirektPotryasayuschy исхрана рецепт! Овој рецепт брзо ќе го изгуби до 26 кг на масти дома без спорт и диети. Дојди! Recipes4body.space Скриј obyavlenieUlichny симулатор од proizvoditelyaSportivnye комплекси на квалитетот proizvoditelya.Garantiya, слободна Dostavkavd-turnik.com.ua Сокриј реклами кошаркарското игралиште во близина на седење Не сите имаат тенденција да се направи куќа оаза со бујна зеленило и градина. Многумина го гледаат како можност активно да трошат време со вашето семејство. Овие се сопственици стремиме да се изгради земјата ..

Прочитај повеќе